PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506803}

Poradnik pozytywnego myślenia

Silver Linings Playbook
7,2 298 783
oceny
7,2 10 1 298783
6,8 39
ocen krytyków
Poradnik pozytywnego myślenia
powrót do forum filmu Poradnik pozytywnego myślenia

Nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu tego filmu (nagrody, pozytywne recenzje itp). To prawdziwa zagadka. Trudno nawet ocenić aktorstwo, bo w tak niedobrym filmie żadna kreacja nie ma większego znaczenia i nawet De Niro nie pomógł. Film jest scenariuszowo kiepski i za mało śmieszny jak na komedię romantyczną, a zbyt uproszczony i płytki jak na dramat psychologiczny. Scenarzysta i reżyser w jednej osobie stoi w rozkroku międzygatunkowym i w tej karkołomnej pozycji nie wytrzymuje tylko szybko zwala się w miałkość. Miałkość opowiadanej historii i motywacji bohaterów, miałkość charakterologiczną i czysto realizacyjną (zbliżenia jak na telenowelach, np w scenie tańca razem z szybkim montażem pomagają uniknąć kłopotów z przygotowywaniem choreografii itd.).
Przede wszystkim film jest nieskończenie naiwny, czy naprawdę tego nie widać? Czym innym jest naiwność w prostej komedyjce, czym innym w filmie, w którym ma o coś głębszego chodzić; a przecież, aby widz nie myślał, że to błaha opowiastka reżyser stosuje "mocne" zabiegi: agresja, trochę mordobicia, a główną bohaterkę (jak opowiada) przeleciało całe biuro (w tym kobiety).

Dzień wcześniej oglądałem "Gdzie jest Nemo", los animowanych rybek wzruszył mnie więcej niż los celuloidowych, nierealistycznie pokazanych bohaterów "Poradnika", ich wydumanych niby-problemów oraz quasi-tryumfów. No chyba, że reżyserowi chodziło o pokazanie głupoty, naiwności i miałkości intelektualno-uczuciowej Amerykanów. Jeżeli tak, udało mu się to znakomicie.

ocenił(a) film na 5
arnie_filmaniak

popieram Cie w 100% przyjacielu, mialem dokladnie takie same wrazenia po seansie, ocena ponad 7 to jakas jawna kpina, z drugiej strony to nic nowego na filmwebie...

Shanks1337

A to znaczy, że ocena krytyków na rottentomatoe 8,2 to też jawna kpina? Wiesz lepiej od krytyków :D? 8,6 ocena jeśli patrzeć na najpopularniejszych krytyków tylko :)

ocenił(a) film na 5
BloodyDG

a przepraszam Cie bardzo kim sa owi krytycy? bo dla mnie sa nikim.
Nie potrzebuje zeby ktos mi mowil co jest czarne a co biale, wole miec wlasne zdanie ;) I cale szczescie z takiego zalozenia wychodzi coraz wiecej ludzi, bo krytycy z roku na rok znacza coraz mniej, a obstawiam ze w przeciagu kilkunastu lat ten zawod przestanie jakkolwiek funkcjonowac ;)

Shanks1337

śmieszne są wasze wypowiedzi. krytycy są źli i gówno się znają :) dziecinada, macie nie taki gust jak oni (chociaż oni patrzą również na stronę techniczną filmu) więc po co się wypowiadacie? "Nie rozumiem fenomenu tego filmu" to jest żałosne, nie lepiej napisać "mnie się film nie podobał"? Treść podobna, ale przynajmniej każdy oleje wasze zdanie, ale ok! Kłóćcie się dalej z krytykami, nagrodami i piszcie swoje bzdury. A aktorstwo było bardzo dobre, ale np. Adam Sandler w "Klik i robisz co chcesz"...

ocenił(a) film na 5
Erigone13

slowo krytyk znaczylo cos do konca XX wieku. Obecnie nie znaczy absolutnie nic, bo w dobie globalnej wioski kazdy moze zostac krytykiem ;)
Aktorstwo bylo mierne, tak Adam Sandler w Click'u zagral znacznie lepiej ;)

ocenił(a) film na 8
Erigone13

Nie zgodze się z Twoją wypowiedzią. Mi film przypadł do gustu, ale nie jest tak że jak krytycy coś powiedzieli, to każdy ma się z nimi zgadzać. Każdy ma swój gust i może się nim dzielić ( po to są chyba te fora ;). Krytycy nie oceniają czy im się film podobał, przypadł do gustu, czy nie, a wykonanie. Zwracają uwagę na szczegóły na których przeciętny zjadacz chleba nie zauważa, więc argument że krytycy powiedzieli tak a nie inaczej nie może być jakimś objektywnym zdaniem czy film będzie się wszystkim podobał. Tak że zgadzam się z Shanksem w tej kwestii. Pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones