PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833172}
3,4 61 510
ocen
3,4 10 1 61510
3,3 31
ocen krytyków
Polityka
powrót do forum filmu Polityka

Obejrzę ten film tak samo jak obejrzałem "Tylko nie mów nikomu", bo wiem że będzie to kino kultowe, chociaż po zapowiedziach i wypowiedziach ...
boże mój boże

Ten mój post będzie pewnie troche chaotyczny, bo chcę przekazać moją perspektywę, a nie koniecznie fakty.
Ja staram sie nie interesować polityką tak dalece jak to tylko możliwe.
Nie mam telewizora i polityki doświadczam tylko kiedy wychodzi do mojego mieszkania szparami w drzwiach, łączem internetowym i wlewa się wybijając muszlą klozetową.

Nie byłem przy urnie od 10 lat.
Ale patrząc na to co sie dzieje w tym kraju chyba czas się temu postawić.

Przez 15 minut mojej drogi do pracy przełączając się miedzy Eską Rock i AntyRadiem, nie jestem w stanie ominąć "żarciku z Prezesa".
Każdy portal informacyjny, msn.com, wiadomości, onet, wp, jak go teraz otworzycie, bedzie miał na pierwszej stronie twarz kaczyńskiego złapaną w jakimś niewygodnym ujęciu i podpis w stylu "rząd kolejny raz finansuje kościół".
To samo na fejsie.

Generalnie od jakiegoś 2010 i studiowania stosunków przyglądam się temu jak w mediach i popkulturze przedstawiany jest PIS:
-od żartów ze wzrostu bliźniaków i urody pierwszej damy
-przez kaczkę po smoleńsku
-do obecnej "walki z reżimem"

W apogeum KODu, jak Diduszek pod przewodnictwem Kijowskiego kładł się raniony w pierś wyimaginowaną kólą byłem akurat na wdrożeniu w Kancelarii Sejmu i większość weekendu spędziłem w serwerowni, ale w przerwach na siku, pamietam jak tam się ludzie bawili z gitarami i przy piosenkach kaczmarskiego,
a potem wieczorkiem rzucali pod koła limuzyn.
Oglądałem tez wtedy relacje z TVNu, które mówiły o upadku rzadu i wzywały ludzi pod sejm, żebym nie miał jak stamtąd wyjechać
...
a potem wyszło że Pan Kijowski wystawiał sam sobie faktury na usługi informatyczne i sprzeniewierzył dziesiątki tysięcy złotych
...
a potem organizowana była wielotysieczna zbiórka funduszy, żeby ta "ofiara systemu" miała co jeść.

PO miało nacjonalizacje skladek, aferę ambergold, aferę taśmową, afere reprywatyzacyjna, afere hazardowa, nieszczelny WAT,
a PIS ma aferę z dzikami, i teraz hejterską,
która jak politycznym faux pas, ale przynajmniej nie kosztowala mnie tysiecy zlotych w podatkach.

I zastanawiam sie czy Ci ludzie kiedyś dorastają?
Niech się bawią, niech tam tańczą i pikietują, bo bez tego pousychają,
ale niech zrozumieją że żeby wygrać wybory trzeba czegoś więcej niż ośmieszania drugiej strony i tuszowania własnych afer?

ocenił(a) film na 4
4bs0rb3nt

Jak nie interesujesz się polityką, to własnie masz taki pogląd na to, co się dzieje - że to niby takie "żartobliwe sensacyjki" Ale tu nie chodzi o alimenty jednego, czy drugiego pana, tylko o uratowanie demokracji. To nie jest istotne, kto miał więcej afer, tylko o likwidowanie państwa prawa i swobód obywatelskich. Tysiące złotych w podatkach to kosztuje cię 500+ i każde inne rozdawnictwo - bo to idzie z naszych pieniędzy. Tysiące złotych w podatkach to kosztuje cię finansowanie kościoła na niewyobrażalną dotąd skalę - bo to idzie z naszych pieniędzy. Tysiące złotych we wzrostach opłat to kosztuje cię reforma edukacji, bo samorządy skądś muszą brać pieniądze na to kuriozum wymyślone przez PIS. Tysiące złotych w podatkach kosztują cię nagrody dla nieudolnych ministrów i loty samolotami - bo to idzie z naszych pieniędzy.
A afery PIS: SKOK-i, KNF, Srebrna, Morawieckiego wykupienie za bezcen od kościoła ziemi, stadnina w Janowie Podlaskim, wycinka Puszczy Białowieskiej, dewastacja Trybunału Konstytucyjnego, KRS, Sądu Najwyższego, finansowanie imperium Rydzyka, nie dostaniemy miliardów euro na walkę ze smogiem, zatrzymane inwestycje, całkowite przejęcie spółek skarbu państwa i osadzenie ich partyjniakami, zakłamywanie historii, likwidacja in vitro i standardów opieki nad kobietami w trakcie porodu, bolszewicka propaganda. Ale najgroźniejsze afery PIS - to degradacja przyzwoitości, codzienne kłamstwa, mowa nienawiści, dzielenie ludzi, homofobia, antysemityzm, rasizm, popieranie nacjonalistów i kiboli. Następne 4 lata rządów tego ugrupowania zniszczą społeczeństwo.

Agatonik

Nie przesadzaj z tą demokracją. Od 4 lat o tym słyszę i jakoś nie słyszałam, żeby komuś się coś stało tylko dlatego, że krytykował rządzących. A co do reszty:
1) Sprawdź sobie jakie obietnice PiS składał 4 lata temu przed wyborami. Ludziom musiał się spodobać 500+.
2) "Tysiące złotych w podatkach to kosztuje cię finansowanie kościoła na niewyobrażalną dotąd skalę - bo to idzie z naszych pieniędzy. " - Zawsze tak było. Nie wyolbrzymiaj.
3) "Tysiące złotych we wzrostach opłat to kosztuje cię reforma edukacji, bo samorządy skądś muszą brać pieniądze na to kuriozum wymyślone przez PIS." - Znam ludzi, którzy popierają tą reformę. Tobie się ona nie podoba. OK. Uszanuj to.
4) "Tysiące złotych w podatkach kosztują cię nagrody dla nieudolnych ministrów i loty samolotami - bo to idzie z naszych pieniędzy." - Teraz to zauważyłeś? Za PO było to samo. Myślisz, że jak KO lub Lewica zdobędzie władzę to nie będzie tak robić?
5) O SKOKach i KNFie mógłbyś troszkę więcej napisać? Bo ja nie wiem o co chodzi, a część ludzi w ogóle o tym nie pamięta.
6) "Srebrna, Morawieckiego wykupienie za bezcen od kościoła ziemi, stadnina w Janowie Podlaskim, wycinka Puszczy Białowieskiej" - tu się zgodzę.
7) "finansowanie imperium Rydzyka" - tu całkowicie się zgadzam.
8) "dewastacja Trybunału Konstytucyjnego, KRS, Sądu Najwyższego" - Dla wielu osób nie są to afery. Znam jedną z nich.
9) "nie dostaniemy miliardów euro na walkę ze smogiem" - Jeszcze długo nie dostaniemy. A jakoś w Krakowie wprowadzono zakaz palenia węglem. I dofinansowanie wymiany pieców też było.
10) "zatrzymane inwestycje" - Podaj przykłady.
11) "całkowite przejęcie spółek skarbu państwa i osadzenie ich partyjniakami" - Myślisz, że jak KO lub Lewica zdobędzie władzę to nie będzie tak robić?
12) "zakłamywanie historii" - Co przekłamano?
13) "likwidacja in vitro" - Czyli jest ono nielegalne? Nie wiedziałam.
14) "bolszewicka propaganda" - Co masz dokładnie na myśli?
15) "codzienne kłamstwa" - Prawie każdy niezależnie od tego do której partii należy polityk kłamie.
16) "mowa nienawiści, dzielenie ludzi," - tu masz sporo racji.
17) "homofobia, antysemityzm, rasizm" - te cechy istnieją już od dawna, NIE są to afery PIS. Homofobowie, rasiści i antysemici żyją wokół nas od zawsze. Część się ujawnia natomiast niektórzy publicznie się tym nie chwalą, bo nie ma czym.
18) "popieranie nacjonalistów" - a co w tym złego?
19) "popieranie kiboli" - kto ich popiera? i w czym?
Tyle ode mnie. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiem.

wyspazlotegowodospadu

próbowałem rozmawiać z Agatonik w jakimś innym wątku i chciałbym Cię ostrzec, że nie ma to większego sensu,
oczywiście możesz spróbować i samemu się spażyć,
ale zeby nie było że nie ostrzegałem

4bs0rb3nt

Generalnie pójde zagłosować nie na PIS, kościół czy cokolwiek, nie wierze w politykę i to się nie zmieni.
Chcę oddać głos przeciwko formie żałosnej manipulacji na poziomie 5 latka, którą taki vega ze swoimi ziomkami w EsceROCK uskuteczniają.
Nie poto włączam to radio na 10 minut żeby połowę zaj...ali mi populiści.
I gdyby PIS mi zabierał dziennie 5 minut muzyki, to prawdopodobnie zagłosowałbym przeciw nim.

a tak poza tym to 500 + jest genialnym zabiegiem z perspektywy panstwa,
-zwiekszyla sie dzietnosc
-mlodzi rodzice na kolejne 10 lat sa zwiazani z tym krajem kiedy mogliby wyjechac
-dofinansowuje sie ludzi ktorzy i tak wydadza wszystko w polsce, bo z malym dzieckiem rowniez nie wyjada do tajladnii, wiec cale 500+ i tak wroci do budzetu w roznych podatakach, nawet jesli to bedzie akcyza na fajkach czy alkoholu

4bs0rb3nt

To jest genialny zabieg z perspektywy partii, która kupuje głosy za ludzkie pieniądze. Kto ma wyjechać, ten wyjedzie, bo jakieś pięć stówek nie uwiąże tutaj ludzi, gdy na zachodzie są lepsze pieniądze i mają pomysł na życie. Takimi ochłapami może zadowolić się ktoś, kto ma dwie lewe ręce i wiecznie oczekuje pieniędzy z opieki za nic nierobienie.

Społeczeństwo się starzeje z roku na rok, a delikatny przyrost urodzeń nagle nie zmieni tej perspektywy, gdyż jest to proces długofalowy, a rozdawnictwo kiedyś się skończy, bo kasa będzie pusta i wtedy wszystko gruchnie w posadach.

PanKracjusz

nie rozumiesz tego, że pieniądze dane tym ludziom nakrecą gospodarke i wrócą do budżetu? nie?

tusek Wam podniosl Wam wiek emerytalny o 5 lat jednoczesnie nacjonalizujac 150 mld zl na pokrycie dlugow zus i wciąz zwiekszyl zadluzenie panstwa,
a PIS w tym roku byćmoże zaproponuje pierwszy zrownowazony budzet w 4rp

ale wolne sady! terroryzuja nas! szariat wprowadzą! 500+ daja pijakom!
masakra

4bs0rb3nt

tusek mi nic nie podniósł, bo nie jest moim panem. "My", "Wy". Smutne macie życie, że dajecie się wmanewrowywać w takie gierki, ale kogo to obchodzi skoro ego rośnie, nie?

Te pieniądze nie napędzają gospodarki, bo ludzie dostaną 500 plus, idą na zakupy do biedronki, tesco czy innego kauflanda i ten kapitał idzie na zachód :) To, że zostaje tutaj to jakieś złudzenie. A do budżetu wróci tylko pewien procent w podatkach, ale większość pójdzie do Niemiec, Portugalii czy do innego państwa do którego należy sieć w której Polacy robią zakupy za tę kasę :)

PanKracjusz

nie? nie podniósł wieku emerytalnego w 2013?
na pewno żyjesz w tym samym świecie?

i jak kupujesz ser, kajzerki i kiełbase w biedronce za 500 pln, w polskiej dystrybucji, wyprodukowane z polskich skladnikow to myślisz, że ile z tej kwoty trafi do Jeronimo Martins?

4bs0rb3nt

Mi nie podniósł.

Dostawcom odpalają procent to oczywiste, w każdy produkt wliczony jest podatek, ale myślę, że nie pomylę się pisząc, że 40% jak nie więcej kwoty danego produktu idzie do kieszeni Jeronimo Martins.

By stworzyć dokładne obliczenia trzeba mniej więcej orientować się ile odpalają dostawcom, za transport itp., by mieć jasność. W wolnej chwili poszukam danych i posłużę się kilkoma najpotrzebniejszymi produktami i jak to wygląda cenowo i procentowo, ale już teraz można napisać, że spora część tej kasy idzie na zachód, a niewielki jej procent w podatkach wraca do budżetu. No nie będę wspominał już o przypadkach rozdawnictwa milionów wielkim korporacjom czy ulgom podatkowych dla nich. Ale tak to już jest, gdy się jest słabeuszem, a koncerny mają kartę przetargową w postaci groźby zlikwidowania czy przeniesienia fabryki do innego kraju :) Jeszcze to się trzyma, ale powoli kapitał zagraniczny będzie się z Polski wycofywał i nie będzie kolorowo. Wystarczy, że jeden element pęknie i reszta automatycznie się posypie.

ocenił(a) film na 4
4bs0rb3nt

i o to właśnie chodzi, że dzietność się nie zwiększyła

Agatonik

ok, tu masz tabelke z GUS:
https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5501/3 0/1/1/100_lat_polski_w_liczbach_1918-2018.pdf
wykres urodzen to strona 85
a tu masz wykresik z googla:
https://pbs.twimg.com/media/Dgh57U3X4AA2Qku.jpg

Chronologia wydarzeń:
-2011 wybory wygrane przez PO-PSL
-2015 wybory wygrane przez PIS
-1 kwietnia 2016 wprowadzenie 500 +
-wzrost urodzen miedzy 2016 a 2017 o 25 tys
-utrzymanie liczby urodzen w 2018, gdzie spodziewany byl ogromny spadek

Jak otworzysz tabelke, to proponuje jeszcze zwrocic uwage na najnizsze bezrobocie w III RP i wartosc minimalnego wynagrodzenia i to jak sie uklada ws kadencje rzadu.

Nie odpisuj już proszę.
Idz gdzie indziej.

ocenił(a) film na 4
4bs0rb3nt

Ale to jest porównanie do roku 1990. Możemy wrócić też do roku 1890 - dane będą jeszcze lepsze.

ocenił(a) film na 4
wyspazlotegowodospadu

Odpowiadam: mój znajomy stanął sobie obok ludzi zbierających podpisy pod apelem "precz z seksualizacją dzieci" i wykrzykiwali różne bzdurne hasła. Stanął sobie z niewielką kartką: "kłamcy". Podeszło 2 policjantów, wylegitymowali, spisali, zastraszali i przez miesiąc co tydzień był wzywany na policję. To taki drobiazg, ale takich przypadków w skali kraju są setki.
1. Jasne, że 500+ się podoba, ale nie o to chodzi - to z twoich podatków. a oprócz tego nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że 40% kobiet jest nieaktywnych zawodowo. To tragedia - dla nich
2. Tak jak jest teraz jeszcze nie było, ale masz racje to nic nowego. To, czego nie mogę wybaczyć również poprzednim rządom to poddaństwo wobec kościoła, konkordat i wprowadzenie religii do szkół. Gdyby nie to, niemożliwe by było takie rozpasanie kościoła
3. Znowu to samo - to, że komuś się podoba, to nie znaczy, że ty za to nie płacisz. A tak naprawdę płacą dzieci
4. Robili i będą robić, ale nie taką skalę
5.Założyciel SKOK-ów Bierecki kieruje komisją finansów w Senacie. Główny ekonomista SKOK Szewczak jest wiceszefem analogicznej komisji w Sejmie. Upadły już 22 SKOK-i, a na pokrycie ich zobowiązań poszły prawie 4 mld zł z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Obaj politycy dbali w parlamencie o interesy Kas. Najnowszy z przepisów korzystnych dla SKOK-ów znalazł się w tzw. ustawie antylichwiarskiej autorstwa Zbigniewa Ziobry. 300 mln zł Kasa Krajowa SKOK winna jest Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Szewczak do jednej z nowelizacji jakiejś ustawy wrzucił poprawkę, w myśl której miał zniknąć przepis, na podstawie którego BFG domagał się 300 mln. Poprawkę przyniósł do podkomisji radca prawny SKOK. I tak dalej, a to 1% wszystkich afer. Przede wszystkim PIS jest finansowana przez SKOK jak i część prorządowych mediów. Przede wszystkim udało się spacyfikować kontrolę, którą nad SKOK-ami sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. PiS jeszcze w opozycji walczył, by tego nadzoru nie było. Pod koniec rządów PO, gdy nadzór przeforsowano, Kasy znalazły się w prawdziwych opałach. Zwrot nastąpił po zmianie władzy: KNF wyczyszczono z urzędników tropiących nieprawidłowości w SKOK-ach, a były pracownik Kasy Krajowej został nawet szefem departamentu KNF nadzorującego Kasy. Wiceszef KNF Wojciecha Kwaśniaka, pobili przestępcy nasłani przez SKOK Wołomin. I tak dalej. Nie chce mi się więcej pisać.
8. Co ty używasz takiego argumentu: "dla wielu to nie są"? Większość ludzi nie czyta ani jednej książki w roku - to znaczy, że oni maja wyznaczać mi i całemu państwu standardy? Też mam przestać czytać?
9. Bo samorządy jeszcze na szczęście nie wszystkie są w rękach pisowców i jakoś ustalają priorytety - ale pieniądze nie spadają z nieba - odbije się to na naszych opłatach za wszystko. Oczywiście popieram takie inicjatywy, ale mogły być na to pieniądze z Unii, a tak zapłacisz za to Ty, ja, my wszyscy
10. Stopa inwestycji spadła do 17,6% - najniższa od 20 lat, a wartość spółek Skarbu Państwa na giełdzie spadła o 39 mld zł od zwycięstwa PiS w wyborach
11. tak, każda władza tak robi, ale Misiewiczów nie było
12. "To Lech Kaczyński, a nie Lech Wałęsa jest symbolem 'Solidarności'", "Okrągły Stół nie był aktem porozumienia władzy z opozycją, tylko aktem zdrady narodowej","To PiS wprowadził Polskę do Unii Europejskiej” "To dzięki PiS Polska znalazła się w NATO i może czuć się bezpieczna" "W katastrofie smoleńskiej polegli politycy PiS. Niczym polscy oficerowie w Katyniu" I to naprawdę nie są żarty - to wypowiedzi nigdy nie zdementowane ministrów i samego Kaczyńskiego. Już nie mówiąc o Jedwabnem, traktowaniu żołnierzy AK, nobilitowaniu brygady świętokrzyskiej, https://www.rp.pl/Polityka/309109944-Friszke-Samobojcza-polityka-historyczna-PiS .html
13 - mój błąd - zniesienie finansowania in vitro
14 - wypowiedzi przeciwko zgniłemu Zachodowi i zarzucanie mu wtrącania się w nasze suwerenne prawa (specjalność czasów tzw. realnego socjalizmu), wręcz chorobliwa nieufność do obywateli, tłumaczenie własnych porażek błędami poprzedników (tj. winami Tuska), groźby wobec niezależnych mediów, oskarżenia o antypolską współpracę z zachodnimi mediami (tak jak kiedyś z Wolną Europą), bezceremonialna propaganda sukcesu itd.
15 - ale nie takie bezczelne, że Morawiecki negocjował wstąpienie Polski do UE, że jego bank nie udzielał kredytów we frankach, że podwyżki płac są najwyższe od 25 lat, że mamy w Polsce 25 tysięcy czeczeńskich uchodźców, że dwie trzecie nowych miejsc w przemyśle w całej UE powstało w Polsce, że wpływy z uszczelnienia systemu podatkowego to 40 mld zł. To wszystko rzeczy, które można sprawdzić i wtedy wychodzi, że są kłamstwem, albo przynajmniej manipulacją faktami. Ale komu się chce sprawdzać? Kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą. I kłamstwo koszmar Zalewskiej: reforma jest bardzo udana, tylko samorządy nie potrafią jej wprowadzić i że dostały na to pieniądze - ano nie dostały
17 - oczywiście, że one w narodzie zawsze były, ale PIS dał na to przyzwolenie
18 - bo nacjonalizmowi i demokracji nie po drodze i są niebezpieczni ze swoimi racami. Bo jestem kosmopolitką
19 - a ileż to razy ich szaliki z faszystowskimi niemalże hasłami i symbolami były poświęcane na Jasnej Górze i byli nazywani "prawdziwymi patriotami"

Agatonik

Po raz kolejny ulegam guilty pleasure i wyczytuję twoje mądrości na filmwebie. Dzielę je na "psychologizowanie" i "politykowanie". O ile "psychologizowanie" rozumiem, bo jesteś specjalistą, to w przypadku "politykowania" wypisujesz bzdury albo półprawdy. Nie wiem czy wynika to z głupoty czy naiwności (mimo posiadanej mądrości).
Po 13 X, jeśli wygracie (POKO, PSL, SLD), pokażecie na co Was stać. Tylko nie zabijajcie (dosłownie czy w cudzysłowie) nas pisowców (albo i nie-pisowców, ale zwolenników obecnego rządu).
Prawda jest taka, że obecna opozycja niczego sobą nie reprezentuje. Zwolenników ciamajdanu łatwo zgasić pytaniem, w czym twarze POKO, PSL, SLD są (lub były od 1989 r., a zwłaszcza w l. 2007-15) lepsze od twarzy PiS-u.
Dlaczego to oni właśnie maja być liderami w państwie, rządzącymi, koryfeuszami, you name it? W czym lepsi byli lub są Schetyna, Kopacz, Tusk, Biernat, Tomczyk, Witczak, Neumann, Kosiniak, Bury i PSL, Lubnauer, Arłukowicz, Nitras, Mucha, a ostatnio Kidawa-Błońska, Czarzasty z grupy trzymającej władzę i Biedroń (wciąż eurodeputowany?) i wiele innych, od najbardziej znanych pisiaków? Co takiego mają w sobie twarze POKO/PSL/SLD, jakie przymioty, dokonania, żeby im nadać miano elity państwa? W większości przypadków nie uzyskuję odpowiedzi i zaczyna się rzucaniem kliszami czy bzdurami. Prawda jest taka, że nie ma w obecnej opozycji osobistości, ludzi, o których można powiedzieć, że są po prostu lepsi i będą dla Polski wartością dodaną. Już samo to wystarczy, aby pozostawić władzę w rękach obecnej administracji, która, lepiej lub gorzej, nieraz powoli, ale pracuje i zmienia ten kraj na lepsze. Zwolennikom ciamajdanu wydaje się, że wraz z powrotem do władzy po 13 X nagle Polska wyjdzie z okresu pisowskiej wielkiej smuty i nasz kraj czeka świetlana przyszłość. Nic bardziej mylnego, mając w pamięci tuskizm lat 2007-15 i rządy postkomunistów w trzeciej ErPe.

ocenił(a) film na 4
Fiat_1000

Nie podałeś żadnego faktu, tylko wymieniłeś nazwiska. Co w tym, co napisałam jest bzdurą lub półprawdą? Przede wszystkim nie chcę takich osób, których wypowiedzi na forum parlamentu europejskiego przynoszą nam wszystkim wstyd - jak ostatnio tej pożal się boże Kempy, chcę, żeby urzędnicy wykonywali prawomocne wyroki sądów (KRS). Ale w jednym się z tobą zgodzę - praktycznie nie ma polityków z klasą i od lat głosuje na mniejsze zło. A tak w podsumowaniu - ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie. Tak silne są podziały i to jest wątpliwa zasługa polityki propagandowej i informacyjnej tego koszmarnego rządu. Pewnie ta Twoja opcja niestety wygra. Zdewastują kraj do końca przez następne 4 lata. Ale pewnie musisz odczuć to na własnej skórze. Wtedy porozmawiamy.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4

Nie ma co dyskutować z oszołomionym propagandą. Głosuj oczywiście na kogo chcesz. Zobaczysz jak na tym wyjdziesz. Ja tylko przestrzegam z życzliwości. A cenzurę to dopiero będziesz miał po 13 października. Ale dla ciebie pewnie nic nowego - już sam się ocenzurowałeś czerpiąc wiedzę z pasków TVPPIS.

użytkownik usunięty
Agatonik

To Po poparło ACTA 2.0 a nie PIS. To TVN robi z ludzi faszystów i nazistów. To za tlłuska pałowano strzelano do ludzi, podpalano budki, zabierano dyski dziennikarzom i inne atrakcje. PIS to 100% demokracja. Kto oglądał dzisiaj przemówienia Kaczyńskiego ten na pewno słyszał jak istotna jest demokracja, tolerancja i wolność słowa.

ocenił(a) film na 4

Szczególnie jak mówił, że koniec "państwa trybunalskiego". To oznacza, że zamach na państwo prawa nie tylko będzie trwał, ale, że będzie postępował tak jak w latach 30-tych. Nie ma demokracji tam, tam gdzie nie ma praworządności. Mamy przed sobą 4 lata państwa partyjnego, a nie demokratycznego.
A może chodzi ci o to, że zapowiedział dalsze zacieśnienie więzów z kościołem - jeżeli państwo demokratyczne, to dla ciebie to samo, co państwo wyznaniowe, proponuję Afganistan - tam wreszcie będziesz czuł się jak u siebie.
A zapewne ucieszyła Cię walka z UE i wstawanie z kolan. Musisz nie mieć kompletnie wyobraźni i nie znać historii, żeby nie wiedzieć czym to się skończy. A wiesz coś o zablokowanym przez PIS podatku cyfrowym? Pewnie nie, bo bezmyślnie słuchasz retoryki nieomylnego wodza i łykasz bezrefleksyjnie wszystkie bzdury, które mówi. Zawsze mówiłam, że głupota jest najgroźniejsza.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4

Twoja wypowiedź to symbol tragedii edukacyjnej, albo w ogóle jej braku. Prawo wyborcze powinny mieć osoby, które zaliczą egzamin chociaż z podstawowej wiedzy z zakresu mechanizmów działania państwa, roli w nim poszczególnych instytucji (w tym Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego itp.), rozumienia i odróżniania takich pojęć jak demokracja, nacjonalizm, dyktatura większości czy populizm.
A to, co ty proponujesz i co ten chory na władzę rząd wprowadza to tyrania większości – stan w demokratycznym systemie politycznym, w którym władza reprezentująca polityczną większość jest nieskrępowana ograniczeniami i nie liczy się z mniejszościami lub je aktywnie prześladuje. Wpływ mniejszości na władzę jest ograniczony lub są one zupełnie pozbawione reprezentacji. Wypisz wymaluj twoje poglądy.
Hitler, Stalin też ustanawiali obowiązujące prawa, ale to nie była praworządność i sprawiedliwość. Czym to się skończyło, wszyscy wiemy.
Kompletnie nie rozumiesz, czym jest Unia Europejska i szkoda mojego czasu na twoją edukację.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4

Mało tego, że jestem kosmopolitką, feministką to na dodatek ateistką. Nie podpadam tylko pod LGBT, to miałbyś komplet. A ponieważ jestem ateistką żadna religia, szczególnie fanatyczna mi nie pasuje. Co nie oznacza, że nie szanuję przekonań religijnych innych ludzi. Każdy ma prawo wierzyć w co chce. Nawet w to, że ziemia jest płaska, tylko niech nie narzuca swoich poglądów innym i niech rządy nie kierują się religią w ustanawiania praw. Bo to jest wtedy właśnie tyrania i fundamentalizm.
Pewnie zostałeś tak wychowany, żeby "znać swoje miejsce w szeregu" i podporządkowywać się władzy. Ja nie i dzięki temu zachowuję swój własny ogląd sytuacji. I karne stanie w szeregu mi nie pasuje.

użytkownik usunięty
Agatonik

Ateizmu też nie lubię. Wcześniej interesowałem się New Age, teraz pogaństwem. Ateizm to dla mnie takie samo dziadostwo jak ślepy fundamentalizm religijny. Skoro nie wiem to szukam, tak długo aż się doszukam albo i nie. Ślepa wiara jest tak samo szkodliwa jak ślepa niewiara bo zamyka na szukanie. To jest pewnie komfortowe ale przecież życie nie po to jest aby było komfortowe tylko aby życie wciąż doświadczało nowych doświadczeń. Jeśli ziemia jest płaska to jestem w stanie uznać to za prawdę pod warunkiem że poznam na to wystarczająco dużo dobrych dowodów. Tak samo z Wielką Lechią. Dajcie mi jakieś dowody a ja w to uwierzę. Ja się wcale na to nie zamykam.

ocenił(a) film na 4

Ja też się nie zamykam na dowody istnienia jakiejś większej siły czy istoty.

użytkownik usunięty
Agatonik

Jakiej np.? Ja odnośnie tego pogaństwa czytam trochę i tam są ciekawe rzeczy także w odniesieniu do kobiet. Przykładowo jest tam Bogini Lilith (wiem że kościół ma ją za złego demona) która jest opiekunką kobiet i uosobieniem ich wolności. Więc ta cała Lilith chce dla kobiet żeby robiły co chcą. Jak zajdą w ciążę to jak chcą to rodzą i stają się strażniczkami domowego ogniska a jak nie chcą to usuwają. Jak chcą żyć jak cnotki to spokojnie ale jak chcą prowadzić bujne życie seksualne to też w porządku. Mogą być nawet prostytutkami, ważne żeby robiły to wszystko bo chcą dla własnej przyjemności a nie dlatego że są zmuszane. A wiadomo że wiele kobiet uprawia prostytucję bo są niewolnicami seksualnymi albo są bardzo biedne. Więc kobieta według Lilith ma być tym wszystkim. Wyzwolona seksualnie, matka, opiekunka oraz wojowniczka w razie potrzeby. Bo Lilith jest też wojowniczką. Więc to wszystko sprawia ze wydaje się to być jakiś idealny materiał na symbol feminizmu. Otóż nie, bo Lilith nie ma poczucia niedowartościowania jak feministki, nie ma poczucia że jest gorsza, jest równa mężczyznom, po prostu realizuje się jako kobieta tak jak tylko chce. Niestety w naszej kulturze nie ma takiej Bogini a kobieta już od początku jest uosobieniem zła, to jest ta która kusiła Adama, to przez pierwszą kobietę wszyscy wylecieliśmy z raju. Ta podrzędność kobiet wynikała też z tego że chrześcijaństwo bazowało na judaizmie gdzie kobieta była gorsza od mężczyzn. I efekt tego że tworzą się nam teraz takie kwiatki jak feminizm.

ocenił(a) film na 4

Ja tam nie mam poczucia niedowartościowania i nie uważam, żebym w jakimkolwiek stopniu była gorsza od mężczyzn. I feministki (chociaż trudno mi ręczyć za wszystkie) też tego nie mają - to stereotyp. Walczą o równe prawa, czyli dokładnie takie same, jak mają mężczyźni. I ta walka nie wynika z ich mniejszego poczucia wartości, a z wielowiekowych "tradycji"odmawiania kobietom równości. Oczywiście jednym z najważniejszych źródeł takiego stanu rzeczy są religie - różnorakie. Każda jest sposobem na posiadanie nad ludźmi władzy. Albo za pomocą wzbudzania poczucia winy, strachu, albo obietnic. A z religii bierze się wychowanie. I tak koło się zamyka.

użytkownik usunięty
Agatonik

A jakich to "równych" praw jeszcze wam brakuje?

ocenił(a) film na 4

Ja nie jestem walczącą feministką, bo nie muszę. A teraz idę spać. Dobranoc:))

użytkownik usunięty
Agatonik

Więc nie ma? Nie zapominajmy o czymś takim jak biologia. Kobieta jest stworzona do rodzenia dzieci, mężczyzna nie. Nie można winić biologii że kobieta często nie realizuje się jak mężczyźni bo poświęca się wychowaniu dzieci. Reszta to mogą być jakieś stereotypy wynikające z kultury że nie jest zatrudniana. Z tym się mogę zgodzić. Ale znów to może być biologia. Kobieta nie nadaje się do niektórych prac bo jest słabsza fizycznie. Feminizm to dla mnie skrajność. To tak jakby kobieta chciała zrównać się z mężczyzną/stać się jak mężczyzna. Biologii nie da się oszukać.

użytkownik usunięty

Acha jeszcze ciekawostka odnośnie mojego miejsca pracy. Tak, byłem świadkiem dyskryminacji ze względu na płeć ale to inna kobieta, przełożona dyskryminowała swojego pracownika, dugą kobietę che che. Więc podsłuchałem że kierowniczka stwierdziła że jak nasza pracowniczka będąca na okresie próbnym chce zostać na dłużej w pracy to musi obiecać że nie zajdzie w ciążę. Oczywiście to szantaż niezgodny z prawem. Ale to też pokazuje że największe piekło kobietom gotują inne kobiety. Przy okazji u mnie w pracy jest około 40 pracowników z czego mężczyzn jest tylko czterech. Chyba powinniśmy jako mężczyźni czuć się nierówno traktowani na moim przykładzie.

użytkownik usunięty
Agatonik

Ty zwyczajnie za duzo siedzisz w internecie musisz przewietrzyc glowe bo tam jest zaklamany i nieprawdziwy swiat ktory strasznie miesza ludziom w głowach

ocenił(a) film na 6
4bs0rb3nt

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.
Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował.
Nikogo już nie było."

(Martin Niemoller, pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)

AutorAutor

czy przytoczony wiersz jest porównaniem j kaczynskiego do hitlera
czy raczej dowodem na twój brak wykształcenia, argumentow i zdolności logicznego myślenia?
bo nie wiem jak mam się odnieść

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
4bs0rb3nt

https://www.youtube.com/watch?v=yG7DR2oY5pU

Julian Tuwim - "Do prostego człowieka"

Gdy znów do mu­rów klaj­strem świe­żym
Przy­le­piać za­czną ob­wiesz­cze­nia,
Gdy "do lud­no­ści", "do żoł­nie­rzy"
Na alarm czar­ny druk ude­rzy
I byle drab, i byle szcze­niak
W od­wiecz­ne kłam­stwo ich uwie­rzy,
Że trze­ba iść i z ar­mat wa­lić,
Mor­do­wać, gra­bić, truć i pa­lić;
Gdy za­czną na ty­sięcz­ną mo­dłę
Oj­czy­znę szar­pać de­kli­na­cją
I łu­dzić ko­lo­ro­wym go­dłem,
I ju­dzić "hi­sto­rycz­ną ra­cją",
O pię­dzi, chwa­le i ru­bie­ży,
O oj­cach, dzia­dach i sztan­da­rach,
O bo­ha­te­rach i ofia­rach;
Gdy wyj­dzie bi­skup, pa­stor, ra­bin
Po­bło­go­sła­wić twój ka­ra­bin,
Bo mu sam Pan Bóg szep­nął z nie­ba,
Że za oj­czy­znę - bić się trze­ba;
Kie­dy roz­ścier­wi się, roz­cha­mi
Wrzask li­ter pierw­szych stron dzien­ni­ków,
A sta­do dzi­kich bab - kwia­ta­mi
Ob­rzu­cać za­cznie "żoł­nie­rzy­ków". -
- O, przy­ja­cie­lu nie­uczo­ny,
Mój bliź­ni z tej czy in­nej zie­mi!
Wiedz, że na trwo­gę biją w dzwo­ny
Kró­le z pa­na­mi brzu­cha­te­mi;
Wiedz, że to buj­da, gran­da zwy­kła,
Gdy ci wo­ła­ją: "Broń na ra­mię!",
Że im gdzieś naf­ta z zie­mi si­kła
I ob­ro­dzi­ła do­la­ra­mi;
Że coś im w ban­kach nie szty­mu­je,
Że gdzieś zwę­szy­li kasy peł­ne
Lub upa­trzy­ły tłu­ste szu­je
Cło ja­kieś grub­sze na ba­weł­nę.
Rżnij ka­ra­bi­nem w bruk uli­cy!
Two­ja jest krew, a ich jest naf­ta!
I od sto­li­cy do sto­li­cy
Za­wo­łaj bro­niąc swej krwa­wi­cy:
"Bu­jać - to my, pa­no­wie szlach­ta!"

4bs0rb3nt

To ja zadam tylko jedno pytanie - gdzie jest wrak?

zambrotta

w miejscu gdzie powinny znajdować się pasje, zainteresowania i wyrozumiałość dla drugiego człowieka,
Teraz to miejsce wypełnia cynizm i populizm,
ale jak się cofniesz wystarczająco daleko i uda Ci sie tam dotrzeć, prawdopodobnie na dymiących zgliszczach znajdziesz jeszcze ślad małego chłopca.
Nie wiem czy o ten sam wrak Ci chodzi, ale tego na pewno powinieneś poszukać.

4bs0rb3nt

Cynizm i populizm to cechy z których bardzo mocno słynie PiS, jak chcesz jakiejś zmiany w narodzie, to zagłosuje na kogoś innego niż popis.

4bs0rb3nt

Nie interesujesz się polityką, ale zagłosujesz na partię która niszczy kraj bo sobie z niej żartują w radiu. Cóż za rozwaga!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones