PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107507}

Porządna kobieta

A Good Woman
6,7 7 375
ocen
6,7 10 1 7375
6,0 3
oceny krytyków
Porządna kobieta
powrót do forum filmu Porządna kobieta

Spodziewałem się filmu co najwyżej na 7, a daję 9! Dlaczego? Po pierwsze: przepyszne i błyskotliwe dialogi pełne dowcipnych bon-motów, porównań, aforyzmów (to zapewne zasługa niezrównanego w tym względzie Oscara Wilde'a, którego sztuki adaptacją jest ten film). Poza tym dobre aktorstwo (zwłaszcza podobał mi się Tom Wilkinson i jego postać; zaskoczyła mnie też Helen Hunt - to chyba pierwsza jej rola, która mi się podobała). Nie bez znaczenia jest dla mnie też ogólna wymowa całości tego dziełka. Nie chodzi li tylko o banalną w sumie konstatację, że "pozory mylą", ale o ukazanie tego, iż dobroć i człowieczeństwo leżą niekoniecznie w samej tylko moralności, cnocie i nieskazitelności, jak to się wydaje różnego rodzaju mieszczanom i arystokratom, za którymi niesie się smrodek zarazem purytanizmu jak i obłudy. Wszystko to potraktowane z lekkością i finezją. Ot i tyle. Dla mnie wystarczy.

snoopy

Tak film bardzo dobry i zgodzę się z Twoją wypowiedzią, ale jednak mam małe "ale" gdyż wolałam bym żeby ten film skończył że tak powiem bardziej tragicznie. Jednym słowem wolała bym żeby w tym samolocie nie spotkali się Mrs. Erlynne i Tuppy, myślałam że ona sama odleci i wtedy ten film na pewno wyładował by u mnie w "ulubionych":)

kwiat

Nie wiem czemu ale ten film kompletnie nie przypadł mi do gustu. Nawet Scarlett nie pomogła :((

ocenił(a) film na 9
snoopy

Również bardzo miło byłem zaskoczony powyższym filmem. Znakomite dialogi. Film lekki, przyjemny i zabawny. Podzielam zdanie co do Helent Hunt, jak do tej pory raczej mnie drażniła, a w tej roli mile mnie zaskoczyła, Scarlett Johansson tym razem trochę słabiej, ale może to wina jej roli.

snoopy

Błyskotliwe i trafne spostrzeżenia.Naprawdę świetna recenzja- bez spoilera,inteligentnie zawarta w jednej pigułce zachęca do obejrzenia tego (jak się wyraziłeś) dziełka.
Nic dodać,nic ująć-gratuluję! oby takich więcej na Filmwebie,a nie wpisy typu:Scarlet ślicznotka,Helen brzydotka.A propos -obie są piękne od wewnątrz .co potwierdza rewelacyjna kreacja ich ról.

ocenił(a) film na 9
barbara_pawluczuk

Dzięki! :)

snoopy

Sorry,mój wpis powyżej jest przeznaczony w odpowiedzi dla Snoopy.

ocenił(a) film na 6
barbara_pawluczuk

Tak też pisze poniżej tego wpisu ( zresztą zarówno pierwszego jak i drugiego) - "w odpowiedzi na post: snoopy" ... nie śpij :)

MartiniKS

Nie,nie śpię,tylko ,że po dokonaniu wpisu nie wyskoczyło mi pod spodem " w odpowiedzi na post: snoopy".Jeszcze takiego przypadku nie miałam i dopiero po zmianie strony i powrocie wskoczylo-stąd tyle wpisów:) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
barbara_pawluczuk

Ja również pozdrawiam :)

snoopy

Pozdrawiam!!

ocenił(a) film na 7
snoopy

POOOTWIERDZAM!:)

ocenił(a) film na 8
snoopy

Mnie film również pozytywnie zaskoczył. Od razu można było wyczuć styl Oscara Wilda ;) Gra Scarlett akurat tutaj nie zachwyca, chociaż bardzo miła dla oka, Hunt lepiej. Ale generalnie - aktorstwo w porządku. Dialogi smaczne, lekkie i (niespodziewanie) bardzo zabawne. Polecam! :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones