PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 607
ocen
8,1 10 1 233607
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

Dobry i nic więcej

ocenił(a) film na 6

Film oglądałem z zaciekawieniem jednak było dużo zbędnych dialogów i amerykańskiej brawury. Całe szczęści, że uczciwie pokazali, że Amerykanie też ginęli i to dosyć w realistyczny sposób jako jedna wielka krwawa jatka. Miałem wrażenie, że przesłaniem tego filmu było: Wojna to zło, jeśli jednak wybuchnie zaciągnij się jak każdy, w armii amerykańskiej nawet obdżektor znajdzie swoje miejsce.

radek312

Pominąwszy motyw sieci na 30 metrowym klifie (w rzeczywistości urwisko miało ok. 10 m), który dla większości dyskutantów jest zgrzytem, przyczepiłbym się też do scen walki. Po wejściu na płaskowyż Amerykanie nie rozpraszają się do tyraliery, tylko biegną zwarta formacją. Widać to zwłaszcza przy drugim ataku. A przecież wiedzą o japońskich bunkrach i karabinach maszynowych i powinni przemieszczać się skokami pomiędzy osłonami terenowymi. Zupełnie niezrozumiałe dla mnie jest ograniczenie wsparcia do ostrzału okrętów. Amerykanie dysponowali lotnictwem i bombowce nurkujące mogły bardzo precyzyjnie zaatakować ujawnione bunkry. Nie wiedzieć też czemu atak prowadzi dowódca kompanii, mając po bokach podoficerów. A kto kierował żołnierzami i co by się stało, gdyby skoszono ich jedna serią?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones