PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504947}

Powtórnie narodzony

Venuto al mondo
7,7 20 809
ocen
7,7 10 1 20809
4,5 4
oceny krytyków
Powtórnie narodzony
powrót do forum filmu Powtórnie narodzony

Film, ten moim zdaniem nie jest dla przeciętnego widza, który uwielbia współczesne filmy rodem, zabili mnie i uciekł. Ten film jest po to by zastanowić się nad bohaterami i całą historią. To życie, które spotka nas na co dzień, historia wydaję się niedorzeczna? A ileż to historii w życiu naszym jest jak z bajki ? Film, nie zaciekawia od samego początku, ale z minuty na minutę staję się intrygujący, może nie do końca każdy z nas zgadza się z kolejną chwilą filmu co do sytuacji, ale tak to już jest. Ten film zapadnie w mojej głowie na długo, mimo, że od seansu minęło już sporo czasu, to jest on wzruszający i magiczny. POLECAM. PS. Ktoś powie Penelope hollywoodzka gwiazdka nie pasuję do tego filmu, a właśnie ona tak zagrała, że pasuję tu idealnie, to po tym filmie mam do niej ogromny szacunek i jeszcze bardziej podziwiam jej talent i nieprzemijającą urodę !!! A nie wspomnę już Saadet jest po prostu hipnotyzująca (a jej oczy !!! jak z kosmosu !!!), co tu dużo mówić magiczna ! Uwielbiam obie :)

ocenił(a) film na 10
ladyshadowsh

...wiesz, przez dwa lata lata wahałam się aby obejrzeć ten film, bo:

- uwielbiam hiszpański temperament Penelope Cruz
- kocham kraj zwany kiedyś Jugosławią, wtedy gdy Serbia, Bośnia i Hercegowina była jednym wspaniałym kulturowo, klimatycznie i społecznie krajem - nie znam nic lepszego...serio, a sporo widziałem...
- nie cierpię tego co im zrobili amerykanie

To sprzeczności, których się obawiałam...

Zysk:
- doceniłem pogodzenie tych sprzeczności

ocenił(a) film na 8
ladyshadowsh

Film z głębokim dnem. Warto przetrwać chwilowe zastoje, bo całość, a szczególnie ostatnie 40 minut jest naprawdę ok. Polecam

ocenił(a) film na 2
ladyshadowsh

Sama historia nie jest tak niedorzeczna, jak samo wykonanie filmu. Film jako dzieło, utwór audiowizualny składa się z poszczególnych elementów i być może ta tandeta niektórych wzruszyła, ale obiektywnie rzecz biorąc film jest zrobiony tragicznie. Aktorstwo, reżyseria, scenariusz to wszystko leży i kwiczy, a dialogi typu (z pamięci) "- to dziecko było martwe niczym niewidzące oko. - moja babcia była ślepa." to już wisienka na torcie.

Tajemnicą pozostaje jakim cudem ludzie dają się nabierać na do bólu stereotypowe postacie, którym reżyser napełnia usta pretensjonalnymi, do bólu sztucznymi dialogami. Gdzie tu to jak piszą niektórzy "życie"? Chyba, że to "życie" to obraz wojny i scena gwałtu, które nie mówią o wojnie nic poza tym, że wojna jest zła i okrutna. Gratuluje inteligencji wszystkim, którzy odkryli to dopiero przy okazji tego filmu.

Pixihead

Państwo chyba minęło się z rozumem ,rozkładać na czynniki pierwsze tak piękny obraz jakim jest ten film .Film jak widać sam się obronił,widać że są
jeszcze ludzie którzy mają serce,a nie jak recenzent kamień .

ladyshadowsh

Film jest ciekawy i wciągający. Myślę że sam Almodovar nie powstydziłby się takiego zwrotu akcji.

ladyshadowsh

Film jest świetny, ale to, co napisałeś, to bełkot.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones