PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266532}
4,5 27 844
oceny
4,5 10 1 27844
4,0 3
oceny krytyków
Poltergeist
powrót do forum filmu Poltergeist

Teraz czekamy na kolejne gwałty na ukochanych, klasycznych, kultowych filmach. Co następne zostanie zeszmacone i oplute? Egzorcysta? Obcy: ósmy pasażer Nostromo? Dziecko Rosmary? Harry Angel? Śmiało. Nie trzymajcie nas w niepewności. Wprost sikamy z niecierpliwości. Nie folgujcie sobie. W końcu pieniądz to dla Was bożek na którego myśl chętnie się onanizujecie. Bo po co myśleć o uczuciach fanów? Z ich miłymi wspomnieniami z młodości? Wasze portfele się liczą najbardziej. Tak dalej i cały czas do przodu!

Lisowczyk

po co te jęki remaki zazwyczaj sa lepsze niz orginaly

arek2010

To żart? Jeżeli tak to mało zabawny. Są przypadki, że remake jest udany ale w świecie filmu to rzadkość (Mucha, Nosferatu itd.). Poza tym to, że istnieją dobre remaki to nie znaczy, że są lepsze od oryginału.
Remake Omen był ch.......wy jak barszcz. Czysta profanacja.
Kwarantanna to bezczelna zrzyna z Rec, która nie wniosła niczego nowego.
Bracia to film przyzwoity ale od oryginału trochę odstaje.
Można tak długo wymieniać.
Większość remaków to ordynarny skok na kasę.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Gdzieś czytałam ze chcą zrobic remake Ściganego z H. Fordem i T. Lee Jones'em..

Starrlight

He he. Powaga? Kolejny niepotrzebny film. Jak kto głupi to to kupi.
Dla mnie symbolem Ściganego jest Tommy Lee Jones i tak zostanie.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

Niestety w obecnym świecie tylko kasa się liczy, gdzieś mają szacunek do oryginalnych dzieł. Jeszcze troche a za Ojca Chrzestnego się wezmą ;)

ocenił(a) film na 4
Lisowczyk

Scarface 1983 oraz The Thing 1982 to chyba jedyne przypadki, że remake był lepszy.
Mucha 1986 też była udana.

returner

Mogę się zgodzić.
Mucha z 1986 tak bardzo różni się od oryginału, że niemalże można by to uznać za inną historię.

użytkownik usunięty
returner

The Thing z 1982 nie jest remakiem, tylko osobną adaptacją opowiadania. Ale faktem jest, że jest lepszy niż film z 1951.

ocenił(a) film na 4

Wiadomo, bo to ta sama historia.
Jak tak rozpatrywać to już remake Muchy z 1986 jest mniej podobny do starej wersji z lat 50' niż dwie wersje Cosia z 1951 i 1982 do siebie.

użytkownik usunięty
returner

Chodzi o to, że Cronenberg inspirował się filmem z 1958, a nie nowelą napisaną w 1957. Natomiast Carpenter na odwrót, miał swoją wizję adaptacji opowiadania z 1938. Nie ma to w zasadzie większego znaczenia, jest to czysto techniczny szczegół.

Lisowczyk

Szanuje zdanie osob ktore wola oryginaly jednak jako milosnik roznorakiego kina od animacji i kina familijnego poprzez komedie i dramaty po thrillery i horrory mam prawo do osobistego pogladu ze lubie remaki i czesto wyzej je cenie od pierwowzorow

arek2010

Rozumiem :) Szanuje Twój gust :)

Lisowczyk

A dla mnie remake Omena jest przekozacki i o wiele lepszy od oryginału. W tym starym Omenie podobała mi się jedynie muzyka, ale film jako całość jest dla mnie słabiuteńki.

Andrzejek324

Nie wiem i nie rozumiem czym się kierujesz :)
Remake Omen jest bezpłciową i ordynarną zrzyną. Nie wniósł absolutnie nic do gatunku poza nieudolnym małpowaniem w całości oryginału. Oryginał - fakt faktem to jeden z najlepszych horrorów w historii kina.

Lisowczyk

Każdy horror jaki ogladam oceniam po ilości strasznych scen. W starym Omenie nie bałem się oglądając film, ten dzieciak mnie strasznie irytował. A w remaku wszystko mnie straszyło od początku do końca. Nigdy nie zrozumiem dlaczego stary Omen jest zaliczany do najlepszych horrorów w historii kina, jak dla mnie jest słabiutki, przykładowo do takiego Egzorcyty w ogóle nie ma podejścia.

Andrzejek324

W starych horrorach typu Omen, Lśnienie, Egzorcysta, Nie oglądaj się teraz itd. nie chodziło o nagromadzenie tak ja to ma miejsce w dzisiejszych horrorach maksymalnej ilości strasznych scen tylko o atmosferę grozy, napięcie i mroczną muzykę budującą klimat. Dlatego tak mało jest dziś dobrych horrorów. Taki Sinister czy Obecność to mniejszość.
Szanuję Twoje zdanie :)

Lisowczyk

Wcale nie taki młody. Mam już prawie 33 lata. I nigdy mnie nie interesował w horrorze klimat czy napięcie tylko zawsze ilość strasznych scen. Sinister czy Obecność to dla mnie mistrzowskie horrory, którym przykładowo Lśnienie czy Omen mogą buty czyścić.

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

To osoba która twierdzi, że zamiast aktorów mogą być drewniane kukły, a fabuła może nie istnieć jak długo w filmie są jump scene...
Wiesz takie przeciwieństwo osoby lubiącej horrory. Osoba lubiąca gówno to on ;)

Dealric

Ha ha. Wiesz co? Powstrzymam się od komentowania jego gustu :) W społeczeństwie jest tak, że większość osób bardziej lubi hamburgery niż dzika :) Nic tego nie zmieni. To pewnie młody człowiek. Ja dobijam pod 30 i wychowywałem się od dziecka (tak, jako dziecko 6-7 lat już oglądałem horrory i nie skończyłem jako seryjny morderca, niesamowite) na starych horrorach typu Dracula Coppoli, Lśnienie, Hellraiser czy Egzorcysta i w ten sposób sobie wyrabiałem gust. Wiem czego wymagać od dobrego horroru.

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

Po prostu są ludzie, sa też parapety ;)
Niektórzy mają głowę do myślenia, dla innych to tylko podstawka pod czapkę.

Dealric

Ha ha ha. Ale jedziesz :D

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

I tak jestem delikatny.

Dealric

Poleć 10 horrorów, które Cie zachwyciły :)

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

Zdefiniuj zachwyciły;d

Dealric

He he. Bardzo się podobały. Uważasz je za świetne horrory. Należą do Twoich ulubionych horrorów. Są według Ciebie wzorcowe dla gatunku. Już bardziej nie mogę być dokładny :) Czekam :D

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

To by były 3 listy niekoniecznie z tymi samymi filmami :D

Ale ok.
Ju-on
Klub Samobójców
Obcy
Egzorcysta
Nawiedzony Pałac
Suspiria
Shutter - widmo
Noc żywych trupów (pierwsza wersja)
Koszmar z ulicy wiązów
harry angel
coś
lśnienie
dziecko rosemary
event horizon

Dealric

Dzięki :) 4 nie widziałem :)

ocenił(a) film na 3
arek2010

Ośmieszasz się ;)

Lisowczyk

Mówisz i masz - właśnie ogłoszono "Wielką drakę w Chińskiej Dzielnicy" z The Rockiem

grpo30

Ha ha. Muszę koniecznie obejrzeć oryginał. Polecisz?

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

Carpenter + Kurt Rusell + mnóstwo kiczu i humoru ;P

Dealric

Muszę to obejrzeć :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones