PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501301}

Polowanie na Golluma

The Hunt for Gollum
6,3 3 390
ocen
6,3 10 1 3390
6,6 5
ocen krytyków
Polowanie na Golluma
powrót do forum filmu Polowanie na Golluma

naprawdę ciekawie im wyszło. Żeby w Polsce chociaż jeden film fantastyczny tak wyglądał............

mersiaczek

Poziom lepszy od Polskiego serialu "Wiedźmin" a podejrzewam że budżet znacznie mniejszy. Bardzo mi się podobał, wystawiłem 10 choć nie zasługuje. Ale trzeba docenić że jest to zupełnie amatorski film, amatorski - ale dobry.

ocenił(a) film na 9
Elvis_Presley

koszt tej produkcji to podobno 300 tysięcy dolarów.

Weźmy teraz pełnametrażowego Wiedźmina - który o ile pamioeatm miał budżet 5 milionów...

To tylko pokazuje w którym miejscu stoi polska kinematografia.

Coyotman

300 tysięcy? Ja słyszałem raczej o 3 tysiącach, ale może się nie znam :)

ocenił(a) film na 6
ravensecond

"koszt tej produkcji to podobno 300 tysięcy dolarów "

Po pierwsze Nie 300 tysięcy tylko 3 tysiące.
Po drugie nie dolarów tylko funtów, jest to produkcja Brytyjska

Obejrzyjcie na Youtubie "Gliniarzy z Meksyku" to zobaczycie poziom polskiej Offówki.

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

MOże się myle jesli chodzi o te 300 tysięcy... ale czytałem o tym filmie na róznych stronach i wszędzie podana jest inna kwota.
Poza tym szczerze wątpie że dałoby sie zrobic taki film za "tylko" 3 tys funtów Kostiumy, Kamera, - samo to mogło kosztować sporo więcej.

Słyszałem że aktorzy grali za darmo i animacje też zostały zrobione za darmo, mimo to jednak 3 tysiące i tak wydaje sie mało...

ocenił(a) film na 6
Coyotman

Film zrobiony przez fanów (fanatyków) przynajmiej jeden z nich ma w domu słoik wypełniony filmowymi pierścionkami z wygrawerowanym napisem, złamane miecze w różnych kolorach i smakach oraz szafę pełną kostiumów. Więc zebranie materiałów problemem nie było. Z drugiej strony jakość techniczna w filmie nie jest możliwa do stworzenia za 3 tysiące. Steadicam, Specjaliści od Green Screnów, Zdjęcią z ujęcia samolotu. Miejscówki typu bar to są z pewnością miejsca w których "aktorzy" pracowali. Znajomi znajomych. Może też się trafił napaleniec dysponujący sprzętem wysokiej jakości, który udostępnił go za darmo. :) Fanów Trylogi Tolkiena są miliony, pracujący w różnych branżach i napewno spotykają się na zjazdach itp. Jeden robi w dziale marketingu inny skończył wydział operatorski a jeszcze inny pracuję w Mc'Donaldzie i załatwiał Cheesburgey na planie. Jak to się mówi. "W kupie siła"

użytkownik usunięty
mersiaczek

Dźwięk kuleje, konkretnie straszne skoki w głośności. No i z walką z upiorem chyba troszkę przegięli. Podziwiam kreatywność w "chowaniu" Golluma. Ciekaw jestem jak by to wyglądało gdyby ta produkcja powstała przed "oficjalną" trylogią i nie była nią "skażona".

Skoki dźwięku dają się we znaki, kilka razy regulowałem głośność. Jak na fanowską produkcję ( chociaż kupa ludzi za tym stała) to spoko. Trochę za dużo "ciętych" ujęć dla mnie, np. jak Aragorn szedł po Golluma i przesada z walką z Orkami, ale poza tym... Szkoda, że polski "Wiedźmin" taki nie był, rzeczywiście... może Polacy po prostu nie są tak pochłonięci fantastyką, albo zabrali się za to nie ci ludzie co trzeba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones