PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 398 669
ocen
8,1 10 1 398669
7,5 42
oceny krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż

Który z tych filmów podobał się Państwu bardziej?
Mnie dużo bardziej podobał się Iluzjonista a Państwu?

sevasevol

zdecydowanie Iluzjonista ! i to tak 5 do 8

sevasevol

A mi bardziej prestiż, chociaż przyznam, że oba są rewelacyjne.

ocenił(a) film na 7
sevasevol

zdecydowanie prezstiz, iluzjonista slaby

sevasevol

iluzjonista miał płytszą fabułę.
o wiele bardziej podobał mi się 'prestiż' za ten klimat i to COŚ, czego brakowało mi w tamtym drugim

ocenił(a) film na 8
sevasevol

Zdecydowanie Prestiż ja dałam mu 9
Iluzjonista ma u mnie najwyżej 7

ocenił(a) film na 10
gosia_g211

KOLEJNA DURNA KłÓTNIA CO JEST LEPSZE.

ZASTANAWIACIE SIĘ KTÓRY FILMY JEST LEPSZY, LEPIEJ POPATRZCIE NA TĘ OBIEKTYWNĄ ANKIETĘ (PONAD 220 głosów!!!)

link poniżej...
http://ankietka.pl/ankieta/pokaz/id/9367/prestiz-vs-iluzjonista.html






Pozdrawiam i dzięki za zagłosowanie lub obejrzenie ankiety ;)

użytkownik usunięty
MirSan_Szerminatormirek

Zdecydowanie "Prestiż" jest lepszym filmem!!!
5-2 dla Prestiżu (póki co:))

'Prestiż' z uwagi na wciągającą fabułę, powalający klimat i Scarlett oczywiście :)

Szakal1611

Ze strony wizualnej poraża "Iluzjonista", choć Pfister'owi też nie mogę nic zarzucić. Klimat i nastrój również są domeną filmu Burgera. Aczkolwiek dużo lepsza intryga, która wręcz wciąga widza, zmusza do myślenia i główkowania zawarta jest w "Prestiżu". "Iluzjonista" to film dla melomanów, wrażliwców, amatorów filmów kostiumowych oraz melodramatów, tutaj iluzja ma bardzo duże wkład w fabułę, zaś dzieło Nolana to typowy thriller, z dodatkiem sci-fi ukazujący ciemne strony ludzkiej natury, nie tak wyidealizowany, a sama magia raczej jest tłem dla sieci intryg uknutych przez bohaterów. Oba warte obejrzenia, ale mój głos oddaję na: "Prestiż".

duude

Ja również uważam, że obydwa filmy są naprawdę dobre i godne uwagi, ale "Prestiż" jest rzeczywiście lepszy. Ciekawszy, bardziej intrygujący.
Prestiż 10/10 (Jeden z moich ulubionych)
Iluzjonista 8/10

ocenił(a) film na 9
MirSan_Szerminatormirek

moim zdaniem PRESTIŻ- 9 ILUZJINISTA- 8 chyba sprawiedliwie..

sevasevol

"Prestiż" podobał mi się bardziej.
W "Iluzioniście" drażniło mnie kilka rzeczy (te nierealne czary-mary), a już szczególnie manipulowanie historią Austro-Węgier.

abigail_

"W "Iluzioniście" drażniło mnie kilka rzeczy (te nierealne czary-mary)"

o co dokladnie Ci chodzi? co jest nierealne, wszystkie triki, ktory byly w filmie zostaly wykonane takze w rzeczywistosci.

Oba filmy sa swietne, i co wazne roznia sie od siebie, "Iluzjonista" - podczas ogladanie czuje sie to magie, wizualizacja jest genialna, i swietna gra Nortona sprawiaja ze ma niesamowity klimat, "Prestiż" - swietny scenariusz, bardzo dobra gra aktorów, bardziej zamotany, nieprzewidywalny, troche jednak z tym "klonowaniem" to juz bylo za duzo.

Oba ocenilem 10/10 bo to naprawde filmy, ktore trzeba zobaczyc, zadko powstaja takie dziala, oba wciagajace na maxa:)

Belzebubich

"o co dokladnie Ci chodzi? co jest nierealne, wszystkie triki, ktory byly w filmie zostaly wykonane takze w rzeczywistosci. "

Taaaa, zwłaszcza "realne" było to obrobione komputerowo wyrastające drzewko. Wyglądało to bardzo futurystycznie - mając się nijak do techniki tamtych czasów ;-) A już w szczególności te "duchy" - w kolorze! Nawet jeśli to była projekcja filmu to czasy kolorowego filmu to zdecydowanie nie rok 1903 (bodajże wtedy jest akcja tego filmu) ale dużo później i na pewno nie takiej jakości.Kto kojarzy hałas towarzyszący pracy projektorów przedwojennych - a tu na sali cisza jak makiem zasiał. Także poruszanie się "duchów" np. tego chłopca co mija komisarza jest nierealne biorąc pod uwagę ówczesną technikę.
A klonowanie w "Prestiżu" też mi nie przypasowało, bo odebrało realizm filmowi.
Co do Nortona - nie wiem, ale jakoś nie podzielam entuzjazmu co do tego aktora - widziałam go dotychczas bodajże w trzech fimach (przynajmniej z innych go nie kojarzę, nawet jeśli widziałam): "Fight Club", "Malowany welon" i "Iluzjonista" i nie zapadła mi w pamięci jego gra jako jakaś szczególna. Ale to już kwestia gustu.

ocenił(a) film na 9
abigail_

a w Prestiżu nie ma czary mary? Tesla nie istnieje, to fikcja...
Bardziej realny jest Iluzjonista. dla mnie 7:5 jednak dla iluzjonisty, choć doceniam Prestiż za fabułę, która na pewno nie jest banalna:)

ocenił(a) film na 9
hejah1990

do szkoly matole!
a jak nie to chociaz wszechwiedzaca wyrocznia Wiki prawde ci powie ciemnogrodzie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

ocenił(a) film na 7
sevasevol

iluzjonista był świetny-super zakończenie, a prestż-taki sobie. Nie przekonuje mnie Nolan i jego filmy. niby mroczne, zagadkowe a jakoś niewciągające, nudnawe. jednak nie mogę powiedzieć że Prestiż to zły film (oby takie były nagorsze), ale zachwycony jak niektórzy to nie jestem.

ocenił(a) film na 8
sevasevol

Pomimo że filmy są do siebie tematycznie podobne, to nie można mierzyć ich tą samą miarką. W Prestiżu zdecydowanie bardziej podobało mi się zakończenie. Opad szczeny. Iluzjonista w sumie górował pod względem napięcia i klimatu (tak mi sie wydaje), co zostało zniszczone tym sielankowym (choć również zaskakującym) zakończeniem. Hmm...Oba filmy mi sie podobały ale chyba przechylam sie jednak w stronę Iluzjonisty.

ocenił(a) film na 10
kropekk

Jednakowo rewelacje. I cholerne trudno mi wybrać lepszy. Ale chyba o włos lepszy byłe Prestiż od Iluzjonisty.

sevasevol

Mnie zdecydowanie PRESTIŻ... :)...za długo by pisać dlaczego...scenariusz bardziej przypadł mi do gustu...choć nie mogę odebrać zasłużonych laurów ILUZJONIŚCIE :)

npebi

prestiż :) chociaż Edward to mój ulubiony aktor to przestiż jest lepszy od iluzjonisty :)
ps. Christian Bale był również genialny w mechaniku

ocenił(a) film na 8
sevasevol

'Prestiż'- ma tysiac razy lepszy scenariusz!!!

ocenił(a) film na 9
sevasevol

prestiż, prestiż i jeszcze raz prestiż, za ten klimat, ciągłe zaskakiwanie widza, tajemniczość, świetną obsadę aktorską i niespodziewane zakończenie.
iluzjonista słabiutki jak dla mnie 4/10
prestiż 9/10

ocenił(a) film na 9
izak

oba filmy świetne ale dla mnie lepszy prestiż

użytkownik usunięty
sevasevol

hmmm cięzko powiedzieć :) oba filmy o podobnej tematyce ale jednak inne.
Iluzjonista miał swój niepowtarzalny klimat za co bardzo cenię ten film no i wątek romantyczny był dla mnie hmm.. lepszy, natomiast Prestiż? co tu dużo mówic ogladałem go z zaciekawieniem jak dziecko przez całe 2 godziny ;D bardzo mi się podobał.
Oba filmy mają zaskakujące i nietuzinkowe zakończenie a akcja trzyma w napięciu do samego konca.
a co do pytania, ktory z filmów bodobał mi się bardziej?
"jedna połowa mnie mówi, że Iluzjonista... Druga natomiast, że Prestiż był lepszy" -to chyba dobra odpowiedź :) :P

ocenił(a) film na 10
sevasevol

prestiż :)

iluzjonista jak dla mnie zbyt przewidywalny...

ocenił(a) film na 10
motyla

PO CO SIĘ BZDURNIE PRZEKRZYKIWAĆ, KTÓRY Z FILMÓW JEST LEPSZY.

LEPIEJ WEŹCIE UDZIAŁ W OBIEKTYWNEJ ANKIECIE (W SUMIE AŻ PONAD 600 GŁOSÓW!!!)




http://ankietka.pl/ankieta/pokaz/id/9367/prestiz-vs-iluzjonista.html






PONAD 600 GŁOSÓW I WCIĄŻ NAPŁYWAJĄ NOWE WYPEŁNIENIA I KOMENTARZE!
WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!
POZDRAWIAM :) MirSan - Szerminatormirek ;)

sevasevol

Bardziej podobał mi się Prestiż, ale wybieram Iluzjonistę. Czemu? Bo Prestiż to opowieść o niekończącej się chorej rywalizacji i ambciji, natomiast tytułowy Iluzjonista oszukuje dla ukochanej-a to, moża rzec, dużo bardziej szlachetna pobudka. I właśnie to wygrywa

ocenił(a) film na 3
sevasevol

Zdecydowanie Iluzjonista, wg. mnie lepiej jest czegoś nie domówić niż wciskać kiczowate rozwiązanie.

ocenił(a) film na 10
nolan90

Prestiż!!

ocenił(a) film na 10
nolan90

Kiczowate rozwiązanie? Ja pierdziu...
.........
....
.../

ocenił(a) film na 10
sevasevol

iluzjonista jest mdły, banalny i przewidywalny. Jak najbardziej wybieram Prestiż.

ocenił(a) film na 9
akvarko

prestiż niezrozumiały dość i za dużo science-fiction

ocenił(a) film na 8
hejah1990

He he porównanie Iluzjonisty do Prestiżu?? Haha Iluzjonista może co najwyżej buty czyścic Prestiżowi ze tak powiem ;) Prestiż to głęboka poruszająca i skłaniająca do myślenia opowieść a Iluzjonista to zwykła wieczorna historyjka której koniec można przewidzieć co najmniej od polowy filmu, ludzie dajcie spokój...

ocenił(a) film na 9
Wartosc_Bezwzgledna

chłop od pługa oderwany i komentuje...śmieszne.. prestiż ok, ale iluzjonista wspaniały, bo wciąga również. Nie lubisz historii o miłości? to może od razu idź lepiej na piłę, bo wg. ciebie każdy motyw miłości niszczy film.Iluzjonista był boski!

ocenił(a) film na 8
hejah1990

Eh nie ma to jak cięta riposta" od pługa oderwany" hah. Co ty o mnie wiesz pajacu ze takie rzeczy piszesz, gdybyś miał choć jakieś zalążki rozumu w głowie to byś wiedział , ze każdy ma prawo do własnego zdania i subiektywnej oceny, eh aż ręce opadają jak się takich idiotów czyta...

ocenił(a) film na 9
Wartosc_Bezwzgledna

A prawda jest taka.
sam nakręciłeś to spirale przemocy i wzajemnej nietolerancji....,
dokopałeś mojemu ulubionemu filmowi i poczułAM się dotknietA.
Ale tobie już ręce opadły, więc nie odpiszesz na mojego posta i chwała Bogu!
p.s nic nie muszę o Tobie wiedzieć by napisać niepochlebna opinie o Prestiżu.
Adios Kretinos!

ocenił(a) film na 9
hejah1990

Suri prosze Cie, pzeciez niema co z nim dysktowac, heyah pewnie jeszcze gimnazjum nie skonczyl a wysila sie na medrkowanie. Dzieciak mysli ze Tesla to postac fikcyjna (pare postow wyzej) haha!

ocenił(a) film na 8
DJ_Topik

A no fakt widze, to fakt............. ;)

ocenił(a) film na 9
Wartosc_Bezwzgledna

No co ty teraz tez wygadujesz! Przeciez Tesla to postac jak najbardziej autentyczna!!

ocenił(a) film na 8
DJ_Topik

Przeciez ja nie mowilem ze Tesla to postac fikcyjna. Do mnie to mowisz?

ocenił(a) film na 9
Wartosc_Bezwzgledna

sory, to zle cie zrozumialem ;p Myslalem ze potwierdzasz, ze fakt to fikcyjnosc Tesli. Jednak najwyrazniej chodzilo Ci o fakt, ze Tesla jest postacia historyczna....

DJ_Topik

Sorki za wtrącanie się, ale zachowujmy jakiś poziom dyskusji, co? Osobiście uważam, że fakt bycia ,,oderwanym od pługa'' wcale nie oznacza, że ktoś jest ciemny i głupi, tak samo jak o mądrości nie świadczy:,,pewnie jeszcze gimnazjum nie skonczyl a wysila sie na medrkowanie''. Poza tym te odzywki są trochę poniżej pewnej kultury wypowiedzi.

ocenił(a) film na 9
sevasevol

Prestiż. Skomplikowana fabuła, trzyma w napięciu do końca,zaskakuje,pozostawia niedomówienia. Iluzjonista to bajeczka
ozakazanej miłosci,dla której tłem jest parę nudnych sztuczek. Jak dla mnie prestiz bezkonkurencyjnie wygrywa.

ocenił(a) film na 9
Sylwia_46

na mnie Prestiż zrobił lepsze wrażenie, chętnie oglądałam go 2 razy. Ilizjonista zły nie był, ale nic odkrywczego i wciągającego w nim nie było.

ocenił(a) film na 10
krewzewschodu

Zdecydowanie Prestiż. Zawiłe, rozbudowane, ale jednak przemyślane kino. Historia, która mocno wciąga. Iluzjonista to kino bardziej familijne. Szczęśliwie kończąca się opowiastka z jak zwykle triumfującym Nortonem. Nie powiem, że to jakaś straszna lipa, po prostu film, który spokojnie można obejrzeć, ale raczej w pamięci długo nie pozostanie. Kolejny minus to także fakt, że powstał zaraz po Prestiżu. Kopia niczym Dantona?

Prestiż 9, Iluzjonista 6

ocenił(a) film na 10
marcus_007

Moim zdaniem oba filmy są świetnie, i ciężko je mierzyć tą samą miarką. Obydwa kręcą się wokół iluzji, ale są zupełnie inne.
Mi osobiście bardziej podobał się Iluzjonista.

ocenił(a) film na 7
sevasevol

Iluzjionista ! może dlatego że lepiej go zrozumiałam ;)

ocenił(a) film na 9
thresh98

Prestiż, choć Iluzjonista też świetny to Prestiż powala mnie na kolana

ogrim

Iluzjonista > Prestiż

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones