PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451241}

Proces Siódemki z Chicago

The Trial of the Chicago 7
7,2 47 465
ocen
7,2 10 1 47465
6,8 40
ocen krytyków
Proces Siódemki z Chicago
powrót do forum filmu Proces Siódemki z Chicago

Tak wygląda "sprawiedliwość", gdy sędziami, prokuratorami są miernoty i tchórze. Porażające jak aktualny jest to film. Dla nas, a tym bardziej dla Amerykanów, którzy niedługo staną przed wyborem prezydenta.
Wspaniały dramat sądowy i tym bardziej zatrważający, że to, co pokazał Sorkin zdarzyło się naprawdę. A najbardziej niepokojącą postacią jest sędzia jako symbol wszystkich niekompetentnych prymitywów, którzy dostają władzę i wykorzystują ją tylko po to, żeby przypodobać się swoim mocodawcom. To, co dzieje się na sali sądowej jest wręcz niewiarygodne. Tak wygląda atak na wolności obywatelskie i demokrację.
Wspaniałe role aktorskie i błyskotliwe dialogi.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Tak wyglądają rządy demokratów w U. S. A. I ich demokracja

ocenił(a) film na 8
lsd909

Nixon był republikaninem

ocenił(a) film na 8
lsd909

To republikanie, tak jak Trump

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Juliusz_Kapota

To groźba?

Juliusz_Kapota

Kapitalnie...

ocenił(a) film na 8
Juliusz_Kapota

no to obejrzyj film i powiedz kto tu jest ten dobry opresyjny rząd i ich zwolennicy? Czy może protestujący ludzie walczący o swoje prawa i wolność

ocenił(a) film na 7
sinekmen

Wszystko jednak rozchodzi się o wojnę w Wietnamie, za którą przede wszystkim odpowiadają rządy demokratów.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Protestujący ludzie są narzędziem w rękach innych osób, które chcą osiągnąć jakiś cel. Tak samo jest to bez sensu jak przerzucanie się: demokraci albo liberałowie, lewica vs prawica... a każdy punkt widzenia jest dobry tylko zależy od punktu siedzenia i taki też jest ten film. Wali w ryj stereotypami i jest mocno ambiwalentny. Jednych przerysowano na maxa, a z drugich robi się kozłów ofiarnych tak jakby byli całkowicie bez winy.

ocenił(a) film na 8
___ice___

Czasami bywa, że jednak określony punkt widzenia jest słuszny, a inny nie i już. Wszędzie, gdzie łamane są prawa człowieka - nie ma dyskusji. I nie powinna mieć tu znaczenia opcja polityczna, tu się zgadzam. Protestujący ludzie nie muszą być narzędziem w rękach innych - protestują, bo mają dość osobiście, indywidualnie, świadomie.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

"Czasami bywa, że jednak określony punkt widzenia jest słuszny, a inny nie i już. " - uwierz, że nie, a jeśli już tak to zależy dla kogo i wracamy do punktu wyjścia... i tak samo niektórzy z siódemki z Chicago nie trafili przed sąd za darmo, a konsekwencji i tak nie ponieśli jakichkolwiek. Ktoś to źle rozegrał po prostu i już na samym początku filmu Gordon-Lewitt mówi o tym tylko nie bezpośrednio, że to przegrana sprawa. Jeszcze inna kwestia, że w filmach zbyt często pokazuje się, że coś jest czarne lub białe, lecz faktycznie było kolorowe :) Dużo lepszy od 7 z Chicago jest pierwszy sezon American Crime Story o O.J. Simpsonie. To jest dopiero bajzel i to bez kolorowania :)

ocenił(a) film na 8
___ice___

Bardzo dobry serial - to prawda:))

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Całkowicie się zgadzam z Tobą Agatonik, z tym co napisałeś. Pozwoliłem Sobie zacytować część Twojego postu w komentarzu pod oceną filmu, jeśli nie masz nic przeciwko. Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 8
HappyCritic

Nie mam, na zdrowie:))

Agatonik

Cóż, taka jest Ameryka. Niedościgły wzór demokracji, którą roznoszą na bagnetach po całym świecie. Siódemka z Chicago, Piątka z Central Parku, Sacco i Vanzetti, Guantanamo, Szymany, George Floyd...lista jest długa.

eltoro10000

Gdyby nie te ich bagnety, smarku, twoi dziadowie zgniliby albo w łagrach, albo poszli z dymem w jakimś krematorium. No chyba że byli po tej drugiej stronie... G. Floyd, litości. Widziałeś cały film z zatrzymania tego gostka? S & V byli akurat winni. Potwierdził to kolejny proces przeprowadzony bodaj w 2003 roku. Ale ty pewnie z tych, co wiedzą lepiej. Guantanamo - "to jest wojna!", mówi ci to coś?

jah1_filmweb

Jesteś żałosną ofiarą pisowskiej propagandy. Jak to mówią, przestań oglądać TV PiS i włącz myślenie.

eltoro10000

Książki, synku, najlepiej te z półki "naukowe". Z różnych "półek" i różnych autorów, by poznać różne opinie na temat tych samych faktów. Szczerze polecam. (A wiesz, jak dziewczyny na to lecą?! Po jakimś czasie pozwoli ci to wypowiadać się merytorycznie na tematy, które dziś cię przerastają. i nie zrażaj się początkowymi trudnościami, niektórzy mają pod górkę w obydwie strony, "jak mówią". Powodzenia. Trzymam kciuki!

jah1_filmweb

"Synku", "smarku"... w moim wieku w zasadzie mógłbym odebrać jako komplement, gdybym nie wiedział, że przemawia przez ciebie głupota, a nie wiedza. Tyle wiesz o moim wieku, co o innych sprawach, o których się wypowiadasz. Dlatego utwierdza mnie to w przekonaniu, że dyskusja z tobą pozbawiona jest sensu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lukarian1313

Następny niedouk...

ocenił(a) film na 2
eltoro10000

No, z tym Georgem Floydem to dowaliłeś. Przestań oglądać TVN, może jeszcze nie jest za późno

kriso13

Rozumiem, że polecasz TVP Info...oglądaj, oglądaj, będziesz jeszcze mądrzejszy...
PS. Do tej listy dodałbym jeszcze Roberta DuBoise, który w tej "ostoi demokracji" przesiedział za niewinność 37 lat, czyli ponad dwa razy tyle, co Tomasz Komenda.

Agatonik

Wyrabianie sobie poglądu na rzeczywistość na podstawie fabularnego filmu made in USA jest raczej oznaką niedojrzałości. Dorośnij.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Agatonik

Mhmm rzeczywistości hahah chyba własnej chorej imaginacji. Jak to was nazwał ostatnio ten niezależny prezes trybunału, którego wybrała platforma Rzepliński "hołotą? Polityczne sądy powiadasz i niezależni sędziowie. hahah nuu sędzia Tuleja, Łaczewski, Gersdorf i reszta kasty prawdziwie niezależne tuzy polskiego sądownictwa komiczna jesteś kobito. Najsztub walnął kobietę na pasach bez prawa jazdy i badań technicznych a niezależny sąd stwierdził, że to kobieta za szybko na pasy weszła hahaha. Największe szuje to są osobistości pokroju Radzia Sikorskiego, Tusków i Sławków zegarków rozkradające wszystko co możliwe. Ty kompletnie nie wiesz o czy ty ględzisz całkowite pranie mózgu. Owszem wyszły setki tysięcy w tym 50% dzieci po 14lat z nudów i braku szkoły zmanipulowanych na fejsbuczku niewiedzących po co tam są w gruncie rzeczy by zapewnić koryto bez wyborów, w których wiecie, że nie wygracie. Polska ma 38mln zauważ i żadną większością tutaj nie jesteście.

ocenił(a) film na 8
Juliusz_Kapota

Możesz sobie wypisywać, co chcesz - strzykać jadem i zaklinać rzeczywistość. Tak samo skończy się ta władza jak Trumpa.

Agatonik

Widzę, że koleżanka ma problem ze zrozumieniem świata. KAŻDA władza się kiedyś kończy. Nawet tak bliskich sercu koleżanki bolszewików. W kraju demokratycznym, za który moje pokolenie zapłaciło cenę, o której wam się nie śniło i której nigdy nie dalibyście rady zapłacić, władza ZMIENIA SIĘ po wyborach. Zapraszam do urn.

Agatonik

Cóż w końcu to specjalna kasta. Jedna sędzia kiedyś przy winku powiedziała mi wprost: nie chodzi o sprawiedliwość ale o załatwienie sprawy. Mówiąc to chciała chyba zrobić wrażenie. A dała świadectwo swojemu środowisku i własnemu charakterowi.

ocenił(a) film na 8
Alston_Alston

I po co powtarzać wyświechtane już "specjalna kasta" z pisowskiej szczujni? Już coraz mniej ludzi to kupi. Zastanów się, kto teraz jest taką kastą?

Agatonik

"Nadzwyczajna kasta" - wypada wiedzieć, o czym się pisze!!! Koleżanka zapewne, co mnie nie dziwi, nie wie, kto użył tej formułki i w jakim kontekście. Proszę sprawdzić.

P.S. Dziecko, nie kompromituj się. A chcecie świat zmieniać...

ocenił(a) film na 8
jah1_filmweb

Światu należy się zmiana - byleby nie "dobra zmiana". Tej mam nadzieję to już ostatnie podrygi. I bez protekcjonalności, proszę.

Agatonik

Mam nieodparte wrażenie, że nie "przerobiłaś" wielu tematów, w których zabierasz głos. Jeśli taka opinia to protekcjonalność - trudno, musisz się nauczyć z tym żyć. W necie nie da się zakrzyczeć oponenta, jak to macie w zwyczaju. Świat zmienia się cały czas, żadne "należy się" nic tu nie wnosi. Problem, by były to zmiany na lepsze, a nie cofanie nas do "okresu błędów i wypaczeń", jeśli wiesz, czego dotyczy ów cytat.

ocenił(a) film na 8
jah1_filmweb

Nic nie muszę, to po pierwsze. Po drugie - nikogo nie mam zamiaru zakrzyczeć. Ludzie są różni, mają swoje poglądy. Ja piszę o swoich. Rozumiem, że się z nimi nie zgadzasz, co nie uprawnia cię do używania argumentów ad personam i właśnie protekcjonalności, czyli traktowania mnie z wyższością i pobłażliwą przychylnością

Agatonik

I kolejny raz strzelasz kulą w płot. "Nic nie muszę" - doprawdy? Aż nie chce mi się wymieniać wszystkich rzeczy, które musisz.
Sam argument "swojości" poglądów mnie nie przekonuje. Jeśli opierasz je na niewiedzy, zaprzeczaniu faktom, a swą wiedzę o świecie opierasz na fabularnym (!) filmie made in USA, w dodatku wypowiadasz to wszystko z atencją na miarę nadwiślańskiego hunwejbina, nie dziw się, że ktoś traktuje cię protekcjonalnie. Aha, chyba nie do końca rozumiesz, co oznacza termin "argument ad personam"; to tak przy okazji.
Zresztą i tak mam szczęście - mogłem zostać posądzony o "mowę nienawiści" lub inną napaść seksualną ;-)
Miłego dnia!

ocenił(a) film na 8
jah1_filmweb

Argumentum ad personam (łac. argument wymierzony w osobę) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. Czyli W twoich wywodach: "Dziecko, nie kompromituj się", ....nie "przerobiłaś" wielu tematów, w których zabierasz głos"

Agatonik

"Dziecko", bo mam dzieci sporo starsze od pani, i doskonale wyczuwam, kiedy mam do czynienia z osobą - ogólnie mówiąc - mało doświadczoną życiowo. A "nie przerobiłaś", bo to fakt wynikający z twoich wypowiedzi. Są to uwagi jak najbardziej merytoryczne. Nigdy i nigdzie nie napisałem np: głupia, kulawa, gruba, zezowata itp. Mylą ci się pojęcia.

ocenił(a) film na 7
jah1_filmweb

To, że masz bardzo dorosłe dzieci, nie czyni z ciebie mądrzejszego od innych. Polską właśnie rządzi taki dziadek, któremu się wydaje, że ma monopol na mądrość. Film może jest tylko filmem, ale ma kilka przesłań, bardzo aktualnych w dzisiejszych czasach. Obejrzyj jeszcze raz, może je dostrzeżesz.
PS Zmień pampersa, bo cię uwiera.

tentego

Samo posiadanie nie. Ale cała reszta? Tu bym momentami dyskutował.
P.S. Pampersa nie zmieniaj. Do twarzy ci z nim.

ocenił(a) film na 7
jah1_filmweb

Znalazł się, momentami narcyz... lustereczko powiedz przecie...

Agatonik

Szanowna Pani ... Zmien swojego avatara bo to portal filmowy, nie prowokuj , doczytaj , pomysl ... Przeczytalem ponizsze wiadomosci i ani nie jestem za PiS , ani nie lubie TVP , za to lubie Trumpa , Korwina , uwielbiam kobiety , muzyke i Muay Thai ale wiesz co ? Gowno to kogo obchodzi bo to jest portal o filmach, o opiniach a Ty na dzien dobry szczujesz swoim avatarem. Od razu omijam takie opinie widzac takie osoby wiec oszczedzasz mi czasu jednak to nie jest miejsce na manifestacje wiec wroc na fb i tam zarazaj swoja glupota... Prosze :)

ocenił(a) film na 8
zdeniu84

Prosić każdy może, ale jego prośby nie zostaną spełnione. Nic ci do mojego avatara - mój wybór, moja wolność. A jak dam kwiatka, to powiesz, że to nie portal o florze tylko filmowy? A może samochód - nie, to przecież nie portal motoryzacyjny. Czytać nie ma obowiązku. A w jaki sposób ten obrazek szczuje? Ciekawe!

ocenił(a) film na 8
zdeniu84

jak cię prowokuje flaga unii to jedź na wschód tam jej nie uświadczysz nikt cię nie trzyma w tej "złej" unii

ocenił(a) film na 8
zdeniu84

ty się chwalisz szurem trumpem czy jeszcze większym szurem korwinem, Ja jak i przedmówczyni za to chwalę się że jesteśmy w Unii Europejskiej

ocenił(a) film na 8
zdeniu84

Dlaczego ma zmienić swojego avatara? Przecież lubisz Korwina, a Korwin podobno jest za wolnością, więc dlaczego próbujesz ograniczać jej/jego wolność słowa?Czyżby chodziło tylko o wolność dla ciebie i ludzi o zbliżonych poglądach, a dla reszty cenzura?

Nie mówiąc już o tym, że Korwin jest za wprowadzeniem dyktatury, więc gdzie tu wolność?

Agatonik

sędziego wybieram tam lud, nie politycy czy sami siebie sędziowie, jak w bantustanach typu polska. Skoro sędzia ma lud gdzieś (np. szykuje mu się awans i podlizuje się wyrokami) to zdarza się, ale jak awansu nie będzie, to w następnych wyborach - wypad do sądzenia złodziei kur, ale to i tak zdrowszy system niż (post)komunistyczna dzicz jak w polsce

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 8
Agatonik

dobrze powiedziane

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Czarne Pantery,pacyfiści,hipisi,lewicowi intelektualiści - cała ta zbieranina świadomie lub nieświadomie działała na korzyść ZSRR - sami sowieci nazywali ich "pożytecznymi idiotami".

ocenił(a) film na 8
kleju30

I jakie konkretne korzyści odniósł ZSRR z działań hipisów i lewicowych intelektualistów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones