PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266532}
4,5 27 843
oceny
4,5 10 1 27843
4,0 3
oceny krytyków
Poltergeist
powrót do forum filmu Poltergeist

Kolejny remake

ocenił(a) film na 5

ktory bedzie o wiele slabszy od poprzednika ile jeszcze horrorow remakow nakreca aby tylko zarobic.Widzialem zwiastun to nie bedzie nic dobrego.

ocenił(a) film na 5
zegan333

Nawet Ptaki maja remake moze niedlugo Dziwolagi doczekaja sie remaku.

zegan333

Dla mnie to jest dobre.Fajnie zobaczyć film jako remake zwłaszcza że teraz fx stoi na wysokim poziomie.A jak zjebią go to trudno.Tak jak martwe zło.

jezi86

Martwe zło było super

homo34

Nom to 1-sze lepsze dla mnie.

zegan333

Mi się wydaje, że to będzie zdecydowanie lepszy film niż ostatnia produkcja. Harris i DeWitt to duży plus tego filmu, te nazwiska prezentują naprawdę wysoki poziom i myślę, że Gil Kenan ich dobrze poprowadzi....

ocenił(a) film na 3
jaaacek_2

To są tylko solidni aktorzy. Nie stanowią poziomu na którym mogą samodzielnie pociągnąć cały film niestety.
A Kenan to jak dotąd jedynie jedna dobra animacja dla dzieci i jeden słaby film aktorski.

ocenił(a) film na 5
Dealric

To czekamy na premiere

Dealric

Jeśli ktoś dobrze zna oryginał, od razu po zwiastunie zauważy, że film jest dokładną kalką z pierwowzoru (przynajmniej sceny pokazane w zapowiedzi). Zastanawiałam się nawet jak jest tutaj z prawami autorskimi, ponieważ jest uderzająco podobny w detalach do Poltergeist. Jeśli tak, to może być dla niego nadzieja, bo jeśli dobre aktorstwo połączyć z lepszymi efektami specjalnymi i mistrzowską grą napięcia z pierwszego "Ducha" to może dać niezły dreszczyk emocji o który dziś tak trudno. Jestem miłośniczką gatunku i mało który współczesny horror jest w stanie mnie poruszyć, powtórek nie lubię i niewiele widziałam godnych uwagi, a tutaj czuję, że tli się iskierka nadziei, że nie będzie to kolejny gniot:)

jaaacek_2

Też mi się tak wydaje. Stara wersja była dla mnie irytująca i absurdalna pod każdym względem. Srodze się na niej zawiodłem, tym bardziej że długo się do niej przymierzałem. Gwoździem do trumny były oczywiście efekty, a jedyna rzecz która naprawdę straszyła to koszmarna gra aktorska. Dlatego gorzej już być nie może, jeśli chodzi o remake. Wręcz przeciwnie - trailer zapowiada, że będzie dużo lepiej. Sam Rockwell to świetny aktor co udowodnił m.in w ''Moon'' i ''The Way Way Back'', a efekty specjalne też robią wrażenie.

zegan333


Niewiarygodny zwiatun.. czuje bezsilnosc gdy czytam takie opinie jak twoja :]

zegan333

pytam odwiecznych krytyków kolejnych remaków czy da sie wymyslec drugi raz pomidorówke :) raz uzyty pomysł mozna tylko inaczej podac - smak kazdy ocenia sam :) ale bez próbowania mówic ze zle heheheheeh :)

ocenił(a) film na 5
lolek28

Dziwolagi jako remake ciekawe czy by bardzo odstawal od pierwowzoru

ocenił(a) film na 5
lolek28

podobnie było z Martwym złem, oglądając w kinie bawiłem się świetnie, później na DVD już nie było takich wrażeń, a obejrzeć do końca było ciężko.. na pewno miło będzie obejrzeć odświeżoną klasykę, od oryginału dostałem prawdziwej fobii na clowny. Duch w 2015 tylko i wyłącznie do obejrzenia w kinie, w dobrym towarzystwie, z horroru można zrobić również dobrą rozrywkę, jeśli nastawić się odpowiednio. Arcydzieło to na pewno nie będzie..

zegan333

Swoją drogą czy badacze paranormalni nie uznają poltergeistów za nieinteligentne manifestacje energii emocjonalnej nagromadzonej w budynku? To co mówią o cierpieniu ludzkich dusz w zwiastunie nie zgadza się z kanonicznymi zasadami tych klimatów... bo poltergeist nie jest tym samym co duch.

użytkownik usunięty
zegan333

" ile jeszcze horrorow remakow nakreca aby tylko zarobic"
Całą masę, bo popyt na efekciarskie, śmieciowe horrory typu Dracula Untold będzie zawsze. Poza tym każdy film kręci się dla pieniędzy, więc w zasadzie nie rozumiem twoich pretensji.

zegan333

stara wersja nie przypadla mi do gustu licze ze remake bedzie horrorem a nie bajeczka wowczas powinien byc dobry

ocenił(a) film na 6
arek2010

Starą wersję przypomniałem sobie kilka dni temu w TV, a w młodości byłem na tym 2 razy w kinie. Wtedy byłem zachwycony, dziś oceniłem to jako horror familijny. Zdominowany przez efekty specjalne (dziś śmieszne), ale mocno wyzbyty z elementów grozy.
Film mocno się zestarzał, co jest typowe dla horrorów. To gatunek w ramach którego można stworzyć kilka podgrup, w których filmy są de facto swoimi ciągłymi remakami.


Leszy2

dla tak starych i kultowych filmów nie powinni nakręcać remaków bo to psuje pierwotną wizję, nawet jesli film nie był super..

ocenił(a) film na 6
czupakabra69

A na co komu pierwotna wizja? Jest ona nieaktualna i ciekawa tylko z historycznego punktu widzenia.
Uwielbiałem ten horror gdy miałem 13 lat, dziś mnie śmieszy. Również dla współczesnych 14-latków jest tylko mało strawną ramotą.
Wizję należy odświeżyć i uaktualnić. Rodzinkę - uwspółcześnić, efekty - zrealizować na współczesnym poziomie, budowania napięcia i straszenie - dostosować do dzisiejszego widza.

"Duch" wcale nie był kultowym filmem, potrafisz rzucić jakimś cytatem? Są jakieś specjalne pokazy "Ducha"? Film doczekał się licznych analiz i opracowań? Był jedynie bardzo popularny w swoim czasie i tyle.

zegan333

Dla mnie to film,,kultowy,,tak samo jak The Thing ale nie widziałem jeszcze nowej wersji to się nie wypowiadam,nowy The Thing był słaby stary obronił się aktorsko i techniczne również.
Poltergeist z 1982 to nie był typowy horror czuło się nutkę humoru i to właśnie mi się najbardziej w tym filmie podobało.

zegan333

Ja bardzo lubię remaki, ponieważ wolę współczesne horrory i większość odnowionych wersji jest moim zdaniem udana, więc nie widzę nic złego w tym, że są kręcone. Stara wersja i tak pozostanie taka sama dla jej fanów :p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones