PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690058}
7,2 31 558
ocen
7,2 10 1 31558
6,1 8
ocen krytyków
Powstanie Warszawskie
powrót do forum filmu Powstanie Warszawskie

daje 1 za zaklamania historii :)

ocenił(a) film na 10
Darado

ee,czy możesz rozwinąć?Bo według mnie na aż tak niską ocenę ten film nie zasługuje :)

bart13

jednym słowem dzałania garstki ludzi , które były szkodliwe dla Polski , którzy nie myśleli racjonalnie i logicznie zostały uznane za bohaterstwo i męczeństwo :/

ocenił(a) film na 10
Darado

ok,ale co to ma do filmu?Dowódca tam pokazany jest jeden i to przez...hmmm,5 sekund,a film sam w sobie nie jest o dowódcach,a o zwykłych ludziach-takich jak ja czy ty. No chyba,że jesteś kolejnym na tym forum,któremu pomyliły się fora i chciał napisać coś na forum „Miasta 44".Gdzie ty tu widzisz zakłamanie czy politykę? Przecież to są kroniki historyczne,które tylko zostały pokolorowane,zrekonstruowane,udźwiękowione i zmontowane w quasi-fabułę? Jak prawdziwe kroniki,z wyczytanymi z ruchu ust wypowiedziami prawdziwych ludzi mogą być nieprawdziwe,zakłamane? Uważasz,że w trakcie powstania nikt się nie śmiał,wszyscy tylko klęczeli i zmawiali paciorki?

Widziałem kiedyś bardzo trafny komentarz bodajże tutaj na forum:

„Tak,to prawda: W powstaniu nikt się nie śmiał,wszyscy byli smutni i zmawiali paciorki.Wszystkie ciąże w powstaniu to niepokalane poczęcia"

Jeżeli czegoś jeszcze nie dodałem,to proszę,pytaj śmiało.

Darado

Tak się składa że miasto zniszczyli Niemcy a nie powstańcy, podczas walk nie zgineło tylu cywili co w rozstrzeliwaniach których dokonywali Niemcy np na woli 40 tyś rostrzelanych mezczyzn kobiet starców i dzieci czyli osoby bezbronne, w tym filmie jest to ukazane pod koniec, także obwinianie powstańców to tak jakby obwiniać ładną dziewczyne że ktoś ją zgwałcił bo się wyzywająco ubrała, zbrodniasz jest zbrodniasz a ofiara ofiarą nie mylmy tego.

Darado

Zacznijmy od tego że nie masz absolutnie prawa ocenić czy powstanie było słuszne czy nie. Takie prawo maja i mieli tylko Ci którzy w nim uczestniczyli a ty sie ciesz, że dzięki takim ludzią masz teraz normalne życie w wolnym kraju. W internecie taki mądry a jakby przyszło co do czego to pewnie by spieprzał aż by się kurzyło.

aneta_w921

to jest oczywiste, że powstanie nie miało żadnego sensu. Powstańcy byli całkowicie nieprzygotowani i podzieleni. Dowódcy liczyli, że działania potrwają kilka dni, więc na pewno nie mieli na uwadze ludzi i kraju. Dodatkowo mieszkańcy Warszawy znienawidzili powstańców za ich wojenkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones