PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10029803}

Poprzednie życie

Past Lives
7,3 20 112
ocen
7,3 10 1 20112
6,9 43
oceny krytyków
Poprzednie życie
powrót do forum filmu Poprzednie życie

Ale jest "ale" które nie pozwala mi ocenić tego filmu. Gdy oceniam go w pełni subiektywnie, unosząc się na fali odczuć to daję 8, gdy zaczynam się zastanawiać nad prowadzeniem opowieści to dostrzegam braki. Historia zaczyna się od dzieciaków które się bardzo lubią. Na tym etapie brakuje mi zbudowania obrazu nadzwyczajnej więzi. Kilka scen, wypowiedzianych dialogów i mamy wierzyć że są dla siebie wyjątkowi. Kino z dalekiej Azji czasem stosuje takie "objawienia" ale to powinno być w nas zbudowane a nie nam objawione. Dodatkowo brak wyraźnego zarysowania że rozstanie było trudne.
Kontakt po latach. Tu już mocno widać że są dla siebie wyjątkowi. Podoba mi się. Czuję wieź, emocje. Problem. Nagle zrywamy kontakt bo? No właśnie, trzeba samemu sobie to wytłumaczyć bo fabuła jest uboga w tej kwestii. Każdy od razu poszedł w swoje bez głębszej refleksji.
Ostatni etap. Następuje przeskok który pozbawia nas możliwością poczucia że nowe związki są także wyjątkowe. Po latach spędzonych razem, dla mnie jako odbiorcy, nowy partner jest intruzem, barierą do osiągnięcia szczęścia a z treści wynika że tak nie jest.
Jaki jest cel spotkania? Naiwna nadzieja? Próba zamknięcia czegoś? Oczyszczenie? Nie wiem. Film nie daje mi odpowiedzi na to.
To są moje, nie wszystkie, wątpliwości. Tym bardziej mi szkoda że dzieło które tak bardzo mi się podoba, nie pozwala mi popłynąć w nieprzyzwoicie wysoką ocenę. W taką żeby mnie nienawidzili i krytykowali Ci, dla których ten film jest bezwartościowy.

Treść zdominowała mój odbiór. Nie jestem w stanie ocenić spraw technicznych. Gra aktorska do mnie przemawia, nic mnie szczególnie nie razi. Zatem to ominę.
Treść bardzo mi się podoba. Dobrze oddaje emocje tego, że ktoś może być bliski mimo innej bliskiej osoby, nie odbierając sobie wzajemnie miejsca. Jakby ta relacja była w innym wymiarze.
Podoba mi się wątek bliskości z partnerem. Jako partnerowi nie musi się wszystko podobać ale nie idę w zwarcie, zazdrość, negatywne rzeczy. Jestem pełen obaw jednak nie traktuję partnera jako własności.
Jako ktoś czujący wieź z kimś innym, nie udaję. Nie odpycham partnera. Dbam o to co ważne.
Treści emocji z trzeciej części szczególnie dobrze zostały poprowadzone .
Moja ocena nie odzwierciedla tego jak mi się film podoba a jednocześnie nie czuję żebym mógł dać więcej. Może jeszcze zmienię ocenę bo dam ponieść sercu.

ocenił(a) film na 9
bodzar

Ładnie napisane. Właśnie mnie też najbardziej ten drugi kontakt zerwany raził. Wydaje mi się, że po prostu był dla niej niewygodny. Bo ona chciała go tu i teraz od razu przy sobie ale oczywiście przecież ona nie poświęci swojego życia (bo studia pisarskie to chyba zdalnie nie można robić...) żeby polecieć do swojego własnego kraju tylko on musi rzucić całą karierę i nie mówiąc po angielsku przenieść się do Nowego Jorku dla niej. A rok czekać to był dla niej wieczność. Mimo, że koleś jej po 12 latach szukał. Bohaterka jak dla mnie trochę irytowała. Moim zdaniem jakby była taka konsekwentna to by się z nim nie spotkała potem. A tak to wszystko otwiera się od nowa i jest tylko płacz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones