PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793882}

Powstrzymać mrok

Hold the Dark
5,1 12 136
ocen
5,1 10 1 12136
6,2 10
ocen krytyków
Powstrzymać mrok
powrót do forum filmu Powstrzymać mrok

Kolejny film udowadniajacy ze Netflix o ile robi dobre wciagajace seriale to kompletnie nie idzie im z filmami ktore sa nielogiczne,nudne i nadaja sie co najwyzej aby przy nich zasnac.

ten_co_wie_lepiej

po prostu się nie znasz, bo bajki piszesz

ocenił(a) film na 5
Marek84

wyrazam wlasna opinie i nic ci do tego a patrzac po ocenach poprzednich ich produkcji wcale nie odosobniona.

ten_co_wie_lepiej

Uwazam podobnie aczkolwiek film Calibre z netflixa jest dobry

ocenił(a) film na 3
Marek84

Hmm jeszcze nie widziałam dobrego netflixowego filmu, a już parę próbowałam zmęczyć. Skoro się bajki pisze to podaj kilka przykładów dobrych filmów.

ocenił(a) film na 7
Pao

A co bylo zle w tym filmie ? (nie co Tobie sie nie podobalo).

ocenił(a) film na 5
octstuff23

Scenariusz.

ocenił(a) film na 7
Daja_n

Poniewaz ?

ocenił(a) film na 5
octstuff23

Brak rozwoju bohaterów.Bardziej nieciekawych i nierozbudowanych bohaterów praktycznie bez własnych tożsamości chyba ciężko stworzyć:
Jeden ma córkę i napisał książkę. Jeden pojechał na wojnę. Jedna sobie siedzi w domu. jeden jest policjantem i bardzo się dziwi, że w pracy trafiły mu się morderstwa.
Połowa z postaci niczym szczególnym się nie kieruje.
Czyny drugiej połowy uzasadnione pseudofilozoficznymi wynaturzeniami.
Ludzie giną bez jakiegoś szczególnego powodu (jak wyżej).

Z ciekawego pomysłu o wilkach porywających dzieci zrobili sztampę z kategorii "matka zabiła swoje dziecko a ojciec dziecka jej szuka".

Wszystko podane na tacy żeby nic nikomu przypadkiem nie umknęło i nie musiał się przypadkiem czegokolwiek domyślić.

Jedyne co muszę mu przyznać to to, że bardzo ładnie i klimatycznie nakręcony.

ocenił(a) film na 7
Daja_n

Brak rozwoju bohaterow - bohaterowie sa w pelni uksztaltowani - Kobieta z problemami ( mozliwe ze opetana w co wierza miejscowi ) jej Maz w pelni uksztaltowany psychopata i socjopata co bylo juz widac na wojnie. Pan od Wilkow - zdecydowanie u niego widac rozwoj, co prztbliza go do Corki. Policjant jest jaki jest. A mieszkancy chca zemsty na policjantach, ktorzy nic nie zrobili w sprawie wilkow (dlatego gina).

Jest wiele filmow w ktorych wszystko jest podane na tacy, to nie jest zaden powod.

Filmu nie trzeba lubic, ale wiele mu sie nie da zarzucic.

ocenił(a) film na 5
octstuff23

To tylko moja opinia, nie musisz się zgadzać.

Po prostu dla mnie w pełni ukształtowani bohaterowie, którzy są nieciekawi są... nieciekawi. Sprawiają wrażenie co najwyżej drugo lub trzecioplanowych.

Większe emocje, zagadki, rozterki egzystencjalne przeżywam, kiedy idę do spożywczaka, a nie jestem do końca pewny co chcę zjeść na obiad.

Szalona morderczyni, która w środku nocy mówi jakieś bzdury? To mogło by być ciekawe... gdyby nagle nie zniknęła do samego końca filmu.
Szaleniec, który wrócił z wojny i szuka zemsty? to mogło by być ciekawe... gdybyśmy się dowiedzieli czegokolwiek o nim, dlaczego jest jaki jest itd...
Znawca wilków jest najciekawszą postacią bo wiemy o nim więcej niż o pozostałych razem wziętych.

Trochę tak po łebkach to wszystko zostało napisane moim zdaniem.

ocenił(a) film na 7
Daja_n

Mieszkancy wsi chca zemsty na Policji ktora nic nie zrobila gdy wilki naprawde zaatakowaly. Mezczyzna/Ojciec i Kobieta zachowuja sie jak zwierzeta ( choc tak naprawde nie jestem pewien czy tak zachowuja sie zwierzeta ) dlatego nosza maske zabijajac. On z tego co rozumiem staral sie chronic Matke przed policja dlatego zabija kazdego na swojej drodze aby nikt jej nie odnalazl i nie ukaral. On jest tym ktory moze to zrobic ale z tego co widzimy na koniec to tego nie robi.

W tym Twoim spozywczaku musi sie sporo dziac.

ocenił(a) film na 5
octstuff23

Możliwe, że w moim przypadku to kwesta rozczarowania filmem, który ciekawie się zapowiadał i który mógł mieć wiele zwrotów po drodze w różnych kierunkach- od thrilleru po dark fantasy. a skończył na schematach, które były już powielone w niezliczonej ilości filmów.

Podobna historia (przynajmniej wątek poboczny, świetnie zamaskowany jako główny) jest w Zwierzętach Nocy. Spora część historii niby zwykłej i schematycznej (nie będę spoilerował, jeśli Ty lub ktoś inny przeglądający nie oglądał), jednak tak przeplatającej się z innymi elementami, że fascynuje i skłania do myślenia.

łatwiej oglądając przywiązać się do bohatera, który posiada jakiekolwiek ludzkie emocje.

ocenił(a) film na 4
octstuff23

Wygląda to tak jakbyś sam nie do końca wiedział o czym piszesz.

ocenił(a) film na 7
Spajkpl

Ze niby dlaczego ?

ocenił(a) film na 5
ten_co_wie_lepiej

Niektóre filmy Netflix ma fajne, ale niestety ten do nich nie należy i faktycznie spać na tym można w najlepsze. Szkoda, bo zapowiadał się całkiem dobry film, a wyszło jak wyszło.

ocenił(a) film na 3
dovio

Jeszcze nie obejrzalem ale Netflix robi juz na ilosc a nie na jakosc.

ocenił(a) film na 5
aronn

Myślę, że do czasu. Jak pojawi się konkurencja w postaci platformy Disneya, to Netflix będzie musiał się postarać, żeby wciąż u siebie utrzymać użytkowników i być może wtedy powstanie więcej dobrych filmów, bo dobre filmy spod szyldu Netflix Original też się zdarzały.

ocenił(a) film na 7
ten_co_wie_lepiej

Trzeba lubić takie filmy. Mi się podobał. Drugi udany film po Anihilacji.. Chociaż Zagłada również nie był złym filmem..

Azazell

Ok. Możę j jestem głupia, ale cały czas czekałam, że się dowiem po co ona to dziecko zabila, i dlaczego ten jej mąż zabił 20 osób, nie rozumiem ???

ocenił(a) film na 7
fobia12345

Odpowiedzi masz w drugim wątku pod filmem :)

ocenił(a) film na 3
ten_co_wie_lepiej

Totalnie usypiający film, aż kurde się zdenerwowałem, jak gdzieś po połowie zaczęli się strzelać, bo mnie z drzemki wybudzono. Jest to kurde faja niedorzeczne wręcz, jak bardzo Netflix żałosne i niewiarygodnie nudne te swoje filmy robi.

ocenił(a) film na 9
Roy_v_beck

Zwroty akcji były serwowane widzowi jak z rękawa... Może po prostu zła pora na oglądanie tego filmu?

ocenił(a) film na 8
ten_co_wie_lepiej

kolejny dowód dla mnie że na komentarze nie zwracać uwagi, dla mnie film rewelacja.

ocenił(a) film na 8
ten_co_wie_lepiej

Nudny jest twój komentarz.

ten_co_wie_lepiej

Zgadzam się byle jaki ten film oglądasz 2 godziny i nie wiadomo o co chodzi brak tołku I logiki
Zresztą tak jak wszystko z N takie to byle jakie

ten_co_wie_lepiej

Prawda. Tylko, że seriale też są do dupy

ten_co_wie_lepiej

W tym filmie jest jedna z lepiej nakreconych strzelanin ostatniej dekady.Film mroczny,duszny,o smierci i o potrzebie zabijania.Perfekcyjnie zmontowany i udzwiekowiony.Przemyslany kazdy kadr.Trzeba byc filmowym analfabeta,by tego nie docenic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones