PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10029803}

Poprzednie życie

Past Lives
7,3 20 124
oceny
7,3 10 1 20124
6,9 43
oceny krytyków
Poprzednie życie
powrót do forum filmu Poprzednie życie

NUDAAAAA

ocenił(a) film na 3

ten film z założenia chce być blisko życia – odmawia sobie przez to prawa do podjęcia jakiejkolwiek nieczystej, ciekawej czy chociaż intrygujacej decyzji w kwestii losów postaci. byłoby to do wybaczenia, gdyby w przedstawianą przez siebie codziennością umiał oczarować. to zadanie udaje mu się wykonać tylko w pierwszym akcie. korea "poprzedniego życia" jest rzeczywiścia czarująca i szczególna, przepełniona charakterem.

drugi akt próbuje zauroczyć swoimi przydługimi, przerywanymi rozmowami na skypie, ale podczas prób oddania klimatu wczesnych lat 10' zapomina o swoich postaciach. żadne z bohaterów nie jawi się tam tak czarująco konkretnie jak rodzice głównej bohaterki w akcie pierwszym. brakuje im codziennych osobliwości.

akt trzeci próbuje pokazać nowy jork z czułością, ale nie powodzi mu się to raczej – zdaje się pospolitować tego molocha, pokazując widoczki, które może podobałby mi się, gdybym nie widziała genialnego "seksu w wielkim mieście", który na to miasto patrzy z wyjątkową miłoscią.

relacja między dwoma koreanczykami mnie nie kupuje – nieprzyjemnie ogląda się tę scenę rozmowy przy mężu, ich prywatne spotkania też nie porywają, nie sposób mi wzruszyc się ich filozoficznymi przemyśleniami.

ładny. sceny z tym mężem fajne. pierwszy akt okej. nic więcej #SLAY

ramion_janion

Zgadzam sie, nuda straszna, nieudana proba dogonienia mistrza Wong Kar-Waia i jego "Spragnionych Miłości" ale tamten film to arcydzieło. Niestety na minus jest tez niefortunna lokalizacja czyli Nowy York ktory jest bezdusznym miastem, obejrzalem ale niesmak pozostal, jedyny plus to solidna muzyka.

ocenił(a) film na 6
ramion_janion

Pełna zgoda! Szczególnie jeśli chodzi o codzienne osobliwości, pokazanie Nowego Jorku i tę nieszczęsną rozmowę przy mężu. Ale scena na lotnisku - jesteśmy pisarzami - nawet mnie rozbawiła :)

ocenił(a) film na 5
ramion_janion

Mnie ten film tez zawiodl,tak naprawde w tym filmie w ogole nie pokazali ich dwa odmienne zycia,bardzo mialko to wyszlo,malo tresci a mamy glownie polegac na domyslach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones