PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501301}

Polowanie na Golluma

The Hunt for Gollum
6,3 3 388
ocen
6,3 10 1 3388
6,6 5
ocen krytyków
Polowanie na Golluma
powrót do forum filmu Polowanie na Golluma

Rzecz jest dobrze zrealizowana, naprawdę mam do twórców duży szacunek, ale nie jest to ani film wybitny, ani szczególnie zapadający w pamięć tak jak dzieło Jacksona. Zabrakło wydaję mi się klimatu, który budowała wcześniej muzyka Shore'a, tutaj nie zwraca się na nią uwagi. Po prostu jest, a czasami brzmi zbyt sztucznie i patetycznie. Obraz nieźle się ogląda, i to jest jego duża zaleta, czuć pasję, jednak "Hunt for Gollum" jest zdecydowanie zbyt krótki, wydaję mi się,że próbowano zresztą zapełnić tu lukę fabularną pojedynkami itd.
Ogólnie,ciekawa gratka dla fanów, choć mało odkrywcza. Jeszcze raz za to wielki szacun dla reżysera, czekam na kolejne projekty.

ocenił(a) film na 10
Edward_Nozycoreki

Jak wyżej. Liczyłam na coś lepszego, ale i tak jest OK.
PS. Takiego elfa, jak tu chciałabym jako Legolasa i upieram się, że w Hunt for Gollum nie był to zwykły elf z Mrocznej Puszczy tylko właśnie Legolas. O! Takiego chcę! :D

EnidAnGleanna

co do tego legolasa i muzyki to się też zgadzam - faktycznie typ jakos tak bardziej pasuje niz orlando :P

a co do wszelkich oczekiwan itd to ja powiem tyle, ze gdyby HfG ukazał się przed LotRem jacksona to dostalby spokojnie ponad 8/10. kazdy pamieta jaka to tryogia byla zajebista i spodziewal sie conajmniej kontynuacji. to jest film AMATORSKI jezeli ktos jeszce tego nie rozumie. watpie zeby ekipa miala ogromne doswiadczenie w rezyserii, script-writtingu itd. i jako taki nalezy go oceniac. niezalezna, niskobudzetowa produkcja. jak dla mnie pelen wypas i zajebioza :) jedyne co mi nie pasowalo to muzyka, ktora faktycznie byla troche czerstwa i zbyt oczywiste nawiazanie do kinowej ekranizacji. moze gdyby pokusili sie o troche wiecej orginalnosci to film mialby wlasnie to "cos" czego lekko brakuje. ale wez tu nie badz pod presja filmu, ktory mial roczny budzet polskiej sluzby zdrowia do wydania na plastikowe stopy dla hobbitow...

ocenił(a) film na 7
Edward_Nozycoreki

Ogólnie film był całkiem niezły. Ale jest kilka rzeczy, które mi się nie podobały:
1. Cała kreacja Aragorna. W trylogii Jacksona był on postacią bardzo dynamiczną, a tutaj sprawiał wrażenie nieporadnego, zagubionego. Bardziej przypominał postać Froda (według mnie ;P).
2. Sceny walki. Szczególnie walka z orkami uważam, że była na bardzo niskim poziomie.
3. Animacje komputerowe nie były najlepsze...

To, co najbardziej mi się podobało, to piękne plenery. One wyglądały prawie jak w trylogii Jacksona :).

Też bardzo podziwiam za zrealizowanie projektu. Daję 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones