PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821}

Prosta historia

The Straight Story
7,7 51 028
ocen
7,7 10 1 51028
7,6 27
ocen krytyków
Prosta historia
powrót do forum filmu Prosta historia

Naciągany wydaje się czas podróży. 300 mil to jest niecałe 500 km. Alvin jechał mniej więcej tempem
szybkiego marszu tj 7 km/h. Przyjmując, że jechał tylko w dzień (jak wspominał w filmie) tj jakieś 10
godzin dziennie czyli pokonywał 70 km na dzień. Wychodzi, że taka podróż powinna trwać ok 7 dni a
nie kilka tygodni. Normalnie bym się nie czepiał, ale w tym przypadku rozrzut jest dosyć spory :)

ocenił(a) film na 10
jaffat

a dlaczego zakładasz ze jechal 10 h
a własciwie co to ma do rzeczy

ocenił(a) film na 8
mateuszziomal

Jakby nawet jechał 5 godzin dziennie to i tak czas podany w filmie byłby wciąż mocno naciągany. To ma tyle do rzeczy, że jest to pytanie na temat filmu na forum filmowym więc nie rozumiem zdziwienia :)

ocenił(a) film na 10
jaffat

i trapiły go awarie sprzętu to tez doliczamy
To ma tyle do rzeczy, że jest to pytanie na temat filmu na forum filmowym więc nie rozumiem zdziwienia :)
Rozumiem gdybyśmy oglądali film dokumentalny wtedy błąd logiczny byłby czymś negatywnym w tym przypadku jest on nieistotny ponieważ nie wpływa na to co chciał nam przekazać reżyser.

ocenił(a) film na 8
mateuszziomal

Błąd jest błędem niezależnie czy jest to film dokumentalny czy fabularny. Oczywiście rzeczywiście jest to drobnostka i nie przeszkadza w przekazie, ale jakoś mnie to trapiło po seansie. Czas wyliczałem na podstawie tego co widziałem na ekranie, oczywiście że mógł tracić czas poza tym co było pokazane w filmie ale to już są przypuszczenia. Zresztą jak wcześniej pisałem rozbieżność jest naprawdę spora, więc w te 5 godzin dziennie już jest wliczone co najmniej kilka godzin straty czasu na dzień.

mateuszziomal

jaffat ma racje, każde merytoryczne pytanie na temat filmu jest na tym forum na miejscu :) A spostrzegawczość widzów taka jaką wykazał się w.w. to jednak rzadkość i powinno się to doceniać. Większość ludzi ogląda filmy bardzo.. biernie. :)

ocenił(a) film na 10
Poolsa

Ja po prostu staram się przymykać oko na błędy logiczne w tego typu filmach bo dzięki temu skupiam się na istocie tego co chciał przekazać reżyser a już na pewno nie obniżył bym oceny albo zasugerował, że film coś traci z powodu technicznego aspektu.

mateuszziomal

Ależ to absolutnie nie jest błąd logiczny. Historia Alvina oparta jest na faktach. Podróż Straighta trwała w rzeczywistości ok. 6 tygodni - http://www.desmoinesregister.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/99999999/FAMOUSIOWAN S/41221018

ocenił(a) film na 10
mateuszziomal

I o to chodzi, chyba, że ktoś jest łowcą wpadek filmowych, to niech sobie przelicza i sprawdza, czy zegarek jest, czy go nie ma, czy słońce świeci w odpowiednim do pory dnia miejscu czy nie. Jakie to ma znaczenie? Chodzi o przekaz!

ocenił(a) film na 8
jaffat

też o tym myslałem ogladajac film ze przesadzili z tymi 5 tygodniami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones