PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122180}

Powrót do Brideshead

Brideshead Revisited
6,7 8 504
oceny
6,7 10 1 8504
6,3 3
oceny krytyków
Powrót do Brideshead
powrót do forum filmu Powrót do Brideshead

Niewiem czy to ze mną jest cos ostatnio nie tak czy po prostu trafiam na takie filmy.. Leci sobie film, ja go ogladam nagle sie konczy i mysle sobie hmmm.. moze bedzie jakas scena po napisach koncowych..nie, to nie komedia romantyczna nie ma sceny po napisach koncowych... Cofam ostatnie 5minut filmu bo moze cos przegabilam... Nie..
I tak zostaje z metlikiem w glowie bo film nie powinien sie tak skonczyc... Powrot do Brideshead jest o niczym, bo ani nie o milosci, ani nie o wojnie, ani nie o relgii. Moze go po prostu nie zrozumialam.

ocenił(a) film na 10
cookie22

Jeśli się czegoś kompletnie nie pojęło , to lepiej się na ten temat nie wymądrzać , bo pozostawia to o piszącym odpowiednie świadectwo.

maroc

Wydaje mi się że po to jest to forum żeby każdy mógł wyrazić swoją opinie i skomentować dany film a nie komentować wypowiedzi innych użytkowników

ocenił(a) film na 10
cookie22

Owszem , forum polega także na polemice z wypowiedziami innych uczestników .

maroc

polemice dotyczącej FILMÓW... "Jeśli się czegoś kompletnie nie pojęło , to lepiej się na ten temat nie wymądrzać , bo pozostawia to o piszącym odpowiednie świadectwo." nie wydaje mi się, że to jest o filmie .

ocenił(a) film na 10
cookie22

Owszem , polemika z kontrowersyjnymi wypowiedziami O FILMACH - to także polemika DOTYCZĄCA FILMÓW.

cookie22

Są gusta i ...
A na ten temat podobno się nie dyskutuje.

Zgadzam się z maroc.
cookie22, nie mnie oceniać jaki masz gust filmowy, więc porozmawiajmy o filmie. Mętlik i chaos ? Gdzie ?
To trochę tak, jakbyś chciała aby Twoje życie było "na jakiś temat" - tego samego oczekujesz od filmu. To trochę płytkie wymagać jednego, prostego wątku.
Jedno dobrze powiedziałaś - "TO NIE komedia romantyczna", żaden banał.
Nie jest powiedziane, że za każdym razem, pod koniec każdej historii bohaterowie "żyją długo i szczęśliwe". Tak, to się kręci filmy pod publikę lub na faktach ze szczęśliwym zakończeniem.

Nie czytałam książki, bo na film wpadłam dziś zupełnie przypadkiem i obejrzałam, ponieważ zainteresował mnie jego klimat. Świetny dobór aktorów, nie wiem "co by było gdyby..", ale na pewno nie żałuję, że w ostatniej chwili zmienił się reżyser i Sebastiana grał świr z "Pachnidła"/ romantyk z "Atlasu chmur" a nie Jude Law (do tego drugiego nic nie mam, ale uważam, że Whishaw świetnie odnalazł się w tej roli).

I co moim zdaniem bardzo istotne - zdjęcia ! Czy ktoś zwrócił uwagę jak wspaniale operowano kamerą i światłem ? <3

cookie22 - Racja.. może po prostu nie zrozumiałaś.

cookie22

Każdy ma prawo nie zrozumieć. Zawsze kochałam angielskie klimaty i nie wiem czy to ja się zmieniłam, czy film jest o niczym, bo pomimo dobrej obsady i wspaniałych zdjęć ... sucho.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones