PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503690}

Przenicowany świat: Starcie

Obitaemyy ostrov. Shvatka
6,4 2 095
ocen
6,4 10 1 2095
Przenicowany świat: Starcie
powrót do forum filmu Przenicowany świat: Starcie

Pytam bo mam po ojcu stare wydanie polskie z 1971 roku. Tam skwitowano wojnę z Chontią paroma zdaniami.
Pierwsza część, wierna powieści o wiele lepsza niż druga. A już to mordobicie Maksa z Wędrowcem to woła o pomstę do nieba! Czy małolaty muszą w każdym filmie dzikie kopaniny mieć??? :)

ocenił(a) film na 5
Jot_3

spoiler

Nie odpisywali. Jest przeskok od momentu gdy Mak z Gaiem spotkali pierwszych mutantow co mu jedzenie zaoferowali do proby kontaktu Prokuratora Generalnego z Maksymem pracujacym u Wedrowaca. Sa na necie opracowania o roznicach w wydaniach.

ocenił(a) film na 5
MakoR

Co do reszty to filmowcy splycili wszystko, pozamieniali bohaterow. O Radzie tylko w 3 osobie sa 2 zdania. A finalowa walka to 2 ciosy. Zrobili film akcji bardzo luzno oparty na motywach powiesci Strugackich.

użytkownik usunięty
MakoR

Nie tak znowu luźno... Miałem to nieszczęście, że najpierw oglądałem film, potem czytałem książkę (jakie było moje zdziwienie, kiedy się okazało pod koniec książki, że Maksym jest brunetem :] ). Wydawało mi się, że filmy oddają całość fabuły dosyć dosłownie... JAsne, są zmiany, modyfikacje (w "Starciu" więcej, niż pierwszej c zęści), ale tak, czy inaczej film jest fabule powieści wierny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones