PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=406112}

Praga - żelazna kurtyna

Prager Botschaft
5,1 25
ocen
5,1 10 1 25

Praga żelazna kurtyna
powrót do forum filmu Praga - żelazna kurtyna
ocenił(a) film na 4
arizona47

Myślę, że główny wątek filmu porusza praktycznie nie znaną w Polsce historię ucieczek z NRD do RFN. Zaciekawiłem się tym zjawiskiem - do tej pory nie podejrzewałem, że Niemcom ze Wschodu też było na tyle źle, że chcieli uciekać (tak jak Polacy chcieli uciekać na zachód). Film uzupełnia naszą (bloku komunistycznego) historię najnowszą - tak po macoszemu traktowaną w szkole.
Co do samego warsztatu i fabuły - średnio. Brak elementów zapadających w pamięć, czy takich dzięki którym chcielibyśmy wracać do filmu. Przeciętna gra aktorów, przewidywalny rozwój wydarzeń. Dla osoby znającej historię NRD końcówki lat 80tych film może zostać zredukowany do słabego romansu bez żadnego przesłania.
Ogólnie - dla mnie średniak.

ocenił(a) film na 4
Yaakov

Zgadzam się - film średnio ciekawy. Ale jeśli zainteresował Cię temat mogę polecić "Na drugą stronę", historia oparta na faktach o ucieczce dwóch rodzin własnoręcznie zmajstrowanym balonem.

sentymentalna_2

Też kiedyś widziałam ten film, ale niewiele z niego pamiętam. Kiedyś więcej puszczali takich produkcji. Nie wiesz gdzie można go obejrzeć?

ocenił(a) film na 4
arizona47

Niestety nie, widziałam go w telewizorni dobrych parę lat temu.

ocenił(a) film na 4
sentymentalna_2

Brzmi ciekawie - wręcz intrygująco, postaram się zobaczyć... może uda się gdzieś "upolować" ową produkcję. Dla zainteresowanych polecam również "Życie na podsłuchu" - trochę inna tematyka ale też o NRD-owskim systemie represji.

ocenił(a) film na 4
Yaakov

Tak, to cudowny film, od czasu do czasu do obejrzenia na Kulturze.

Yaakov

Jak namierzysz, to proszę daj znać.

arizona47

Mają chomiki

Yaakov

Ja wystawiłam nieco wyższą notę (6), trochę inaczej oceniam pozycje z kategorii B. Gra aktorów rzeczywiście nie powala. Fabuła taka sobie, zbyt "wygładzona". Spodziewałam się innego zakończenia tzn. przez moment myślałam, że jednak los ich rozdzieli, że Bettina znów zbliży się z Gregorem... Muzyki też jakoś nie słyszałam. Ogólnie film do obejrzenia na jeden raz.
Trafił mi się kiedyś film "Kobieta z Checkpoint Charlie", tematyka podobna, ale bardziej mnie zaiteresował. W przyszłości chciałabym do niego wrócić. No i jeszcze cudowny "Good Bye Lenin!" o przemianach jakie nastąpiły po upadku muru. Jeśli nie widziałeś, to naprawdę polecam.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
arizona47

"Good Bye Lenin!" to raczej dość specyficzne spojrzenie na rzeczywistość, nie mniej masz rację - film godny obejrzenia. Co do "Kobiety..." widziałem, ale nie pamiętam (leciał kiedyś w telepatornii).

Pozdrawiam
Yaa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones