PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36774}

Powrót z Góry Czarownic

Return from Witch Mountain
6,2 270
ocen
6,2 10 1 270
Powrót z Góry Czarownic
powrót do forum filmu Powrót z Góry Czarownic

Kiedyś było sie młodym i oglądało się takie tematy z zapartym tchem, teraz to raczej naiwne i głupiutkie - ale to w końcu kino familijne i takie ma być - tylko dla najmłodszych

Meteooo

Niektóre elementy w tym filmie, np. pomysł fabularny z kozą w roli posłańca, już w dzieciństwie wydawały mi się naiwne, naciągane i niedorzeczne. Z drugiej strony jednak, to właśnie takie filmy, widziane w dzieciństwie, są punktem wyjścia do tego, że powstają i cieszą wzięciem podobne "bajki" dla dorosłych, jak np. "Fenomen" czy - tegoroczna - "Kronika". Któż z nas bowiem nie chciałby panować nad materią i jej prawami za pomocą telekinezy, jak główny bohater "Fenomenu" chociażby, dla którego takie możliwości w dodatku nie były wcale nadprzyrodzone czy magiczne, tylko właśnie naturalne, dające się wyjaśnić racjonalnie i naukowo? Dobrze jest czasem pomarzyć, że pewne rzeczy są dla nas dostępne i takie oczywiste, jak dzisiaj elektryczność.

Meteooo

Poza tym niektóre rozwiązania w tym filmie wywołują efekt komediowy, jak w scenie podczas jazdy taksówką - wyraźnie kręconej w studiu - której kierowca stawia siebie w roli profesjonalisty i chwali się swoimi umiejętnościami za kółkiem.

ocenił(a) film na 7
Meteooo

Ten film był 3 maja 1990 o 9-00 na 1

giovanni50

Dorwałeś starą gazetę z 1990? W sumie by się to zgadzało, wydawało mi się, że była to niedziela (ale mogło być to święto) bo pamiętam jak z kościoła biegłem do domu żeby ten film obejżeć :)

ocenił(a) film na 7
pitero83

http://pl.staratelewizja.wikia.com/wiki/Strona_główna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones