PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266532}
4,5 27 843
oceny
4,5 10 1 27843
4,0 3
oceny krytyków
Poltergeist
powrót do forum filmu Poltergeist

Nie bardzo rozumiem końcową scenę, dlaczego odjechali jak babka pokazywała im nowy dom, czy Griffin coś zobaczył w tych oknach? Coś ktoś wypatrzył?

Jestem_nieznosna

Chciała za wszelką cenę wcisnąć im ten dom - tak jak to miało miejsce za pierwszym razem. Poza tym ta kobieta chciała pokazać im ogród i nie patrząc pokazała, że tu stoi drzewo (którego notabene nie było) i powiedziała wtedy coś w stylu: "Dziwne... Przecież tutaj stało to drzewo"... Wtedy oni już odjeżdżali.. Dziwnie to pokazali ;p

ocenił(a) film na 4
Heroes_Pe

Trochę problemy z tłumaczeniem masz. Dokładnie powiedziała "And do you see that tree? I mean, it's ancient. It was here before..." Co miało znaczyć "A widzicie to drzewo? Jest strasznie stare. Było tu przed..." (spokojnie to zdanie mogło być np. dokończone tak "It was here, before they built this house", chciała tylko podkreślić to, jakie jest stare), ale już nie dokończyła, od jak dawna tam było, bo zobaczyła, że odjechali. Także drzewo tam było cały czas, nie zniknęło, a ona patrzyła na nie i starała się opowiedzieć o nim trochę, ale nie dokończyła i nie było żadnego "dziwne, przecież tutaj stało to drzewo" ;)

Hydeist

Oglądałem z napisami i tak tam napisali - nie za bardzo wsłuchiwałem się w to co mówi. Dziękuję za uwagę i jeszcze raz obejrzę :D

ocenił(a) film na 4
Heroes_Pe

Nóż się czasem w kieszeni otwiera, jak się widzi niektóre tłumaczenia... Dlatego najchętniej oglądam bez napisów (tym bardziej bez lektora :P), przynajmniej się nie frustruję, że ktoś, kto nie rozumie kontekstów i nie potrafi tłumaczyć porządnie bierze się za dodawanie napisów do filmów :D Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 2
Hydeist

"Także" (również, tak samo) piszemy razem, natomiast "a więc" oddzielnie - "tak że..."

ocenił(a) film na 4
Jestem_nieznosna

Moim zdaniem po prostu sytuacja za bardzo przypominała im tę wcześniejszą - podobne osiedle, podobny dom, jeszcze babka mówi, że dużo szaf, pokój na poddaszu, drzewo przy budynku. Woleli chyba nie ryzykować :P Mnie bardziej ciekawi, jak dwoje bezrobotnych stać na kupienie w krótkim czasie dwóch domów :P Ubezpieczalnia chyba aż takiej kasy nie wypłaca :P

ocenił(a) film na 6
Hydeist

też mnie to zainteresowało, niby gościu był taki spłukany a jednak mieli kasę na następny dom ;p

myślałam, że jak jest zbliżenie chłopca jak patrzy na okna to coś w nich znów zobaczył, dlatego pytam, a jednak to chodziło czysto o to, że dom się nie spodobał :)

ocenił(a) film na 4
Jestem_nieznosna

Też tak myślałam na początku :D Zastopowałam nawet, żeby przyjrzeć się dokładniej, ale nic nie zauważyłam :P

ocenił(a) film na 6
Hydeist

Może w Stanach dostaje się kasę jak dom się rozwali w całości po zaledwie miesiącu mieszkania? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones