PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8820}

Powrót Batmana

Batman Returns
7,2 94 017
ocen
7,2 10 1 94017
8,0 21
ocen krytyków
Powrót Batmana
powrót do forum filmu Powrót Batmana

Obejrzałem wszystkie filmy Tima Burtona i pozwole sobie twierdzić, że "Batman Returns" jest najbardziej przygnębiającym filmem.
Pomijając fakt ,że to film o bohaterze z komiksu mamy tutaj świetny dramat psychologiczny o ludzie choroych umysłowo. Nie wiadomo czy to ludzie czy zwierzęta. Pingwin podbił moje serce do tego stopnia ,że sobie go nawet wytatuowałem. Kocham ten film od czasu kiedy go obejrzałem w wieku 7 lat do teraz oglądam go raz w miesiącu by ponapawać się tym światem. Muzyka Dannego Elfmana nadała wszystkiemu takiej dramaturgi, że przy scenach takich jak śmierć Pingwina czy obłęd Seliny i demolowanie mieszkania... chce sie płakać razem z bohaterami. Mistrzostwo.

ocenił(a) film na 8
BydGoth

Świetny film i tak naprawdę sięgający do środka każdego z nas.

Kiedy odświeżyłem sobie tę historię zdziwiłem się, jak można odebrać ten
film po latach: http://maddogowo.cba.pl/batman_powraca.html

ocenił(a) film na 7
Mad_Dog

Mam takie same odczucia.
Zawsze było mi zal Pingwina.

użytkownik usunięty
BydGoth

Może nie nazwałabym go "najsmutniejszym" ale faktem jest że ten film jest bardzo poruszający i faktycznie w dużym stopniu jest to dramat psychologiczny a tego Pingwina też zawsze lubiłam tylko trochę było mi go szkoda bo był bardzo nieszczęśliwy.

Film jest naprawdę niesamowity - "ma coś w sobie". Zawsze go lubię obejrzeć ;)

ocenił(a) film na 10

Mam tak samo jak Wy. Pingwina było mi bardzo żal, płakałam przy zakończeniu.Seliny też. Muzyka rewelacyjna.

ocenił(a) film na 7
BydGoth

A mnie razi (w stosunku do pierwszej, daleko bardziej epickiej, filmowej części) teatralność tego filmu. W każdej scenie odczuwa się, że to studio filmowe, film nie oddycha plenerem, jest dziwnie ciasny. Pierwszy jest pod tym względem doskonały.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

no fakt ma klaustrofobiczny klimat, dla mnie to akurat plus.

ocenił(a) film na 8
BydGoth

Jeśli już mowa o najsmutniejszym filmie Burtona, to dla mnie "Edward Nożycoręki" jest tym naj. A zaraz potem może ten film, w parze z "Ed Woodem".
Spory smutek wywoływała we mnie właśnie śmierć Pingwina, mimo tego jakim był potworem. Zdecydowanie najlepsza część Batmana.

BydGoth

Zawsze rycze na tym filmie....

ocenił(a) film na 9
BydGoth

Ładnie napisane. Chciałbym zobaczyć ten tatuaż :)

ocenił(a) film na 8
BydGoth

Przekonałeś mnie... obejrzę po raz 5, a co!
Miałem ze znajomym ostatnio rozkminę, wydaje nam się że Batman Keatona to najbrutalniejszy odsłona kinowego człowieka-nietoperza.
Dosłownie Batman który idzie po fragi, każdego kto wejdzie mu w drogę w najlepszym razie permanentnie okalecza.... Spalił typa żywcem, zamordował Jokera z zimną krwią.
Co o tym myślisz? Na ten przykład Batman z animowanej serii patologicznie lękał się odebrać komuś życie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones