PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597739}

Przepis na miłość

Les émotifs anonymes
6,7 9 054
oceny
6,7 10 1 9054
Przepis na miłość
powrót do forum filmu Przepis na miłość

Pomysł na film fajny i ciekawy, ale dalej jest już mało śmiesznie i mało romantycznie. Dwie może 3 sceny plus rola męska budują ten film, reszta jest nijaka włącznie z główną aktorką. Wszystko na bazie czekoladek ale mam wrażenie jakby twórcy nie wiedzieli czy budują film na bazie slodyczy, czy jednak woleliby skupić się na problemach psychicznych trapiących głównych bohaterów. Efektem jest próba połączenia jednego i drugiego, niestety moim zdaniem próba nie udana.

Teraz mi się przypomniało, że bohaterka jeszcze śpiewała no i to jej śpiewanie już kompletnie nie dawało rady.

5/10 średni i już

ocenił(a) film na 9
youngmezzi

Jak to ludzie roznie postrzegaja. Jak dla mnie swietny film w swoim rodzaju, a najwyzsza note za gre dalbym wlasnie Isabelle Caree.

ocenił(a) film na 4
youngmezzi

Potwierdzam - obraz ten jest kolejnym potwierdzeniem tezy, że Francuzi najlepsze czasy swojego kina mają dawno za sobą, zarówno jeśli chodzi o filmy lżejsze, jak i te bardziej poważne. Produkcja ta jest w gruncie rzeczy mało interesująca, głównie dlatego, że nie jest ani zbyt zabawna, ani zbyt romantyczna, ani nie posiada odpowiedniego klimatu (w odróżnieniu od obrazu "Czekolada" , wspomnianego przez użytkownika "youngmezzi", gdzie dobrze uchwycony klimat stanowił o sile filmu). Całość jest w zasadzie dość wtórna, pozbawiona własnej inwencji, mdława i nijaka, dlatego zupełnie nie wciąga widza w przebieg wydarzeń...
Nie polecam - 4/10

PWMarshal

A ja mam jednak odmienne zdanie. Film bardzo przypadł mi do gustu. Jest po prostu zupełnie inny od Czekolady. Czarujący po prostu. Wszystko tutaj jest takie jak dwoje głównych bohaterów nieśmiałe a nawet neurotyczne, dla mnie w tym właśnie tkwił urok tej produkcji. Z resztą chyba nie ma c porównywać do "czekolady" bo ta zajmowała się tematami bardzo poważnymi jak odizolowanie, stereotypy, obcy podwójna moralność mieszczańska. Przepis na miłość jest jak zupełnie inny, trochę jak czekoladki słodkawy z odrobiną goryczy ale przede wszystkim uroczy i lekki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones