PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8824}

Powrót do przyszłości II

Back to the Future Part II
7,5 183 008
ocen
7,5 10 1 183008
7,8 31
ocen krytyków
Powrót do przyszłości II
powrót do forum filmu Powrót do przyszłości II

Rok 2015 nadchodzi ;)

ocenił(a) film na 10

A wiec Robert Zemeckis wyobrazal sobie rok 2015 tak jak przedstawil to w filmie.

Jakos zle sobie to wyobrazal.

Deskolotki-nie widac zeby cos takiego sie zblizalo ;)
Takie ubrania jak w filmie-tez nie widac zeby bylo auto suszenie,auto dopasownanie.
Samochody latajace i wyglad-tez nie zbliza sie
domy i sklepy-tez nie

nic , w niczym nie mial racji!

Bobey

Spokojnie do 2015 jeszcze 8 lat ;).Jeszcze zobaczymy :D:D

ocenił(a) film na 9
ViViDfan

Niestety, już tylko 5 tygodni i nic....

ocenił(a) film na 10
Bobey

Uwielbiam wyobrażenia przyszłości z poziomu lat 80! :D Właśnie za ten kicz, ten KLIMAT!

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

hm kicz... to nie do końca takie określenie. :] Tam raczej ta wizja z pewnych powodów była obrócona w żart.
Chciałam ci zostawić wpis bo też lubie lata 80-te ale coś nie ma do Ciebie kontaktu. Pozdrawiam :]

użytkownik usunięty
Bobey

a niby skąd twórcy mogli wiedzieć jak wyglądałby rok 2015. podróżują wehikułem czasu, czy jaki grzyb:)

ocenił(a) film na 10

No wąłśnie moim zdanie stąd wzięło się to obrucenie tej wizji w żart, dodanie do niech humoru. W ten sposób nawet do bardzo mijających sie z rzczywistością przewidywań nikt nie może się przyczepić. :-)

ocenił(a) film na 10
Madeleine29

*obrócenie. :]

Bobey

Ze wszystkich rzeczy pokazanych w filmie chyba najprędzej doczekamy się czegoś podobnego do deskolotek, ale napewno nie w 2015 - swoją drogą ciekawe czy się przyjmie ;). Rozwój technologiczny poszedł w zupełnie innym kierunku. Rzeczywistość przyszłości będzie przypominała tą z filmu "Tron" i "Matrix" (virtual reality) a nie Powrotu do Przyszłości II.

ocenił(a) film na 10
Peter_Marr

Deskolotki istaniały już za czsów kręcenia filmu - to nie jest wymysł reżysera :] Zemeckis opowiada o tym w dodatkach do filmu.

Madeleine29

i Ty mu uwierzyłeś ? ;] - zgrybus z tego Zemeckisa.







ocenił(a) film na 10
Peter_Marr

Ale ile lat temu on o sobie wyobrażał!!! Ja teraz też sobie wyobrażam, że za parędziesiąt lat będą latające samochody. Co w tym złego?!

ocenił(a) film na 9
Madeleine29

A można je gdzieś kupić?:)

ocenił(a) film na 10
Bobey

1) Deskorolki to może nie, ale prace nad antygrawitacją czy też odwróceniem przyciągania pola ziemskiego były rozwijane przez znakomitego naukowca i wizjonera Nikolę Teslę. Nikola zostł wykiwany przez współpracownika Thomasa Edisona mającego większe wpływy niż Serb i został pozbawiony środków do życia - umarł w nędzy i rozpaczy. W samych stanach ma kilkaset jak nie kilka tysięcy patentów związanych z prądem i polem magnetycznym. Większość utajnionych wynalazków przez FBI. Gdybyśmy temu geniuszowi udało się znaleźć pieniądze, a świat łyknąłby jego pomysły - dziś bylibyśmy w 22 wieku pod pewnymi względami np przesył energii. NAwet jego zachowane i niezatajone projekty niektóre są tak fantastyczne, że aż strach. Mówi się, że ujarzmił i generował w laboratoriach błyskawice i pioruny kuliste. A o cewce Tesli chyba wiesz.
Dalej - nie będę wkraczał w sferę tajne broni Hitlera - ale są realne, namacalne publikacje niemieckie już z lat 20-tych o zależnościach pola magnetycznego i wirów wodnych. Potem używano w wirach substancji podobnej do ołowiu. O latających spodkach Hitlera napisano już wiele. Wiadomo - historię piszą zwyciezcy - teraz te spodki latają na przykład w amerykańskiej strefie 51 - w końcu z czegoś jest znana, nie? Niemożliwe, żeby naziści wymyślali takie cuda? Wpsiz w google Gotha P60 C, Schwerer Bomber Focke Wulf FW 1000 i wreszcie Horten GO 229 - a potem wpisz B2-Stealth-Bomber. To da Ci ciut świadomości na temat tego co za cuda wyprawiali niemcy w swoich fabrykach.

Podsumowując ten przydługi wstęp - jestem głęboko przekonany, że napęd antygrawitacyjny już od kilkudziesięciu lat nie jest żadnym nowum dla amerykanów. Byłaby to rewolucja w podróżowaniu. Uparłeś się na deskorolkę - myślę, że do 2015 pojawią się już pierwsze cywilne pojazdy antygrawitacyjne, niekoniecznie deskorolki :>

2) Ubrania? Już praktycznie są! Mają wbudowane dziesiąti czujników, mp3, radia, szmery bajery, a japońce nawet mają kurtki przeźroczyste, czyli rzucające np na plecy obraz na wprost człowieka. Efekt? Człowiek prześwituje. Takie dopasowanie się autoamtyczne to kewstia czasu, kilku lat. Nie wiem czy buty już się autoamtycznie nie sznurują. Ale te wszystkie układy co pakują np w sportowe buty jeszcze kilka lat temu byłaby to bajka!

3)Auta - o lataniu pisałem wyżej, a kształty są coraz bardziej aerodynamiczne:P Spójrz na Matiza :P Prawieeeee wygląda kształtem jak ten wozik co potrącił syna macflya w 3 części jak wybiegał z knajpy.Są też o wiele inne konstrukcje - bardziej futurystyczne. I zaczynające powszechnie jeździć!

4) domy, sklepy. Noo sklep jak chce i ma fundusze to też może se walnąć wnętrze futurystyczne, że kopara opada. Wbudować automat coli w szafkę - żaden problem. ;)
Domy... teraz są takie projekty... wilu architektów robi takie cuda, szkło, metal, ogniwa słoneczne, własny system oczyszczania wody, inteligentne wnętrza - głowa mała. Tu na pewno przekroczymy do 2015 ciut sztampowy wymysł twórcó filmu.

:) Tak mi się wydaję, że do 2015 to się jeszcze świat zmieni i to strasznie.

ocenił(a) film na 8
herbstnebel

No optymizmem zawiało. Moim zdaniem ten film jest genialny i wiele rzeczy by powstało... gdyby tylko ta krytykowana przez wszystkich w starej UE polityka Regana rozniosła się na "nową europę" w 1990 r. a w stanach nadal by były tak korzystne warunki dla przedsiębiorczości. Biurokracja i normowanie wszystkiego i filozofia bezpieczeństwa ponad wszystko zrobiły swoje. Świat stanął w miejscu praktycznie. Wynalazki owszem są ale wszystko wykupują koncerny, globalizacja spowodowała, że wszystkie genialne pomysły są niszczone/utajnione bo zgrożą Rosji, otępiałemu USA, Arabskiej ropie. A ten rodzynek w cieście Japonia z automatycznymi WCtami i podróżami na księżyc nie uda się i na Japonie z jej hybrydami i podnoszeniem obiektów falami dźwiękowymi znajdą haka. Ja jestem architektem i jak będę miał własne biuro na pewno spróbuję wykonać kilka projektów energooszczednych, ale wiesz jak trudno w tym "PRO"ekologicznym UE cokolwiek zrobić - NORMY I DYREKTYWY tak na prawdę szkodzą środowisku i postępowi zamiast je wzmacniać. Zbudowanie czegoś co nie jest w paragrafach jest niemożliwe :(.
Podziwiam, że jesteś tak niepoprawny politycznie by tu dawać namiary na niemieckie samoloty niewidoczne dla radaru i inne hitler-machiny, ale pamiętaj między prototypem a wykonaniem byłoby co najmniej 10 lat w Niemczech ;) USA jest wstecznikiem jeśli chodzi o wojskowość i zbudowało swoje cudowne samoloty zrzynając wszystko z niemieckich. Gdyby poziom rozwoju i bezkompromisowości z lat 70tych i 80tych utrzymał się na zachodzie rok 2015 by wyglądał jak w B.T.F II taki mój wniosek :). Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku jak obiecała TOYOTA na naszym rynku pojawią się hybrydy może chociaż pod tym względem oszczędności paliwa dogonimy B.T.F II z 2015 ;) Co do tesli, szkoda że ten durny edison wygrał tą walkę. Zresztą w czasach swojego wizjonerstwa (zanim Edison stał się zagrzybiałym piernikiem) firma edisona produkowała corocznie do 3000 samochodów na prąd gdy samochody na paliwo miały lepszy zasięg ;/ w 1908 poddał się ponieważ samochody na paliwo stały się bardziej niezawodne i mogły konkurować z elektrycznymi a dodatkowo miały większy zasięg... Tesla by sie nie poddał :)

ocenił(a) film na 10
KREATOR

Ja tak troche z innej beczki ale w temacie. Sądzę, że z BTTF2 będziemy mogli przynajmniej zobaczyć poulepszanego deloreana, skoro wraca do produkcji... :-) :-) :-)

herbstnebel

Co do anty-grawitacji:

http://www.bbc.co.uk/polish/020729141704.shtml

herbstnebel

Jaaasne, a największym osiągnięciem Tesli jest broń mogąca jednym strzałem zamienić czołg w kupę popiołu - C&C Red Alert Rulezzz!!!

herbstnebel

"Wpsiz w google Gotha P60 C, Schwerer Bomber Focke Wulf FW 1000 i wreszcie Horten GO 229 - a potem wpisz B2-Stealth-Bomber. To da Ci ciut świadomości na temat tego co za cuda wyprawiali niemcy w swoich fabrykach."

Ale bredzisz ! wpisz sobie :)) Northrop N-1M. Northrop YB-35 , Northrop YB-49 to się dowiesz ska się wziął NORTHROP B-2 Spirit. Jack Northrop pracował na samolotami w układzie latającego skrzydła już od 1929r

ocenił(a) film na 8
herbstnebel

Cóż zaczął nam się 2014 rok i jakoś rzeczywistość nie wygląda tak do przodu jak w filmie.

ocenił(a) film na 9
chemas

Twórcy musieli ubarwić ten 2015. Dzięki temu był większy kontrast między latami 80-tymi, a 2015 choć moim zdaniem mogli umiejscowić film ok 2045 roku :D

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

Co racja to racja

ocenił(a) film na 10
Bobey

ubrania ktora same sie susza juz sa, pokazywali je nawet nie tak dawno w programie Gadżet Lab ;)

Bobey

wiadomo, że ludzie w latach 80'tych mieli zupełnie inne wyobrażenie o przyszłości...
Ale cóż... Okazało się, że są cząsteczki szybsze od prędkości światła, co za pewnie kilka lat ułatwi nam podróż w czasie. Poza tym gdyby ludzie skupili się na innych rzeczach niż produkcja smartfonów, nowych komputerów, tabletów etc to może już by było coś w rodzaju latającej deskorolki :)

ocenił(a) film na 7
Bobey

Latająca deskorolka też już jest :D
Stworzyli ją nie dawno francuscy naukowcy.

dirt16

Krzysztof Ibisz też już jest - odmłodzony o 30 lat, jak doc Brown.

ocenił(a) film na 8
Jordan66

najlepsze w 2 byly deskolotki, a jedno trzeba przyznac ze trafili z grami, bo juz wyszly gry na ruch (kinect, wii, PS move)

ocenił(a) film na 9
Jordan66

Maryla Rodowicz również. ;-)

JohnDp

Rodowicz wymieniono tylko turbo sprężarkę.

ocenił(a) film na 8
Bobey

Czyli rozumiem, ze jakby w filmie rok 2015 specjalnie niczym się nie różnił od 1985 to byłbyś zadowolony?

Przecież wiadomo, że ta futurystyczna wizja została stworzona tylko po to, żeby film był ciekawszy, a to czy Zemeckis tak sobie wyobrażał nieodległą przyszłość czy nie, to nie ma w ogóle znaczenia. Jak ktoś kręci film, np. Matrix to wg Ciebie tak sobie wyobraża rzeczywistość? A co z twórcami filmów katastroficznych?

Proponuje trochę więcej dystansu do tematu.

a200

Myślę, że autor tematu nie do końca pisał na poważnie, także nie unoś się ;)

ocenił(a) film na 9
Bobey

a ja mam nadzieję, że wymyślą niedługo to mikrofalę do powiększania pizzy :DD

Nekori

To nie była mikrofala tylko hydrator :D

ocenił(a) film na 9
Jordan66

Coć mi się wydaje że w 2015 roku młodzi ludzie nie będą chodzić z wypuszczonymi kieszeniami. :D

ocenił(a) film na 9
Jordan66

hydrator xD do 'nawilżania' pizzy

Nekori

Na swiecie jest za duzo zmiennych aby mozna bylo przewidziec rozwoj swiata w przyszlosci, wystarcza spojerzec chodzby sobie na pocztowki z roku 1900r jak ludzie wyobrazli sobie swiat w roku 2000r, nic sie nie sprawdzilo, chodz wszystko co zaprezentowali jest mozliwe, ale tego nie ma.
Mozna skupic sie nad tym co juz jest a zostalo zaprezentowane.
Technologi holograficznej to na pewno sie doczekamy gdyz juz obecnie sa prowadzone nad tym prace. Nie wiem czy wicie ale MR Fusion, tez juz istnieje, (nie koniecznie taki jak w filmie, ale potrafi przerobic plastikowe smieci na paliwo) do masowej produkcji nie wjedzie bo nie pozwoli na to lobby paliwowe, dopoki nie wyssa ostatniej kropli ropy z Ziemi.
W filmie mamy zaprezentowana kurtke ktora sama sie suszy. Obecnie jest wymyslony preperat ktory w ogole nie doprowadzi do zamoczenia przedmiotu, a ni nic sie do niego nie przyczepi, oparty na nanotechnologi.
plaskie telewizory, ktory widzimy w domu Martego sa juz od dawna, jak rowniez zdanie "ogladasz telewizje dla odmiany ?" Rowniez wpasowuje sie w obecne czasy, spora czesc osob telewizji juz nie oglada, w tym ja i to od X lat.
Drzwi na dotyk, tez juz mozna spotkac, sa specjalne klamki nawet i na allegro otwierajace zamek po skanie odcisku palca, jak rowniez w nowych samochodach rowniez nie potrzebujemy wyciagac "kluczyka" z kieszni. Maja czujnik zblizeniowy i drzwi otwiera sie za dotknieciem na klamce przycisku, tak samo odpalanie, wystarczy ze bedzie kluczyk w zasiegu i auto odpali.

Co do latajacych pojazdow, wlasnie przyklad takiej nie przymyslanej wizji, wyobrazciee sobie wypadek w powietrzu i kupe zelastwa z mnostwem odlamkow spadajaca na miasto mogaca kogos zabic lub powaznie cos uszkodzic. Z tego tez powodu tego sie nie doczekamy. Trasnsport na ziemny jest bezpieczniejszy i praktyczniejszy.

Bobey

nie zupełnie nic np wideo rozmowy przez telewizor - (smart tv skype) sterowanie głosem nowoczesna architektura prototypy holografów
i kina i tv 3d zamek drzwi na line papilarne (rzadko stosowane lecz wcale nie drogie) komputery sterujące domem (stosowane lecz drogie)
papier elektrostatyczny (nie używany lecz istnieje ) i potanienie dolara kontynuacja filmu szczęki a wracając do telewizora wyobrażasz sobie telewizor plazmowy lub ledowy w 1985 r.

Bobey

Podsumowując:

Latające samochody - Nie, tego na pewno nie będzie. Od prototypu do produkcji minęłyby lata, tyle samo trwałoby stworzenie i przegłosowanie sensownych przepisów ruchu powietrznego.

Deskolotki - Nie. Wynalazek równie efektowny co bezsensowny i prawdziwi skaterzy uznaliby je za profanację.

Zrobotyzowane stacje naprawcze - Możliwe, ale nikt nie zaufa robotowi zamiast doświadczonemu mechanikowi.

Hologramy na budynkach - Gdyby miały być, to już by były, bo prototypy są. Nie przyjęły się i nikt w to nie inwestuje.

Autodopasowujące się ubrania - Nie będzie. Myślę, że krawcy szyjący na miarę szybko by ten pomysł zbojkotowali.

Samosznurujące się buty - Myślę, że też nie. Zawiązanie butów to sekundy, nie przyjmie się.

Wideorozmowy na płaskim telewizorze - Pomysł najbardziej trafiony. Są już od kilku lat. Wprawdzie nie w tak powszechnym użytku jak w filmie, bo każdy gada przez laptopa, czy smartfona, ale są.

Wideoroleta wyświetlająca ładny widok za oknem - Rzecz jak najbardziej możliwa ze względu na prężny rozwój elastycznych wyświetlaczy OLED, ale ze względu na prawdopodobną astronomiczną cenę nie zdobyłaby popularności.

Suszone jedzenie przyrządzane w "nawadniatorze" - To się nie sprawdzi. Suszone to mogą być zupki i bakalie do ciasta.

Zamki na odcisk palca - Są, ale to raczej domena tajnych baz wojskowych. Jednak w domu zamek na klucz z atestem budzi większe zaufanie, a w korporacjach przyjęły się karty magnetyczne. Dziś dostępne nawet w smartfonach.

Aparaty fotograficzne z wykrywaniem twarzy - Są, ale to domena bardziej komórek. Pomysł nijak nie sprawdza się w profesjonalnej fotografii.

Czytnik kart chipowych - powszechny w każdym bankomacie i sklepie, ale nie w domu.

Gry bezdotykowe - Kolejny trafiony pomysł, który ma dziś zastosowanie.

Może coś pominąłem, ale to wszystko co przyszło mi do głowy.

ocenił(a) film na 7
marcinwlo

Nadchodzi rewolucja grafenowa i setki miliardów dolarów z pewnością wpompują tacy giganci jak samsung. Za 10 lat świat może wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Przykładem mogą być układy scalone i jaki postęp się dokonał. A z zapowiedzi grafen ma o wiele większe możliwości praktycznie wszędzie - od lmedycyny przez tostery po kosmiczne technologie.

magik30

No właśnie. Proponuję pisać tutaj wszystkim jak według was bedzie wyglądał świat w 2045 roku (i druga wersja XXII wiek). Ci którzy dożyją (do 2045) i nasi potomkowie bedą się tarzali ze śmiechu bo pewne jest że 90% wyobrażeń sie nie sprawdzi. Do tego świat z filmu to swiat z filmu. Miał być ciekawy i efektowny a nie rzeczywisty.

Bobey

Ale w 2014 roku zobaczyłem deskorolkę, która ma o 2 kółka mniej! To już jest jakiś postęp, prawda?

Film rządzi i tyle.

A bardziej się przejmowałem rokiem 2007 w którym terminatory miały opanować ziemię przez SkyNet :)

Pozdrawiam! Całe 7 lat później od powstania wątku!

Shineon

O, tak to wygląda https://www.google.pl/search?q=deskorolka+na+2+k%C3%B3%C5%82kach&oq=deskorolka+n a+2+&aqs=chrome.1.69i57j0l5.4947j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

Shineon

"A bardziej się przejmowałem rokiem 2007 w którym terminatory miały opanować ziemię przez SkyNet :)"

Dzień sądu miał nastąpić 29 sierpnia 1997 roku ;)

marcin261287

No właśnie!
Ale to już inny temat do innego filmu :)

Bobey

W niczym nie miał racji? Płaskie telewizory na ścianach, możliwość oglądania 6 kanałów na raz, videoczat, bardziej powszechne stosowanie operacji plastycznych, możliwość grania bez używania rąk albo choćby bez używania kontrolerów czy wreszcie czytnik linii papilarnych - te rzeczy są w użytku dziennym (stan na 29.06.2014) a do 2015 jeszcze pół roku także może będą jeszcze deskolotki i samosuszące się ubrania :)

ocenił(a) film na 5
ktb

To było pisane 7 lat temu ;)
Najbardziej bym się cieszył z filmu "Szczęki 19" :)

ocenił(a) film na 9
Bobey

No to już niebawem... :)

ocenił(a) film na 9
Bobey

http://joemonster.org/art/26812

Bobey

Na pewno się sprawdziły lokale w stylu lat 80-tych , które są ostatnio w modzie ..

Siwy1984

Mylisz to z lokalami, w których od dawna nie było remontu ;)

Bobey

Polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=eXONaptnRpc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones