PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838522}

Poroże

Antlers
5,2 7 146
ocen
5,2 10 1 7146
5,6 7
ocen krytyków
Poroże
powrót do forum filmu Poroże

Mam ogromną nadzieję, że bestią okaże się Wendigo. Siedzę w lore i póki co nie spotkałam się z dobrym filmem i przedstawieniem tej bestii w kinematografii i literaturze jako tako.

ocenił(a) film na 5
waga1202wm

Wendigo! Wszystko na to wskazuje.

waga1202wm

A "The Ritual" i "The Last Winter" ? Choc w tym ostatnim pachnie bardziej Ithaqua.

ocenił(a) film na 7
clydherr

W The Ritual nie było żadnego Wendigo ; zresztą film był osadzony w mitologii nordyckiej stąd nie wiem skąd miałby wziąć się tam Wendigo; w filmie chodziło o jedno z "nieślubnych dzieci" boga (asa) Lokiego i jego lokalny kult. Wydaje mi się, że motyw Wendigo występował w horrorze "Pod Mroczną Górą" - ale nie jako rzeczywisty byt a raczej jako wizja wywołana swego rodzaju zarażeniem, związanym z wykopaliskami.

ocenił(a) film na 7
morswin1975

Chodzi mi o film "Black Mountain Side" z 2014 roku, jest na Netflixie

waga1202wm

W okolicy 1:30 na trailerze, zaraz jak pojawia się głos tej kobiety - słychać jak mówi Wendigo :)

waga1202wm

Wendigo masz także w "Smętażu dla zwieżakow" Stephena Kinga. Przynajmniej w książce jest wskazany jako ten, który zatruł ziemię

waga1202wm

Moim zdaniem ciekawe przedstawienie Wendigo występuje w grze "Until dawn" (nawiasem mówiąc - bardzo polecam). Pamiętam też, że postać Wendigo była w jednym z pierwszych odcinków "Czarodziejek" - może się nie znam, ale moim zdaniem było w porządku :)

waga1202wm

Polecam grę ''Until Dawn'' :)
I zgadzam się, Wendigo to bardzo interesujący wątek, czytałam wiele legend o tym stworze właśnie po tym, jak zagrałam w UD.

waga1202wm

Dobre filmy z Wendigo to jeszcze z niewymienionych: Drapieżcy (Ravenous) z 1999r.; Dark Was the Night z 2014; a także w drugim odcinku pierwszego sezonu "Supernatural" pojawia się to stworzenie. Wspomniany "Rytuał", to bardzo dobry film, ale dotyczący biesa / czarta - jednego z synów Lokiego. Wspomniana również gra "Until Dawn" jest świetna i dobrze oddaje legendę Wendigo. Nawet nie tyle grając co oglądając sprawdza się świetnie jako serial, a występują tam znani aktorzy jak Remi Malek i Hayden Panetterie. Na youtubie można znaleźć cały gameplay z gry, który można właśnie obejrzeć jak serial. Z opowiadań to oczywiście jest klasyka Algernona Blackwooda - "Wendigo", ale nie każdemu może przypaść do gustu wiktoriański horror. Lovecraftowski pisarz August Derleth także miał opowiadanie związane w Wendigo. Temat jest oczywiście jeszcze omawiany na stronkach związanych z niewyjaśnionymi zjawiskami czy creepypastami. Można poszukać w necie, czy na youtubie (ale bardziej jako temat niepokojącego czy złowrogiego lasu, nie Wendigo). Oczywiście i na YT są jakieś niepokojące relacje czy historyjki rzekomych spotkań.

waga1202wm

W serialu "PSI Factor" (u nas w tv jako "Czynnik PSI") jeden z odcinków był poświęcony postaci Wendigo (tam z resztą pierwszy raz spotkałem się z tym określeniem). Do tego jeszcze, o ile się nie mylę, w którymś z epizodów "X-files" też się ten mit przewijał. Tak czy inaczej, legenda całkiem spoko i ma potencjał do solidnej ekranizacji w charakterze horroru :)

ocenił(a) film na 6
waga1202wm

w Dark was the night oraz w Ravenous jest motyw Wendigo

waga1202wm

Zasada nr. 1 To nigdy nie jest Wendigo

waga1202wm

Nie wiem czy jest to zgodne z wierzeniami ale ukazał się w grze until dawn

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones