PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566646}

Projekt X

Project X
6,5 182 252
oceny
6,5 10 1 182252
5,1 11
ocen krytyków
Projekt X
powrót do forum filmu Projekt X

Oceniłem ten film na 10. Wiem, że zaraz zostanę zmieszany z błotem za to, że wrzucam do
jednego worka Ojca Chrzestnego, Lot nad kukułczym gniazdem i Projekt X, ale moim zdaniem
należy się w przypadku tego "gówniarskiego" filmu najwyższa ocena za emocje odczuwane
podczas oglądania, co jest najważniejszym zadaniem użycia techniki footage. Jestem młodą
osobą, więc wszystko dotykające tematyki imprez mi się w większym lub mniejszym stopniu
spodoba, ale ten film można chyba nazwać arcydziełem w kategorii filmów "imprezowych". Nie
należy też traktować tego filmu jako komedię. Tak samo jak Blair Witch Project nie jest horrorem
:) Moim zdaniem w swojej kategorii ten film jest doskonały. Może w przełożeniu co do całej
kinematografii nie jest zbyt ambitny, ale tak jak komedie z udziałem Lesliego Nielsena są
dokonałe (co każdy musi chcąc nie chcąc przyznać), tak Projekt X jest dokonałym "party film".

PS. Gra aktorska jest na dobrym poziomie, nastrój imprezy jest aż nadto odczuwalny, a fabuła
(mimo, że wybitnie nieskomplikowana) jest taka, jaka być powinna w tego rodzaju filmach, czyli
prosta, nie przeszkadza w rozwoju napięcia. Humor jest w tym filmie, z jednej strony, że tak
powiem, mocno subtelny (Costa często zmienia zdanie, wątki przed i w trakcie imprezy się
łączą), a z drugiej strony, dosadny, który może się nie wszystkim spodobać, ale pasuje do
klimatu filmu.

ocenił(a) film na 9
Narluc00

zgadzam się, super film

ocenił(a) film na 8
Narluc00

Mam tak samo jak ty Ciężko było mi dać 9 czyli taką ocenę co wystawiłem takiemu dziełu wśród wielu widzów jak Forrest Gump,ale patrząc na swój gatunek film jest świetny. Może nie jest jakimś pionierem i nie wyznacza nowych schematów wśród komedii,ale mocno mi się podobał i bawiłem się na nim przednie a o to chyba chodzi.

Narluc00

Nie oglądałem jeszcze Projektu X ale powiedz mi,jak możesz uważać że Blair Witch Project nie jest horrem? Bo nie rozumiem Twojego podejścia do kinematografi

Metalhead_fw

Pseudodokument ze średniawą historyjką w tle, który horrorem zaczyna być w ostatnich 20min filmu. Do tego komiczne sceny nocne. Żeby film nazwać horrorem, musi na to zasługiwać. Ten film jest bardziej filmem psychologicznym (można dodać przedrostek pseudo-) niż horrorem. Przez godzinę był to film stricte "przygodowy". Jest to moja subiektywna opinia, możesz się z nią nie zgodzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones