PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112951}

Przekleństwo Frankensteina

The Curse of Frankenstein
6,5 1 382
oceny
6,5 10 1 1382
7,3 3
oceny krytyków
Przekleństwo Frankensteina
powrót do forum filmu Przekleństwo Frankensteina

Przede wszystkim zaciekawił mnie realistycznie ukazany upadek zepchniętego z piętra przez
Frankensteina profesora. Nie wiem jak została ta scena nakręcona, ale wygląda jakby prawdziwy
człowiek (kaskader) spadł a nie kukła. Widać to przede wszystkim po tym jak ciało ułożyło się po
upadku, a w szczególności nogi. Tyle, że taki upadek - praktycznie na głowę - generalnie nie do
przeżycia.

ocenił(a) film na 5
dziobasan

Tak, upadek bardzo wiarygodny. Na mnie również zrobił wrażenie.

ocenił(a) film na 7
dziobasan

Na mnie wrażenie robi świetne aktorstwo Cushinga, genialny w roli demonicznego Frankensteina. A Christopher Lee równie dobrze zagrał Potwora. Do tego bardzo dobre sceny pełne napięcia, jak chociażby nocna wyprawa po zwłoki wisielca. Bardzo dobry film, fajny dysonans między potwornymi eksperymentami Frankensteina a jego skromnym życiem osobistym, i zmieniające się relacje z przyjacielem.

ocenił(a) film na 3
qqryqu

Dla mnie rola Cushinga jest jedynym elementem na który warto zwrócić uwagę i jego Frankenstein jest obłąkany i demoniczny.
Reszta - jak dla mnie - nie wytrzymała próby czasu. Wszystko przewidywalne i sztuczne, do tego (poza Cushingiem) słabo zagrane.

dziobasan

Warto zapoznać się z making-off'em Egzorcysty. Uzyskanie wiarygodnego efektu spadania ze schodów zostało tam bardzo dokładnie przedstawione. O ile pamiętam popularny youtuber James Rolfe aka Angry Nintendo Game Nerd szeroko omówił ten temat.

ocenił(a) film na 7
dziobasan

Mnie również bardzo pozytywnie zaskoczył ten film. Naprawdę dobry.

ocenił(a) film na 7
dziobasan

Nie zauważyliście jak na podłodze po upadku wyraźnie odznaczył się materac? :D Ale 100 razy wole upadki na materac niż cyfrowo wykonane rzeczy.

ocenił(a) film na 7
QTJacques

Następnym razem muszę zwrócić na to uwagę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones