PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701318}

Przebudzeni

Equals
6,1 13 487
ocen
6,1 10 1 13487
5,4 7
ocen krytyków
Przebudzeni
powrót do forum filmu Przebudzeni

Polecam film o świecie bez uczuć - Equilibrium :))

użytkownik usunięty
Medella

Equilibrium kocham, ale jak Equals wypada generalnie? Warto poświęcać czas na seans? Bo zaintrygowała mnie tematyka.

dopiero zaczynają promować - wenecja , toronto - na ekranach na początyku 2016

użytkownik usunięty
123wer

Dzięki za info.
Widziałem, że 5 września premiera światowa, więc u nas z pewnością będzie, jak zwykle, z opóźnieniem:P Pomyślałem, że może koleżanka Medella już widziała i nic specjalnego nie zobaczyła, skoro poleca Equilibrium;)

Wybaczcie za zamieszanie :D Polecam Equilibrium, bo to jeden z moich ulubionych filmów, a jest o tematyce podobnej do tego co czytałam na temat Equals :)))

użytkownik usunięty
Medella

Dzięki za polecenie, ale Equlibrium ma u mnie 9/10 (nie wiem czy nie powinna być dyszka..) i widnieje w ulubionych;D

ocenił(a) film na 3

nie warto: niedopracowany świat z kradzionymi, wtórnymi i oklepanymi już problemami, który nie wnosi NIC nowego, aktorstwo dość drętwe nawet jak na te tanie romansidło... się można zaziewać... o ile się nie uśnie przy tej muzyce ;]
w sumie ponownie już film ze słabymi aktorami pod płaszczykiem SF próbuje się sprzedać małolatom, sporo tego w ostatnim czasie

Equilibrium to dobry film bez dwóch zdań (nie tylko zresztą on jeden w tym temacie) a ten tu jeden z gorszych jakie widziałem (słaby/ujdzie - to drugie jak ktoś nie widział nigdy podobnych filmów w temacie)
pozdrawiam

użytkownik usunięty
VanKert

To niedobrze:/ W sumie może kiedyś obejrzę, ale jak naprawdę nie będę miał akurat nic innego pod ręką.

Medella

http://www.filmweb.pl/film/Fahrenheit+451-1966-1494

LechKaczynski

Książka była inspiracją Equlibrium

ocenił(a) film na 6
Lenar_R

No i ksiazka "Rok 1984" George’a Orwella , ktora bardzo polecam.
Oraz ekranizacja: http://www.filmweb.pl/film/1984-1984-3476

ocenił(a) film na 10
Medella

Hej nigdzie nie mogę znaleźć tego filmu aby go oglądnąć :( . Mógłby ktoś przesłać link strony ale takiej gdzie nie trzeba płacić :)

Medella

moje pierwsze skojarzenie po opisie Equals

Medella

THX - George Lucas

Medella

U mnie pierwsze skojarzenie po przeczytaniu opisu: "Dawca pamięci" z 2014, choć jak widzę, zupełnie inne środki wyrazu.

Medella

Equilibrium to jeden z pierwszych filmów o tej tematyce, który widziałam i chyba tak powinno pozostać, bo temat jest tak oklepany jak schabowy na niedzielny obiad.
Equals nie dość, że ma podobny tytuł, to jeszcze kopiuje pomysły z innych tego typu produkcji, np sam motyw maskowania uczuć użyty został w filmie "Inwazja".
O ile Nicole Kidman broni ten film dość porządnie, o tyle Kristen Steward... no cóż. To jest Steward. Ja w niej już chyba zawsze będę widzieć niedorobioną Bellę :)

ocenił(a) film na 9
mantaa7

mantaa no to masz problem i tyle, jesteś bardzo ograniczona

ocenił(a) film na 3
StewartPL

hmmm, a może raczej Ty masz problem bo Mantaa7 akurat ma rację w tym temacie choć go dopiero że tak powiem "liznęła", można dodać dużo więcej o wtórności tego filmu, niedopracowanego romansidła sprzedawanego pod płaszczykiem SF (z totalnie niedopracowanym światem bez kamer) ale szkoda słów...
co do samej Kristen? no cóż - miała jedną porządną rolę kilkanaście lat temu w filmie AZYL... i to by było na tyle

ocenił(a) film na 7
VanKert

Ja jeszcze widzę Camp X-Ray oraz Clouds of Sils Maria, to już są 3 co najmniej dobre role :)
http://zureklukasz.com

ocenił(a) film na 8
VanKert

VanKert, ile filmow z Kristen od czasu AZYLu widziales ?

ocenił(a) film na 3
Gats_Berserker

od tego czasu oceniłem 8, widziałem o kilka więcej... mały epizod w Into the Wild (który był świetnym filmem) niczego nie zmienia... przykro mi ale od tego czasu nie widziałem jej w dobrym filmie, może coś mnie ominęło (wymienione wyżej: Camp X-Ray oraz Sils Maria?)...
nie chcę się tu o niej więcej wypowiadać, nie skreślam jej, może dojrzeje... na dziś nie jest dobrze :/

mantaa7

Ten film bije na głowę Equilibrium. Skupia się na emocjach a nie bzdurnej akcji.

ocenił(a) film na 5
Witcher

Dla mnie odwrotnie.

ocenił(a) film na 8
Witcher

Zgadzam sie, teoria o podobnej tematyce jest mocno naciągana, to 2 rozne filmy. Equilibrium jest filmem slabym i nigdy nie zrozumiem zachwytow z nim zwiazanych.

ocenił(a) film na 4
mantaa7

Steward to taki pan, m.in. w samolocie...

Medella

No i jeszcze dawca pamięci też podobny..

ocenił(a) film na 4
Medella

z tego co słyszałem film pierwotnie miał być nową ekranizacją Roku 1984 Orwella, ale scenariusz coraz bardziej oddalał się od historii przedstawionej w powieści i wyszło to. Czy ma to w ogóle coś wspólnego z książką?

Blomis

Ma to wspolnego ze tam tez mezczyzna i kobieta zaczeli przejawiac wobec siebie uczucia w spoleczenstwie gdzie bylo to zakazane. tyle to ma wspolnego

ocenił(a) film na 5
Medella

Ostatnio oglądałem "Lobster" i tematyka podobna, tylko osadzona w innych realiach.
Dodatkowo sądzę, że "homar" był o wiele lepszy.

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Też oglądałem "Lobster". Film przedstawia podobną tematykę, ale koncepcja jest jednak bardzo dziwna. Tak czy inaczej warty obejrzenia.

Medella

Opis obu filmów tak podobny,że myślałem,że to jakiś remake.

Medella

Dawca pamięci, Niezgodna , Wyspa

Medella

Equals jest bardzo statycznym obrazem a w equilibrium jest rozpierducha az milo

Medella

Dokładnie, Equilibrium i ostatnio Dawca Pamięci, a wszystko przez Orwella gdzieś tam kiedyś :)
Tworzenie utopii jako świata bez emocji, gdzie w sumie istota człowieczeństwa i to co w nim piękne, traktowane jest jako wada i przeszkadza w rozwoju.
Czemu jest to tak fascynujące? Cały czas próbuję do końca rozkminić..

Medella

Jest jeszcze "Gattaca - Szok przyszłości(1997) " traktuje troszkę o czym innym, ale podobny klimat i permanentna inwigilacja.

ocenił(a) film na 5
Medella

Z tym, że Equilibrium było fajnym filmem, bardzo dobrze się oglądającym, a tutaj mamy ciekawy scenariusz sci-fi rozpieprzonym kiepskim dramatem:(

Medella

Już sam zwiastun sugeruje podobieństwo do tego filmu.

Medella

Wcześniej niż Equilibrium było THX 1138 budujący klimat świata zresztą stanowczo lepiej niż Equilibrium także ten...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones