PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793882}

Powstrzymać mrok

Hold the Dark
5,1 12 143
oceny
5,1 10 1 12143
6,2 10
ocen krytyków
Powstrzymać mrok
powrót do forum filmu Powstrzymać mrok

Nic nie zrozumiałem.
1. Po co ona zadzwoniła po tego tropiciela?
2. Po co zabiła swoje dziecko?
3. Po co mu powiedziała, że to wilk jej dziecko zajumał?
4. Po co jej mąż jej szukał?
5. Po co indianin zaczął do wszystkich strzelać?
6. Po co żołnierz zaczął wszystkich zabijać?
7. Po co szeryf brał tropiciela ze sobą? W ogóle z jakiej paki cywila męczy sprawami policyjnymi?
8. Po co ktoś nakręcił ten film?

Mógłbym tak dalej i doszedłbym do setki. Ten film był trochę jak mroczna kontynuacja "Zmierzchu" gdzie nic nie ma sensu.

ocenił(a) film na 4
Searle

Nawet nie pytaj bo wywołasz wilka z lasu Ups XD

A tak na poważnie to są jakieś wyrwane z kontekstu dialogi (książka). Dlatego ten film zasługuje na Twoje "5" lub nawet mniej.

ocenił(a) film na 6
Searle

Po prostu przepowiadał mu, że zginie. Chodziło o powiadomienie żony o jego śmierci

ocenił(a) film na 6
Searle

Matafizyka, utożsamiana w filmie ze społecznością Indian. W tym ;przypadku intuicja(jasnowidzenie, proroctwo)!

ocenił(a) film na 3
siweq

Masz racje dla mnie ten film nie ma sensu albo ja po prostu go też nie zrozumiałam. Klimat fajny, ciężki, krajobrazy zimne, mroźne ale co z tego, te same pytania sobie zadałam po obejrzeniu filmu co siweq.

Evelol

Przeczytałem cały ten wątek. Pytania zadane w pierwszym poście są identyczne jakie ja chciałem zadać.
Dochodzę do wniosku, że to po prostu SŁABY film i tyle. Scenariusz jest do dupy, sceny jakie widzieliśmy nie miały sensu.

Żal budżetu (widać że było sporo hajsu, samoloty, efekty specjalne w strzelaninie itd), z takim można nakręcić jakiś świetny film w podobnych klimatach.

ocenił(a) film na 4
BUNCH

@Buch budżet był dość skromny (gdzieś w The Times o tym pisali). Zbierali m.in. kasę poprzez crowdfunding, a żeby więcej zaoszczędzić Alaskę zagrała tańsza Alberta w Kanadzie.

ocenił(a) film na 9
BUNCH

Może Ci bardziej podejdzie: "Windriver"

siweq

A czy ktoś potrafi wyjaśnić sens słów wypowiedzianych przez Medore skierowanych do Tropiciela we śnie(?) : 'There is something wrong with the sky' i końcowej scenie kiedy Medora wychodzac z Vernonem z gorących żródeł mowi do Tropiciela: 'Teraz rozumiesz co mowiłam o niebie'.

ocenił(a) film na 6
stiepanowa

Strzelam, że chodzi o tytułowy "mrok". W tej miejscowości szybko się ściemnia, dodatkowo niekorzystne warunki atmosferyczne doprowadzają do depresji - przyciągają mrok. Także myślę, że chodziło o to, że niebo jest inne (ciemniejsze) i zmienia ludzi.

Maxikq

Dzięki za odpowiedz! Ma to sens:)
Ciekawa sprawa tez że pierwsze zdanie wypowiedziała do niego...jakby w jego wizji.
A drugi raz już osobiście.

ocenił(a) film na 6
stiepanowa

Niebo wjechało dopiero wtedy, gdy udało jej się poskromić dziką naturę swojego partnera. Zauważ że w masce ją dusił, a gdy zsunęła mu maskę z twarzy, przestał ją dusić. Jego alter ego( zwierzęca,wilcza natura) zostało poskromione, czemu dowodzi nie tylko zaprzestanie duszenia ale także wyciągnięcie strzały ( akt miłosierdzia) wrogowi(pisarzowi-tropicielowi, które przecież walił do niego "dopiero co" z karabinka ).

ocenił(a) film na 3
siweq

5. Absurdalnosc tej sceny przebila zenit i wyleciala w kosmos, dowodce po tak przeprowadzonej akcji wyslano by do Afryki banany prostowac na drzewach a nie sluzyc w Policji. Cala ta scena to przyklad jak NIE prowadzic akcji policyjnej, podsumujmy, jedziemy do podejrzanego ktory jak wiemy ma bron w domu (bylo wspomniane), dowodca idzie z nim negocjowac, a co robia policjanci? Ano stoja sobie i sie lampia jak sroka w gnat, niektorzy sobie gadaja o pogodzie ogolny czilaucik, co smieszniejsze niektorzy stoja TYLEM do budynku nikt nie ubezpiecza dowodcy i nie mierzy w podejrzanego, brak slow, podejrzany w sumie moglby wyciagnac spluwe w drzwiach i od razu strzelic w glowe dowodcy, zdarzylby jeszcze pomachac na pozegnanie i zamknac drzwi rechoczac w nieboglosy, zanim reszta wyjelaby swoje klamki i sie ogarnela, pomijam fakt celnosci policji w filmie ktora sluzy na Alasce, a wiec w stanie w ktorym uzywac broni uczy sie od malego szczegolnie na takich pipidowach. W realnym zyciu i normalnej akcji policyjnej koles dostalby 3 kulki juz w momencie otwierania drzwiczek na strychu.

Po co umieszczac tak durna scene w filmie? Zeby pokazac jak kula rozrywa policzek u policjanta?

ocenił(a) film na 4
Garrus27

@Garrus27 Czytałeś wcześniejsze posty? Już parokrotnie idiotyzm i bezsens tej sceny wytykaliśmy tej produkcji. Nie ma co po raz kolejny kopać leżącego :D
Nie mniej jednak podpisuję się dwoma łapami pod Twoim komentarzem.

ocenił(a) film na 6
Garrus27

Za dużo się amerykańskich filmów naoglądałeś z obławami policyjnymi w L.A. czy N.Y. Akcja dzieje się na prowincji na Alasce... To wiele zmienia. Poza tym z dialog dowódcy i Indianina wyjaśnia sytuacje ("wydygani chłopcy" "pretensje Indianina, taktowane, antyrasistowskie i antyksenofobiczne zachowanie dowódcy)...

ocenił(a) film na 3
Adamon1984

"Akcja dzieje się na prowincji na Alasce... To wiele zmienia", a to ok, nie wiedzialem ze na Alasce nie funcjonuja jakiekolwiek zasady i taktyki policyjne, a do Policji przyjmuje sie ludzi wybitnie niekompetentnych xD

ocenił(a) film na 6
Garrus27

I masz zakuty łeb. Chyba że BK se kręcisz to sorry. :)

ocenił(a) film na 6
Garrus27

I masz zakuty łeb w dodatku, no chyba że bekujesz, to przepraszam. :)

ocenił(a) film na 3
Adamon1984

Chyba twoje wyobrazenie o pracy policjanta na Alasce wyniosles ze swojej polskiej wiochy/patusiarskiej dzielnicy, piszac takie wysrywy. Poziom twojej kultury jedynie potwierdza ta teze xD

ocenił(a) film na 2
siweq

Ha ha, zajebiste ! Dokładnie tak !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones