PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523230}

Prometeusz

Prometheus
6,3 184 767
ocen
6,3 10 1 184767
6,0 32
oceny krytyków
Prometeusz
powrót do forum filmu Prometeusz

Inteligencja bohaterów

ocenił(a) film na 6

Nie wiem, czy scenarzyści tego typu filmów (bo to i nie pierwszy, i nie ostatni raz) są tak pozbawieni kreatywności albo mało inteligentni, czy też starają się dopasować do tych najmniej wymagających widzów. Ale zawsze, za każdym razem, bohaterów musi spotkać jakaś katastrofa spowodowana ich własną głupotą i bezmyślnością.
Naprawdę, wcale wielkim wyzwaniem nie byłoby stworzenie scenariusza, w którym postacie zachowują się inteligentnie i przemyślanie, ale mimo to spotyka ich jakieś niebezpieczeństwo, którego nie byli w stanie przewidzieć. Byłoby to też bardziej realistyczne, bo i jaki człowiek (już o naukowcu nie wspominając), widząc całkowicie obcą formę życia, podchodzi, żeby ją pogłaskać? Nawet dziecko wiedziałoby, że to bezdennie głupie. Tymczasem filmowi bohaterowie nagminnie łamią zasadę "never go full retard".

Trias

potwierdzam i zgadzam się z tobą

normalnym odruchem w takiej sytuacji jest --- nie podchodź.- bo może ugryźć , czyli strach przed nieznanym

chyba ze ktoś jest odważny i na tyle głupi , niepoważny ze myśląc ze jest w kombinezonie astronauty ---ze ten kombinezon chroni go przed każdym zagrożeniem,-biologicznym, atmosferycznym , czy fizycznym

a po prostu mogli wysłać androida, aby to zbadał , no bo po co go wo-gule zabierać, jak nie wykorzystać własnie w takim przypadku --bliskiego spotkania z obcymi


film mi się podobał , po mimo kilku nie dociągnięć ,

ale to tylko film , i nie przejmuje się nimi , zapewniając sobie dobra rozrywke w sobotni wieczur

ocenił(a) film na 8
janekgromada

Słownik ortograficzny również potrafi zapewnić dobrą rozrywkę w sobotni wieczór.

janekgromada

wspomniana scena staje się jeszcze głupsza gdy pamięta się o widocznym strachu tych bohaterów kilka scen wcześniej - "nie jestem biologiem" czy "udajmy się więc na wschód (w drugą stronę)". Widząc tego stworka powinni zachować się jak Shaggy i Scooby.

Antash

ok,popieram

ewentualnie , jak już byli tak ciekawi , co to jest za zwierzątko-wąż , to powinni asekuracyjnie , to złapać w jakiś pojemnik , jeżeli takowy mieli, a powinni mieć .

a tu się okazuje, ze chcą się z tym pobawić w berka,
rozumiem ze jeden z nich był , na haju , bo coś tam sobie w kasku przez rurkę zażywał, ale ten , drugi , chyba był świadomy co robi , i sięgnął ręką po ,,stworka,,

nie to żebym się podniecał filmem, a takie rzeczy po prostu ,,rażą - głupotą scenarzysty,,- jak ktoś wcześniej napisał na portalu ;

film dla ludzi , nie wymagających myślenia ,szukających rozrywki,

ps. ja dziękuje za takie ''wstawki komediowe'' scenarzyście, i wole zwykle kino s-f

jak napisałem wcześniej , bez tych głupich momentów film byłby bardzo dobry

--może 2 cześć będzie lepsza i wyjaśni parę rzeczy

a propo filmu ---- wie ktoś kiedy powstanie 2 cześć |?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones