PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793882}

Powstrzymać mrok

Hold the Dark
5,1 12 149
ocen
5,1 10 1 12149
6,2 10
ocen krytyków
Powstrzymać mrok
powrót do forum filmu Powstrzymać mrok

Jedni piszą, ze ten film to gniot, inni, ze trzeba wysilić szare komóry. Ja obejrzałem go dwa razy a i tak do końca pewnych rzeczy nie rozumiem, choć ogólnie film ciekawy i poprawnie skojarzyłem przeniesienie symboliki natury wilków na ludzi z tej wioski.

Jedno mnie męczy - dlaczego, jak przybyły do wioski ekspert mówi o Anchorage, blondyna odpowiada "Anchorage nie lezy na Alasce". Czy to ma jakiś głębszy sens w filmie, czy chodziło tylko oto, by pokazaćć, ze ona z tej wioski nigdy nie wyściubiła nosa i ma braki w wiedzy o świecie. Że ta wioska, to cały jej świat?

Trochę skołowała mnie tez scena, gdzie mieszkańcy mówią w ich własnym języku. Skoro byli tak zżyci, jako społeczność, ze nawet kultywowali własna dialekt, to czemu Indianin zabił te starsza kobietę? Nie rozumiem.

Nie pasuje mi tez tytuł filmu. Czy blondyna zabiła swojego syna, aby "powstrzymać mrok", który ja przerażał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones