PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176529}

Przeklęty dom

La Casa sfuggita
4,5 125
ocen
4,5 10 1 125
Przeklęty dom
powrót do forum filmu Przeklęty dom

Muszę przyznać że sięgnąłem po ten film w ciemno skuszony nazwiskiem Lovecrafta na okładce.Nieznany reżyser,aktorzy i niezależny charakter produkcji nie napawały optymizmem.I co ,ogromna niespodzianka.Film ma niezwykle mroczny, ciężki klimat i zakręconą fabułę może niezbyt zrozumiałą ale spełnia swoje zadanie.Potrafi jeśli nie przestraszyć to przynajmniej zaniepokoić a to dzisiaj ogromny atut horroru.Reżyser umiejętnie wybrnął z pułapki niskiego budżetu oferując sporo mocnych scen i klimatyczne ujęcia.Opowiadania Lovecrafta czytałem dość dawno i w sumie nie pamiętam ich już dość dobrze ,ale wydaje mi się że udało się w Shunned House uchwycić klimat co w przypadku tego pisarza nie jest sprawą prostą.Oczywiście film posiada pewne wady wynikające z niezależnego charakteru tej produkcji ale nie wypada o nich wspominać gdyż film Zuccona deklasuje większość obecnie kręconych w USA za ciężkie miliony marnych remaków azjatyckich produkcji.Moja ocena 8/10.Film polecam ,chociaż raczej nie fanom młodzieżowych slasherów,no i znajomość twórczości Lovecrafta byłaby przed seansem mile widziana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones