PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747}

Porachunki

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
7,9 110 810
ocen
7,9 10 1 110810
7,6 32
oceny krytyków
Porachunki
powrót do forum filmu Porachunki

Jeden z najbardziej przegadanych filmow z drugiej ligi. Bo to taki drugoligowy fiklmik, nie moze sie rownac z np. Taksowkarzem czy Skazanymi na... jest bardziej z tych co w ogolnym przekonaniu zasluguja na uwage ale nie sa jakies niesamowicie wybijajace. I z takich wlasnie filmow ten jest jednym ze slabszych. Jedna (jedna!) dobra rola- Nick Moran jako Eddie. Nibyu mialo byc zagmatwane, a nadazylby za trych chyba nawet 6 latek, mial byc niby angielski humor, ale byl nienajwyzszych lotow w tym wydaniu.Na plus oprocz Eddiego jeszcze muzyka, bo momentami byla na prawde spoko, ale oprocz tego NIC wielkiego, nie jakies tam dno, ale zeby taki film sie prawie do TOP 100 lapal? Nie zabijajcie mnie :D
Aaa to gdzies tam w opisach filmu ktos napisal cos w stylu ze ten film to kino tarantinowskie w angielskim wydaniu. Tarantinowskie? :D Dobrze ze Quentin zyje bo inaczej by sie w grobie przewracal ;]

Taki sobie prosty filmik, mozna obejrzec tak z nudow albo przy obiedzie, ale to na tyle.

ocenił(a) film na 9
dogville

to ma byc prowokacja??
co do cholery ma taki film do taksowkarza i skazanych na shawshank??
calkowicie inne filmy i nie wiem na podstawie jakich kryteriow moznaby je porownywac
moze porownasz jakas telenowele do jakiejs opery?
dla mnie film bardzo dobry i odczuwa sie lekka fascynacje tarantino i faktycznie kojarzy mi sie z jego filmami ale nie kazdy moze to widzi tak samo
dla mnie zaje...fajny

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

Prowokacja!
zgadzam się z poprzednikiem. nie można porównywać tych filmów.
dla mnie ten film świetny.

HallamFoe

Prowo'orzech'kacja! Film nie dorównuje dziełu Betelowy orzech

dogville

Acha. Czyli wg ciebie na top 100 powinny znajdowac sie tylko dramaty? Z tego co wiem, Tarantino tez nie zrobil zadnego dramatu. Czyli wg ciebie takie filmy jak Podziemny krąg, Milczenie owiec czy Siedem nie powinny znajdowac sięw top 100? Przeciez one sa w top 10! A może przeszkadza ci ze to jest komedia? A Pulp Fiction to pies? O American Beauty nie wspomnę. Kończę bo się zdenrwowałem

ocenił(a) film na 10
Darth_fan

Dam głowę że Quentin byłby(a pewnie był) zachwycony tym filmem. Świetne teksty i ekstra fabuła. Wskaż 3 (trzy) lepsze komedie sensacyjne!!!!!!!! obsada w całości(!!!) jest fantastyczna, dla mnie arcydziewło zaraz dam 10/10. Jeżeli jakikolwiek film zasługuje na porównanie z porachunkami (oprócz przekrętu bo to ten sam reżyser, podobny pomysł i obsada) to chyba tylko święci z bostonu"

dogville

z drugiej ligi to były plemniki z których ty powstałeś

ocenił(a) film na 5
dogville

Może nie masz 100 % racji ale film nie zasługuje na top 100. Dobry ale nie ma w nim nic genialnego.

kirylucki

Mefju a powiedz mi, jaki związek to ma z czymkolwiek? Idąc drogą zwykłej dedukcji dochodzisz do tego, że tematyka, czy sama forma, choćby Skazanych na Shawnshank i Porachunków jest tak bliska jak odległość między biegunami. To jest dramat, a to kryminał. Można porównać je pod względem gry aktorskiej, ale nie pod względem formy filmu.

Dla mnie sam film wywarł dobre wrażenie, choć nuta krytyki nigdy nie zaszkodzi. Fakt faktem, happy-end cwałujący z hollywood zirytował mnie do granicy dawki śmiertelnej i fakt faktem, ten cały przebieg wydarzeń, był strasznie banalny. No ale reszta była na prawdę boska. Lubię filmy Guya Ritchiego (ciekawe jaki będzie ten Sherlock Holmes), w zasadzie dla mnie to jego i filmy Tarantina to jedyne (oczywiście mogę nie znać wielu innych równie "zabawnych" reżyserów) produkcje, które na prawdę poprawiają mi humor. 8/10

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
dogville

Guy Ritchie koleszko, jest angielskim Tarantino.

ocenił(a) film na 7
dogville

Zgadzam się z Dogville, film jest przeciętny, takie jest moje zdanie, humor angielski do mnie nie przemawia,ale mimo to daje 7/10 bo niektóre sceny były naprawdę dobre np. scena w barze z koktajlem, albo scena kiedy powiesili faceta i grali w golfa...

ocenił(a) film na 7
Chalice

Po przeczytaniu wiekszosci komentarzy Przekretu i Porachunkow zdecydowalem sie na obejrzenie tych 2 filmow w ciagu jednego dnia tak z ciekawosci i co sie okazalo ?? .... czulem sie rozczarowany ogolnie to
mala przyjemnosc z ogladania tych filmow takie nijakie w sumie to niepotrzebnie stracilem na te filmy blisko 4 godziny gdzie tu byl ten wasz niby wspanialy humor ktory jak dla mnie byl na niskim poziomie nie wiem byc moze taki humor mnie nie bawi .Tak na zakonczenie to bardzo sie zawiodlem na tych filmach patrzac jaka maja wysoka srednia byc moze za wiele sie spodziewalem po nich ...

ocenił(a) film na 9
Adamos_2

komedia to specyficzny gatunek filmów. Jednym podoba się koleś, który poślizgnął się na skórce od banana a drugich pięciominutowy dowcip o cięższej tematyce. Filmy Ritchiego mają swój klimat. Jest on odzwierciedlony mn. w Przekręcie i Porachunkach oraz Rockinrolli. A co do wysokich not to należą się one. Jest to cięższa komedia która nie musi do wszystkich trafiać ale Ci do których trafia doceniają ją i dają wysoką notę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones