Pretty Woman (1990)

plakat - Pretty Woman (1990)

opisy filmu

(9)
 • Zabawny i poruszający film Garry'ego Marshalla stał się wydarzeniem sezonu i wielkim przebojem kasowym na całym świecie, przynosząc producentom milionowe zyski. To historia nieokrzesanej panienki lekkich obyczajów, którą zmusił do wyjścia na ulicę brak pieniędzy na komorne. Dzięki swej żywiołowości i naturalności, Vivian Ward zdoła podbić serce przystojnego milionera i na zawsze odmieni swoje życie. Spotyka go właśnie na ulicy, w Los Angeles, dokąd przyjechała z małego miasteczka.

 • Dzieli ich wszystko, ale łączy jedno - oboje robią różne rzeczy dla pieniędzy.
  Bohaterką filmu jest Vivian Ward (Julia Roberts), dziewczyna do towarzystwa, która dopiero co przyjechała do Los Angeles z prowincji. Przypadkowo spotyka bogatego i przystojnego adwokata z Wall Street, Edwarda Lewisa (Richard Gere), którego urzeka jej spontaniczność. Proponuje więc dziewczynie korzystną transakcję: za tydzień spędzony u jego boku dostanie trzy tysiące dolarów.

 • Edward Lewis, przedsiębiorczy biznesmen, proponuje pięknej prostytutce Vivian Ward, aby przez tydzień dotrzymywała mu towarzystwa. Mężczyzna nie oczekuje jednak od niej zbliżenia fizycznego. Zależy mu tylko na jej obecności. Pobyt w hotelowym apartamencie jest nie znaną dotąd przyjemnością dla Vivian. Rozsądny i opanowany Edward z podziwem patrzy na spontaniczne i całkiem naturalne zachowanie młodej kobiety. Jednocześnie stara się w delikatny sposób nauczyć ją dobrych manier i oswoić ze światem towarzyskiej elity. Po pewnym czasie oboje zakochują się w sobie.

 • Biznesmen o imieniu Edward przypadkowo spotyka Vivian - sympatyczną prostytutkę. Zauroczony dziewczyną, postanawia zatrudnić ją na jakiś czas jako "damę do towarzystwa". Początkowo taki układ odpowiada obojgu.
  Vivian z czasem zmienia się w prawdziwą damę, a Edward odkrywa, że coraz bardziej zaczyna zależeć mu na dziewczynie.

 • On - szanowany biznesmen, zarabiający kilka milionów tygodniowo, mogący mieć wszystko co tylko da się kupić. Ona - pracuje na ulicy, sprzedaje własne ciało by mieć na czynsz, bez wykształcenia, samotna. Co może ich łączyć? Z początku tylko wspólny interes. Edward potrzebuje kogoś kto przez tydzień będzie się z nim pokazywał na bankietach, Vivian za to chętnie zarobi na boku 3000 $ w zaledwie tydzień. Jednak jak nie trudno się domyślić, może pojawić się pewna przeszkoda. Na przykład zauroczenie. Co w tym przypadku przeradza się nawet w miłość. I jak tu w spokoju pracować?

 • Pewien bogaty biznesmen Edward (Richard Gere) przyjeżdża do Los Angeles w celach służbowych. Niestety, nie wie jak dojechać do Beverly Hills. Prosi prostytutkę Vivian (Julia Roberts), aby mu pomogła. W zamian za to proponuje jej noc w bardzo eleganckim hotelu, w którym był zakwaterowany, a następnie prosi ją, aby towarzyszyła mu przez resztę jego służbowego pobytu. Szybko rodzi się między nimi uczucie. . .

 • Vivien to kobieta z marzeniami, które wydają się być niemożliwe do spełnienia. W ślad za miłością podąża do Los Angeles, gdzie styka się z brutalną rzeczywistością. Brak funduszy zmusza ją do prostytucji. Pewnego wieczoru Vivien spotyka bogatego biznesmena, skupionego tylko na swojej pracy. Edward, którego właśnie rzuciła dziewczyna, postanawia zatrudnić Vivien na cały tydzień. Już wkrótce okazuje się, że będzie to najważniejsze 7 dni w ich życiu, dni, które zmienią wszystko.

 • Bajka o księżniczce uwięzionej w wieży i ratującym ją rycerzu na białym koniu została przedstawiona w filmie jako historia spotkania taniej prostytutki z biznesmenem prowadzącym milionowe transakcje.Wierzchowiec zmienił się w limuzynę, wieża w obskurną kamienicę, ale happy end pozostał ten sam. Smok musi zostać zabity, wszystkie trudności trzeba pokonać... Droga do tego nie jest prosta i łatwa, w końcu nie często związki niemożliwe stają się realne...

 • "Pretty Woman" to współczesna, kultowa już wersja bajki o Kopciuszku z Julią Roberts ("Erin Brockovich") oraz Richardem Gere'em ("Uciekająca panna młoda") w rolach głównych.

  Zaradna i żywiołowa prostytutka Vivian Ward (Roberts) przypadkiem spotyka przystojnego milionera Edwarda Lewisa (Gere). Gdy Edward kupuje towarzystwo Vivian na kilka dni, żadne z nich nie podejrzewa, że wkrótce ich znajomość przerodzi się w ponadczasowy romans.

  Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa z legendarną piosenką Roya Orbisona "Oh, Pretty Woman", fantastyczne kreacje aktorskie oraz urzekająca historia sprawiają, że "Pretty Woman" to jedna z najlepszych komedii romantycznych wszech czasów.

multimedia
pozostałe