PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=560560}

Potrójna granica

Triple Frontier
5,9 33 967
ocen
5,9 10 1 33967
5,7 21
ocen krytyków
Potrójna granica
powrót do forum filmu Potrójna granica

Nie jest to kino oscarowe, to typowy film akcji z lat 90tych w którym wyjęta spod prawa grupa twardzieli biega po dżungli, oczywiście w słusznej sprawie.

Takiej chemii między bohaterami nie widziałem już dawno...prócz Afflecka. Scenariusz nie jest zły, patosu tyle ile w takim filmie powinno być, aktorsko całkiem dobrze... prócz Afflecka, który albo jest takim beztalenciem albo mu się po prostu nie chciało.

Efekty specjalne lepsze niż u DC, muzyka ok choć Metallica mi tutaj akurat nie pasowała. Zabrakło też trochę fabularnego 'je**nięcia', jakiegoś twistu fabularnego na koniec czy po prostu czegoś co zaskoczyłoby widza. Nie mniej jednak jest naprawdę nieźle. Wybory castingowe również bardzo dobre!... prócz Afflecka. Hunnam i Hedlund rzeczywiście wyglądają i zachowują się jak bracia.

IMHO obowiązkowa pozycja dla fanów takiego kina, gier pokroju BlackOps czy książek Clancy'ego (z wyłączeniem tła politycznego, które tu gra piątą rolę). Ktoś siedzący mocno w militariach pewnie dostrzeże kupę bzdurek, ale dla normalsa wszystko wygląda dosyć mądrze.

Netflix choć raz zaskoczył mnie pozytywnie. To żadne arcydzieło, po prostu tacy mądrzejsi, lepiej zrealizowani i ograni 'Niezniszczalni'. Chętnie potraktowałbym ten film jako wstęp do trylogii tym bardziej że potencjał jest.

ocenił(a) film na 6
sol82

Osobiście myślałem, że moment w którym ta "informatorka" mówiła coś o tym, że Pope nie powiedział mu wszystkiego (czy też okłamał - nie pamiętam) - że "Pope" grany przez O. Isaaca ma coś do ukrycia, czego nie powiedział ekipie.
I tak nie jest źle jak na NETFLIX :)

emqbro

SPOILER ALERT!!!!
.
.
.
.
.
.
też myślałem że postać grana przez O.Isaaca wywinie na końcu jakiś numer i obstawiałem że będzie kręcił w temacie pieniędzy. Nie wiem dlaczego, może taka uroda tego aktora czy postaci, którą gra. Nie zarysowali na tyle mocno historii tego bohatera więc można było zakładać, że ma czymś zaskoczyć. To byłby dobry pomysł, zrzuciłbym na niego odpowiedzialność za śmierć afflecka i zrobił z niego wroga drużyny w drugiej części - czyli zemsta + odzyskanie skradzionych pieniędzy od wyszkolonego najemnika, którego teraz stać na prywatną armię. Taka 'Włoska robota' na poważnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones