PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8823}

Powrót do przyszłości

Back to the Future
7,5 341 920
ocen
7,5 10 1 341920
8,2 36
ocen krytyków
Powrót do przyszłości
powrót do forum filmu Powrót do przyszłości

u nas w pierwszej połowie lat 90-tych ? Tą z tym rewelacyjnym tłumaczeniem.
Bo to co odwaliła wczoraj TVP2, pozostawię bez komentarza.

ocenił(a) film na 10
de_Franco

hej ja mam jeszcze wersje z polowy lat 90tych, chyba z rtl 7, ale i tak najmilej wspominam lektora z kaset z wypozyczalni zupełnie na poczatku lat 90.....jak bede miał wiecej czasu to zrzuce film z vhs na kompa i wstawie na jakiegos torrenta ;-)

ocenił(a) film na 9
dr_E__Brown

Hej, wiem, że minęło parę lat, masz jeszcze wersję z RTL7? Szukam jej od baaardzo dawna, to moje ulubione tłumaczenie i mam do niego sentyment. Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź, w razie czego mogę nawet zapłacić.

de_Franco

A ja miałem wersje z połowy lat 90tych. Przynajmniej dwie pierwsze części. Nagrane z TVP w okolicach 1995 roku. Tylko koło 2000 roku taśma się w jednej kasecie rozmagnesowała a z drugą kasetą nie wiem nawet co się stało. Trochę żal. Nie pamiętam teraz zbyt dokładnie tego tłumaczenia, ale przypuszczam, że było takie jak w kinie i na VHS. Pewnie zrobione przez jakiegoś fachowca a nie tak jak dziś. Żałuję (pomimo iż miałem tylko dwie pierwsze części), że gdzieś to wszystko się rozpłynęło, bo nie ukrywam, że jestem sentymentalny i to dla mnie spora strata. Może ktoś ma nawet tą wersję z połowy lat 90tych, którą puściła TVP a nawet na pewno ma, ale czy zechciałby się podzielić?

ocenił(a) film na 9
58kaldyr

A ta wczorajsza wersja z TVP1 to nie była ta sama co z lat 90? Przecież czytał Andrzej Matul, ten sam co w latach 90.
A możecie napisać kto był lektorem w wersji na RTL7? Pamiętam, że oglądałem ale kto czytał to nie wiem.

Axel

Lektor był ten sam. Tłumaczenie na pewno nowsze. Ja nie mogę powiedzieć, że gorsze, bo dawno nie oglądałem wersji z lat 90. i zwyczajnie nie pamiętam na tyle, aby porównywać. Mogę tak jedynie założyć patrząc na coraz to nowsze, ale gorsze tłumaczenia innych filmów. Skoro jednak wielu zwraca na to uwagę to coś w tym musi być. A wersji RTL7 nie oglądałem to też się nie wypowiem. Widziałem tylko tą na VHS i z TVP w latach 90tych. Wiele lat później na Polsacie z tymi upiornymi reklamami. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
58kaldyr

Dokładnie. Chodzi mi o emisję na TVP 2 w Boże Narodzenie, rok chyba 1994 (ale głowy nie dam).
Czytał też Mistrz Matul, ale miał kapitalne teksty.
To obecne ostatnio puszczone to zwykłe chałturnictwo-translatorstwo. Po za tym kiedy słyszę jak aktor wypowiada ze
trzy linijki tekstu, a lektor rzuca jakieś lakoniczne "tak wiem" albo "w porządku", to mnie..... już nie powiem co.
Tak samo jak ostatnimi czasy Polsat zniszczył "Świat według Bundych". I jeszcze taką wiochę wydali na dvd.
Normalnie, że też nie ma paragrafu na takich bandytów.
Wtedy w połowie lat 90-tych TVP2 puściła całą serię "Powrotu" też w krótkim odstępie czasu.
Nagrałem naturalnie na kasety, ale...... ech życie.
Jedynkę sam przez głupotę zmazałem (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Dwójkę mam ! (traktuję jak Skarb Narodowy)
Trójka przepadła podczas przeprowadzki

ocenił(a) film na 7
de_Franco

Szukam tytułu piosenki, którą śpiewa główny bohater na imprezie "goł goł...". Proszę o tytuł

ocenił(a) film na 9
andpol

http://www.youtube.com/watch?v=AZAQChElwys wersja Króla;
http://www.youtube.com/watch?v=d4Cr7kxjSBs wersja Marty'ego :D

ocenił(a) film na 7
ZiD0

Dzięki

andpol

To jest piosenka Chucka Berrego pt. Johnny B. Goode. Nie wierzę, że ktoś tego nie zna;/ bo to najbardziej rozpoznawalny riff w historii rocka oprócz Smoke On The Water Purpli. Żaden Elvis. Wersja Elvisa to przeróbka.

Chuck Berry - Johnny B. Goode
http://www.youtube.com/watch?v=I8JULmUlGDA

ocenił(a) film na 7
58kaldyr

Dzięki. Miałem ten utwór, a nie mogłem go skojarzyć..., a jest b. b. ładny. Dzięki bardzo

ocenił(a) film na 7
andpol

Wiem ... troszkę obciach... Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
de_Franco

rzeczywiscie z tym tłumaczeniem odstawili wiochę :/

film z tym lektorem traci po prostu na uroku, w najważniejszych tłumaczeniach dali ciała, jakies biedne teksty :/

de_Franco

Ja jestem ciekawy kto ma wersję z lat 90tych i byłby w stanie się nią podzielić. Być może w dwie trzy osoby uda się złożyć całą trylogię i starsi fani byliby usatysfakcjonowani (ja tak samo) ;)

ocenił(a) film na 10
58kaldyr

nie tylko starsi, młodsi też :) z tymi tłumaczeniami o tyle jest dobrze, że jak ktoś zna 'inglisz' to może sobie dopowiedzieć to i owo. Poza tym jak dla mnie nie ma to jak film z napisami.
i nie wiem czy wiecie, Multikino szykuje 5 stycznia maraton z Back to the future :)
pozdrwiam

ocenił(a) film na 10
de_Franco

hey

dokladni etez tej wersji szukam , zabawne widziec że ludzie tez na to samo zwracaja uwagę , mimo że w koło kazdy ma to gdzieś (jakies 99%)...

powiem wam ze temat wbil mnei w fotel gdyz od 2 dni szukam wlasni etej wersji z lektorem najstarszym..

zciagnolem juz chyba 20gb roznych wersji i klapa ...

ale pisze dlatego że ja ten film mam na VHS wlasnie w tej wersji u rodziców ,. musze pojechac i poszukać - mam nadzieję filmy nadal dzialaja (moj pokoj po 8 latach nadal jest moj:) i ze kasety sa w stanie byc zgrane na kompa ...
w sumie jutro tam pojade specjalnie po to , nie bede sie ociągał ...

tu teraz pytaniejak to przegrac , ja nie mam pozliwosci ale widzialem iz sa firmy ktore sie tym zajmują ...

także jeżeli wszystko sie uda to będzie ta wersja ktora wszyscy sentymentalni ogladajacy kiedys dawno w świeta będą miegli odtworzyć ...


czuje jakby sie rekonstruowało stary samochod...

dam znać jutro..

pozdrawiam

de_Franco

Ja znam lek dla was na całe zło: napisy. Nie ma nic lepszego jak film w oryginalnej wersji z napisami. Wolę usłyszeć oryginalny żywy głos J. Foxa i sędziwego Lloyda niż lektora. To się chyba tyczy każdego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones