PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176529}

Przeklęty dom

La Casa sfuggita
4,5 125
ocen
4,5 10 1 125
Przeklęty dom
powrót do forum filmu Przeklęty dom

Film został oparty na trzech opowiadaniach. Akcja dzieje się w różnych czasach, ale dotyczy osób zamieszkujących ten sam Przeklęty Dom. Nietrudno jest się domyśleć, że pobyt w nim ma na nich złowieszczy wpływ. Opowiadania te są bardzo ciekawie połączone w ten sposób, że się ze sobą przeplatają. Przy którym opowiadaniu w danym momencie jesteśmy pomocna jest zmiana kolorystyki zdjęć, która dodatkowo bardzo wzbogaca wizualną stronę filmu.

Uwagę zwraca nieustająca od początku do samego końca filmu atmosfera Przeklętego Domu oraz niesamowity klimat utrzymany w duchu prozy H.P.Lovecrafta, który to pomaga budować ponura i mroczna scenografia oraz rewelacyjna i świetnie wkomponowująca się w całość muzyka. Akcja toczy się bez większych przestojów, a sceny gore doskonale uzupełniają obraz. Duże brawa należą się tutaj za reżyserię!

Szkoda, że włoscy aktorzy mówili po angielsku „z akcentem”. Język włoski w moim odczuciu bardzo pasuje do horroru. Jednak po kilku minutach przestaje się zauważać ten drobny mankament.

Po seansie warto zadać sobie jedno pytanie, a mianowicie, czy przy tak niskim budżecie można to było zrobić znacząco lepiej? Według mnie zdecydowanie nie, a nawet powiem więcej, jestem pełen podziwu dla twórców jak wiele udało im się zrobić.

Film gorąco polecam fanom prawdziwego horroru, opartego w dużej mierze na XIX - wiecznej literaturze. Ci z całą pewnością docenią jego walory.

ocenił(a) film na 8
anonimowy

Po zastanowieniu stwierdzam, że chyba jednak ciut wyżej stawiam NECRONOMICON.Tam twórcy dyspononowali dużo większym budżetem, oraz ,chyba doświadczeniem filmowym. I choć nie jest to żadna superprodukcja,to jednak efekty specjalne i design potworów może się podobać,a pierwsza nowela the Drowned posiada świetną scenografię i klimat ,w mojej ocenie mocno lovecraftowski.THE SHUNED HOUSE też jednak stawiam wysoko i przyłączam się do Twojej rekomendacji.

ocenił(a) film na 5
anonimowy

no jedno z przedstawionych w filmie "opowiadań" to "muzyka ericha zann'a ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones