PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 619
ocen
8,1 10 1 233619
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

7,5/10

ocenił(a) film na 8

Od dawna czekałem na powrót Mela Gibsona za kamerę i gdy tylko dowiedziałem się,ze kręci dramat wojenny osadzony w realiach bitwy o Okinawę odliczałem dni do premiery.Wczoraj miałem okazję zobaczyć to dzieło.Jakie wnioski? Otóż niby nie mam się do czego przyczepić.Aktorstwo dobre,nawet miejscami bardzo dobre,sceny bitewne majstersztyk.Czego zabrakło? Emocji.Pojawiły się na końcu gdy przemawiał prawdziwy Doss,który prosił Boga o to by pozwolił mu uratować jeszcze jedną osobę.I tylko w tym momencie.Cięzko mi utożsamic się z którymkolwiek z bohaterów o ile w przypadku Braveheart i Pasji czuliśmy nić współczucia dla torturowanych bohaterów,tu śmierć przyjaciela Dossa nie zrobiła wrażenia takiego jak chociażby śmierć Bubby (w krótkim epizodzie Forresta Gumpa) .Brakowało charakterystycznego soundtracku ,który by był znakiem firmowym produkcji.W skrócie film poprawnie zrobiony,dobry,ale jedyne wybuchy to te podczas bitwy na Okinawie.

ocenił(a) film na 7
a_kwitek

Miałam dokładnie takie samo wrażenie. Przygotowałam zapas chusteczek na seans, a nie zużyłam ani jednej.
Duży plus za efekty, poczucie humoru i piękne zakończenie (wypowiedź prawdziwych żołnierzy).

a_kwitek

Czyli efektowana sztampa?. Emocje są ważne, a skoro, krótka scena w Forrest Gump i to w dodatku w filmie z przymrużeniem oka, miała większego kopa to nie prorokuje to najlepiej. I tak obejrzę, ale pewnie nawet nie ma sensu porównywać tego filmu z Czasem apokalipsy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones