PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35746}

Powstanie

Uprising
5,5 938
ocen
5,5 10 1 938
Powstanie
powrót do forum filmu Powstanie

Jak można chwalić jednych bohaterów kosztem drugich? Amerykanie kręcą film o powstaniu w
getcie.. dlaczego akurat o powstaniu w getcie? I dlaczego w taki sposób poniżają i odbierają
zasługi Polski? Dlaczego szkalują historie i zakłamują oczywiste fakty historyczne na nie
korzyść Polski?... Film ten skupia się i ukazuje niewielki odsetek Polaków, którzy byli
antysemitami, którzy żyją i są obecni w każdym narodzie na świecie.. dlaczego nie ukazuję się
tych Polaków, którzy narażali życie dla żydów ?, dlaczego również nie ukazuje się tych złych
żydów - złodziei i prostytutek? Wielu Polaków straciło życie pomagając żydom, teraz zakłamuje
się historie i obarcza winą Polaków.. ale nie tylko. Zakłamuje się też dzieje tych bohaterów
Getta Warszawskiego, nie wiem kto jest odpowiedzialny konkretnie za nakręcenie takiego
filmu, ale jednego jestem pewien - tamci bohaterowie, którzy walczyli i zginęli w powstaniu w
Getcie patrzą teraz na nas z góry i wstydzą się takiego fałszerskiego filmu.. ale to tylko obarcza
sumienie tych, którzy tego sumienia nie mają - producentów i reżyserów tego filmu.
Moja ocena : 1

pozdrawiam

wilus0503

Ale dlaczego kiedy wspominasz o Żydach, piszesz z małej litery? Toż to naród, taki sam jak Polacy, w tym że ze trzy tysiące lat starszy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ottiss14

Skoro Żydzi to nie naród, to co? Kosmici?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ottiss14

Uważasz, że świecka narodowość żydowska nie istnieje. Czyli jakiej narodowości - twoim zdaniem - jest Żyd bezwyznaniowy albo Żyd-chrześcijanin? Swoją drogą naród to nie pojęcie z zakresu genetyki.

radek98_14

Jest takiej narodowosci jak jego rodzice ,lub takiej jaka sie czuje ,Np Wildstein uważa sie za Polaka.

Ottiss14

"Żyd" z dużej litery to nazwa narodu, czy, jak tam chcesz, plemienia. Natomiast "żyd" z małej literki to nazwa członka wyznania mojżeszowego. Analogicznie piszemy "Księżyc" gdy mamy na myśli obiekt astronomiczny krążący wokół Ziemi, natomiast "księżyc" to ten krążek na niebie, w którego świetle nocami spotykają się zakochani, i do którego wzdychają poeci:-)

Ottiss14

Nie wiedziałem że Ślązacy to naród bhahaha nieźle.Urodziłem się na Śląsku i wychowałem ale nie słyszałem nigdy że Ślązacy uważają się za naród więc skąd te śmieszne porównanie ?

ocenił(a) film na 1
Peter_1000

Bardzo dobrze że tak napisał traktuje ich tak jak oni nas

ocenił(a) film na 1
Peter_1000

Bardzo dobrze że tak napisał traktuje ich tak jak oni nas

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jack_Holborn15

" Żydzi zoologicznie nienawidzą Polaków za ich szlachetną naturę i katolicyzm" - kto jest autorem tej bajki? Bo chyba sam tego nie wymyśliłeś...

Trojden

No nie wymyśliłem, bo to nie bajka. Bajki wymyślali bracia Grimm.

JackHolborn

No to: gdzie wyczytałeś/usłyszałeś to, co zacytowałem? Kto tak stwierdził?

Jack_Holborn15

"szlachetną naturę" ??? :D

Kucharz7

To będąc Polakiem od razu skazujesz się na to, że nie masz szlachetnej natury? Bo kto Tobie tak powiedział? Lis? Michnik? Doda?

Jack_Holborn15

polecam wiadro zimnej wody: wewnetrznie i zewnetrznie (NA ŁEB).

Jack_Holborn15

Feliks Dzierżyński też miał szlachetną naturę bo był Polakiem?

wilus0503

przecież Polacy to banda tchórzy która podczas II wojny światowej poddała się bez walki.

Jules_Ostin

Nie porównuj swoich dziadków do innych.

Jules_Ostin

A Ty nie jesteś Polakiem? Tchórzem w związku z tym?

wilus0503

a co w tym filmie jest takiego zakłamanego?

ocenił(a) film na 1
wilus0503

Tych pierdów że Polacy mogli wszystko włącznie z ,,zakazaniem" holocaustu hitlerkowi już dosłownie słuchać się nie da. Bredzi coś jakiś goldhagen czy gross o tym, że polska hierarchia mogła powstrzymać hitlerka przed mordowaniem żydów. Tak, hitlerek, sługa polskich klechów. Ha, ha, ha, ha. Dobre. Niezły z tego hitlerka był ,,geniusz zbrodni" i dyktator skoro polska hierarchia mogła mu zakazać mordowania żydów...

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 1
wilus0503

a lekcje odrobiles?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones