PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4095}

Przed wschodem słońca

Before Sunrise
7,7 53 638
ocen
7,7 10 1 53638
8,0 28
ocen krytyków
Przed wschodem słońca
powrót do forum filmu Przed wschodem słońca

Niesamowity!

ocenił(a) film na 10

Jeszcze nigdy nie widziałam filmu, który byłby tak dobry, że aż musiałabym go obejrzeć po raz drugi, tego samego dnia... Ten to zrobił. Wystarczą 2 osoby i dialogi aby powstał magiczny film, który nie chcemy żeby się kończył. Polecam tylko wrażliwym osobom, bo wielbicielom Deadpoola może się nie spodobać ;)

ocenił(a) film na 10
NatyCat

A widziałas Malowany welon? ;)

ocenił(a) film na 10
Starrlight

Nie słyszałam o nim i czytając opis stwierdziłam, że raczej mi się nie spodoba, ale zwiastun zmienił moje zdanie ;) Na pewno obejrzę :)

ocenił(a) film na 10
NatyCat

Napisałam o nim bo to właśnie film który tak mi się podobał ze na drugi dzien musialam jeszcze raz obejrzeć;) mozesz później napisac jak Tobie sie podobał :)

użytkownik usunięty
NatyCat

Hola, hola, lubię Deadpoola i też zakochałem się w Przed wschodem słońca! :) Jeśli lubisz takie filmy, z jednym lub kilkoma aktorami, nic więcej, to polecam Dwunastu gniewnych ludzi (nie bój się daty premiery, film nic się nie zestarzał, wciąż jest arcydziełem), Locke, Pogrzebany (też niezły).

ocenił(a) film na 10

Okej, to przepraszam, cofam to ;) Może w przyszłości sprawdzę te filmy, dzięki :) Chwilowo wzięłam się za horrory.

użytkownik usunięty
NatyCat

Nigdy nie lubiłem horrorów. Jeśli już, to te z jajem jak Martwica mózgu. Ewentualnie bardziej realistyczne, z nutką thrillera. Gdybyś uznała coś za warte polecenia to chętnie sprawdzę. Pozdrawiam. PS ale Dwunastu gniewnych ludzi (1957) to wręcz rozkazuję Ci obejrzeć... :)

ocenił(a) film na 10

No dobra, przekonałeś mnie, obiecuję że obejrzę! :)
Hmm, taki z nutką thrillera to może Nieproszeni goście?
A mój ulubiony horror to zdecydowanie Koszmar z ulicy wiązów (ta nowsza wersja) :D
Ewentualnie Droga śmierci, bo to także czarna komedia, ale takich perełek wśród horrorów dalej szukam.
A ten Pogrzebany dobry? Bo pomysł ciekawy, ale tak cały film jest sam w trumnie?

użytkownik usunięty
NatyCat

Powiem szczerze, że wręcz zadziwiająco dobry. Nie jakieś arcydzieło, ale Reynolds potrafi zagrać wszystko ;) Nowy Koszmar z ulicy wiązów widziałem i był też wyjątkowo udany, spodziewałem się czegoś o wiele gorszego. Nieznajomi (2008) też mi się podobali, choć oceniłem na 5/10, to właśnie takie horrory lubię. A jeśli lubisz lub nie boisz się czegoś naprawdę hardkorowego to... Srpski film (2010) - tylko musisz go obejrzeć koniecznie do końca, choćbyś nie wiem jak chciała go wyłączyć, bo cokolwiek byś nie sądziła o początku, to zakończenie wgniecie Cię w fotel. Ja kilka godzin nie mogłem się otrząsnąć, koniec końców oceniłem na 8/10.

ocenił(a) film na 10

Czyli jest nas więcej zakochanych w "Przed wschodem słońca" i lubiących Deadpoola:) i jeszcze w "Dwunastu gniewnych ludziach". A jeśli chodzi o film z kilkoma aktorami to polecam (choć z innej beczki) "Kto się boi Virginii Woolf?"

użytkownik usunięty
Koczisa

Być może jest coś z nami nie tak? ;) Dziękuję za polecenie, jednak ja nie lubuję się w starych filmach (jak Ty). Na ten trafiłem przypadkiem, po prostu przypadł mi do gustu, a i aktorstwo oraz formuła jest ponadczasowa. Stare filmy (zwłaszcza Amerykańskie) są na ogół takie "słodkie", "grzeczne", aż się rzygać chce :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10

Heh, mieszanka niezbyt pospolita jak się okazuje:) ten film który poleciłam, nie jest ani "słodki", ani "grzeczny", ale masz rację że amerykańskie filmy, stare, takie właśnie często są. Również pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
Koczisa

Specyfika czasów i danej kultury. Niestety do mnie nie przemawia :) W ogóle mam problem z czarno-białymi filmami... Sam nie wiem, pewnie po prostu uprzedzenie. Może kiedyś się zmuszę do obejrzenia i kto wie, może nie pożałuję? ;)

ocenił(a) film na 10

Byłoby nudno, gdyby wszystkim podobało się to samo:) Uprzedzenie nie jest dobrym doradcą akurat, ale rozumiem że można nie lubić czarno-białych filmów. Są specyficzne, jakby nierzeczywiste. Też kiedyś nie lubiłam, ale teraz nie robi mi różnicy czy oglądam film w kolorze, czy nie. Liczy się fabuła, aktorstwo i to co dany film ma do przekazania. Może jak się "zmusisz", to nie będziesz żałował...Ale o tym dowiesz się jak jednak się "poświęcisz";)

NatyCat

A widziałaś "Blue Jay" Duplassa? Na pewno będzie się podobał. Jest dokładnie taki jak stwierdziłaś tutaj, że "Wystarczą 2 osoby i dialogi aby powstał magiczny film". Dodam, że scenariusza prawie nie było a film nakręcony w tydzień, efekt końcowy nie do uwierzenia. Nie ma go na filmwebie.

ocenił(a) film na 7
NatyCat

t. wielbiciel deadpoola i tego filmu
i gdzie teraz jest twoj bog

NatyCat

Uwielbiam Deadpool a ten film też jest że się tak wyrażę zajebisty;)

ocenił(a) film na 10
NatyCat

Może spodoba Ci się "Before we go" i nieco inny, ale też z dwójką aktorów "28 hotel rooms"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones