PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011895}
6,8 1 053
oceny
6,8 10 1 1053
Powołany
powrót do forum filmu Powołany

Jestem ateistą, choć byłem wychowywany w rodzinie katolickiej. Nigdy nie wierzyłem ufnie, po dziecięcemu. Z resztą mój sceptycyzm, a zarazem dociekliwość, nie ogranicza się do religii. Dlatego też ludzie, którzy mają łatwość wiary w najróżniejsze rzeczy, zwłaszcza zupełnie niedowodliwe, fascynują mnie. Niestety, bardzo trudno znaleźć dobrego rozmówcę na takie tematy. Wygląda na to, że doświadczenie relgijne, przekonanie o poznaniu sensu istnienia, oraz poczucie obecności bytów niematerialnych, jest trudne do przekazania komuś, kto (jak ja) samemu tego nie czuje. Dlatego chętnie obejrzę ten film. Nie dlatego, że czuję głód wiary i liczę na własne nawrócenie, ale dlatego, że sądząc po entuzjazstycznych komentarzach wierzących widzów, liczę na spotkanie z dziełem odpowiadającym ich wrażliwości. Dzięki temu może lepiej zrozumiem sposób myślenia bliźnich. Dla mnie to trochę jak "Spotkanie trzeciego stopnia" ;)

akcjamlodych

W takim razie polecam książkę "Ostrzeżenie" Christine Watkins - wydaje mi się, że film nawiązuje nieco do jej tematyki.

akcjamlodych

hmm, a jak ktoś ma przekazać rzeczy, których doświadczenie leży całkowicie poza światem zmysłów (czyli np. w sferze duchowej)? Jest to niemożliwe do przekazania o ile ktoś nie posiada takich samych doświadczeń w tejże sferze. Tak samo jak rozmowa z głuchym o fenomenie muzyki Beethovena, dopóki ktoś nie posiada uszu i nie usłyszy tej muzyki, to nie ma pomiędzy nimi dialogu. Tak samo tutaj. Pytanie więc czy chcesz zrozumieć jedynie czyjś sposób myslenia, a jeśli tak to co to w tobie zmieni? Czy pragniesz doświadczyć tego co w skutku zrodzi w tobie samym własne zrozumienie? Kluczowe w tym wszystkim jest tylko jedno - twoje własne pragnienie.

użytkownik usunięty
akcjamlodych

Jeżeli cokolwiek czujesz to to wystarczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones