PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111405}

Przed zachodem słońca

Before Sunset
7,5 39 187
ocen
7,5 10 1 39187
7,8 28
ocen krytyków
Przed zachodem słońca
powrót do forum filmu Przed zachodem słońca

rozumiem skąd mogą brać sie niegatywne opinie. obejrzałam ten film nie widzac pierwszej czesci. zupełanie nie odczułam klimatu, był dla mnie wręcz nudny. dopiero po miesiacu obejrzałam cz.1. jej niesamowita magia wciaga i wywołunie niesamowitą ciekawość dalszych losów bohaterów. "przed zachodem słońca" opowiada o tym, czego chciałby dowiedziec sie widz 1 częśći.

sster

Zgadzam się, ja tak samo zaczęłam od zachodu:P i zupełnie mnie rozczarował, pomyślałam "co za paść", a teraz sie śmieję z mojej głupoty-bo i wschód i zachód potrafi oczarować:) Tak wiec jeśli ktoś przymierza się do tego filmu, niech bezwzględnie zacznie od wschodu:)

sster

Nie zgadzam się. Mnie, mimo tego, że nie widziałam pierwszej części, film poruszył. Klimatem i tym minimalizmem bohaterów w okazywaniu sobie uczuć. Niedopowiedzeniami rekompensowanymi przez liczne aluzje seksualne ;). A przede wszystkim zauroczył mnie dialogami, sprawiającymi wrażenie niemal improwizowanych, ale mimo pozornej spontaniczności jakże głębokich i poruszających tak istotne w życiu kwestie. Dzięki tym przesyceniu filmu dialogami, czułam się jakby przykuta do telewizora, czułąm że nie mogę stracić ani chwili oglądania, bo każde słowo, które wypowiedzą aktorzy jest ważne. I może o to chodziło twórcom, może chcieli również w ten sposób zaznaczyć że każda chwila jest ulotna i nie można jej zmarnować. Krótko mówiąc carpe diem! No i ten Paryż i ładne kompozycje i głos Julie Delpy. Wyszedł bardzo niebanalny film romantyczny. Polecam.

ocenił(a) film na 8
karanwe

Poruszył by Cie jeszcze bardziej gdybyś widziała najpierw cz.1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones