PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658802}

Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge
8,1 233 748
ocen
8,1 10 1 233748
6,4 38
ocen krytyków
Przełęcz ocalonych
powrót do forum filmu Przełęcz ocalonych

Na plus filmu można zaliczyć grę aktorów na pewno : Worthington,Garfield,Vaughn. Sceny batalistyczne,dzwięk mimo wszystko sceanriusz. Film trafia do szerokiego grona widzów znajdą tu coś dla siebie "fani":filmów wojennych,historii o miłości,obserwatorzy zawiłych losów rodzinnych,"kino religijne".No właśnie ja mam takie zdanie,że jak do wszystkich to do nikogo.Nie ukrywam ,że podczas seansu czekałem aż w końcu Doss trafi do wojska a była to czekanie przedłużające się niemiłosiernie.Może gdyby rozwinąć temat wojennych doświadczeń ojca np.wspomnienia szło by to szybciej.Z pokazywaniem religii (nie mam nić przeciwko) było trochę przesadzone.(scena "wniebowstąpenia" DOSSA).Nie ma co ukrywać ,że film pokazuje bez sens wojny w świetny sposób.Ja może się czepiam ale od wielkich produkcji wymaga się więcej.MYŚLE ŻĘ FILM PRZEJDZIE DO KLASYKI ale minimalny niedosyt jest...

flisek1987

moment, chłopie, gdzie ty miałeś scenę wniebowstąpienia?! Była scena gdzie go na noszach spuszczali w dół (nie w górę), była też scena gdzie obmywali jego ciało wodą, żeby spłukać krew, ale wniebowstąpienia to ja tam nie zauważyłam :D

a film świetny, dla fanki kina wojennego, dramatów, podniosłej muzyki, wątków romantycznych i problemów rodzinnych to była prawdziwa uczta... trochę za dużo było wyskakiwania azjatów w mroku (jak ta scena w tunelu, albo jak mu się śniło, że nagle wskakują im do okopu), nie lubię takich zagrywek rodem z horroru, ale i tak wyszłam z kina zachwycona

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

Wiesz,miałem takie skojarzenie właśnie w scenie z noszami jak to ujełaś w dół -gra świateł i muzyka."Wniebowstąpienie" napisałem bo tak to odczułem.Napisałem ,też że jest uwaga na zasadzie czepialstwa bo film naprawdę dobry ja może wymagałem od niego ciut więcej.Dla mnie za dużo było tam mówienia o religii pewnych rzeczy nie trzeba mówić można pokazać.Każdy ma swoją opinie.Mi na przykład azjaci wyskakujący z okopow w mroku się podobali:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones