PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640318}

Polowanie

Jagten
7,8 121 870
ocen
7,8 10 1 121870
7,8 31
ocen krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

Tak się zastanawiam, o co chodziło twórcom tytułu filmu. Czy ten motyw polowania się jakoś ma metaforycznie do filmu? Że niby go zaszczuli, albo że zrobili. Trochę to naciągane, dopiero w ostatniej scenie skojarzyłem, że film się nazywa "Polowanie". Ale równie dobrze mógłby się nazywać "Wędkowanie", gdyby w ostatniej scenie poszli na ryby. Ale to moja jedyna większa krytyka, ogólnie film mi się podobał.

Batman91

Na ryby się nie poluje - to po pierwsze. Po drugie - TAK! Tytuł filmu to gra słów i ma oddawać dwie rzeczy. Polowanie - jako hobby całej męskiej części miasteczka i polowanie - jako polowanie na człowieka - co pokazuje cały film, a już zwłaszcza ostatnia scena

ocenił(a) film na 7
orbitaluc

Nie napisałem, że na ryby się poluje. Podałem tylko alternatywny tytuł dla filmu, równie trafiony jak obecny. A jak się nie podoba "Wędkowanie", to niech będzie "Grzybobranie", a w ostatniej scenie idą na grzyby. Piękna metafora: grzyb tak jak nasz bohater jest osaczony i zaszczuty. Do tego stopnia zrezygnowany, że nawet nie ucieka.

Batman91

Na grzyby się nie poluje.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Nie napisałem, że na grzyby się poluje. Podałem tylko alternatywny tytuł dla filmu, równie trafiony jak obecny. A jak się nie podoba "Grzybobranie", to niech będzie "Wiosłowanie", a w ostatniej scenie idą popływać łódką. Piękna metafora: łódka zmaga się z prądem i falami, jak nasz bohater z przeciwnościami losu.

ocenił(a) film na 7
Batman91

Uprzedzając odpowiedź: na łódki się nie poluje.

Batman91

Otóż to!

Batman91

"Trochę to naciągane"
"Ale równie dobrze mógłby się nazywać "Wędkowanie""
Boże, widzisz i nie grzmisz. Co tu jest naciąganego? Główny bohater został osaczony i zaszczuty, jak podczas polowania. Porównywanie tego do wędkowania jest co najmniej absurdalne.

ocenił(a) film na 7
Moloch

No właśnie jakoś tej analogii nie czuję. Nie był poszukiwany ani tropiony jak zwierzyna. To był raczej ostracyzm społeczny, ludzie go zewsząd wyrzucali i zamykali drzwi. Dlatego uważam, że ta metafora jest trochę na siłę. Filmu "Ścigany" nie nazwali "Polowanie", a byłoby to bardziej na miejscu. Nie zawsze trzeba się silić na metaforyczny tytuł, film na tym nie ucierpi. Już jeden "Łowca jeleni" był i wystarczy.

Batman91

A właśnie ,pewnie zrobia rimejk Łowcy Jelenii w 3D niedlugo.
Potem Ojca Chrzestnego 3D.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Z pierwszą częścią jeszcze nie będzie problemu, ale jak nazwać trzecią część? Ojciec Chrzestny 3 3D ?

Batman91

To jest metaforyczne polowanie nawiązujące do zwyczaju przedstawionego w filmie i popularnego w krajach Nordyckich. Nie musieli za nim biegać ani go tropić. Wystarczyło to, że przez moment był zwierzyną, którą chciano odstrzelić. A jak pokazała ostatnia scena - jeśli cię postrzelą to nie masz nawet, jak się przed tym obronić.

ocenił(a) film na 10
Moloch

No właśnie, nie rozumiem niezrozumienia. Tytuł akurat jest ,ze tak to ujme strzał w 10. ". A jak pokazała ostatnia scena - jeśli cię postrzelą to nie masz nawet, jak się przed tym obronić." Identycznie pomyslalam, pomowienie jest tu tym pociskiem, zwierzyna, ktora staje się nagle celem nie potrafi sie bronić czy przeciwdziałać, zostaje zaskoczona atakiem...panikuje, ucieka bo jest w sytuacji dla siebie absurdalnej- ale nie obroni się. Tak jak bohater- co mial zrobic? Grzecznie blagac o chwilke wysluchania i tlumaczenia sie? Z czego? Policja oczyscila go z podejrzeń, spolecznosc go zawiodła, samoosądziła...a wlasnie film mówi o tym jak on radzi sobie z tym pomowieniem,jak zastanawia się co robic, jak jest zamkniety w pułapce absurdu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones