PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30481}

Przepowiednia

The Mothman Prophecies
6,7 27 037
ocen
6,7 10 1 27037
Przepowiednia
powrót do forum filmu Przepowiednia

Pytam serio, bez żadnych prowokacji. Owszem uważam, że film miał spory potencjał, niestety nie wykorzystał go. W efekcie wyszedł film po prostu średni. Dlatego też zastanawiam się, czy mi coś umknęło w nim, czy po prostu do mnie nie trafił?

ocenił(a) film na 8
Sozewski

Dość dawno go oglądałem, ale pamiętam, że zrobił na mnie b. dobre wrażenie. Myślę, że Twoje odczucia wynikają po prostu z określonych upodobań i oczekiwań do filmu. Dla mnie ten film po prostu ma świetną atmosferę, co mysle wynika z wkręcającej fabuły. Czułem się tak jak przy ognisku o 1 w nocy, gdy opowiadasz ze znajomymi niewyjaśnione historie.

ocenił(a) film na 9
Sozewski

Mi w tym filmie podoba się to, że posiada on bardo dobry klimat. Nikt tam nie żuca mięsem i ani razu nie widimy człowieka ćmy. łyszymy tylko jak jest opisywany. Powiem szczerze że zakończenie średnio mi się podobało choć nie wiem jakiego zakończenia właściwie oczekiwałem. Muzyka w tym filmie jest świetna, i bardzo dodaje klimatu. Film zasłużył na 8 choć niektórzy mówią że jest nudny a Alien vs. Predator 2 do dopiero horror.

ocenił(a) film na 8
kondziu666

Świetny klimat, ogólnie scenariusz. Co poniektóre sceny, Aktorzy. Film porusza wyobraźnie i zainteresował tematem ludzi-ciem :)

donZabol

Film doskonały. Po raz pierwszy ( i jedyny jak do tej pory ) oglądałam go nocą w zupełnie pustym mieszkaniu. Mówiąc szczerze , nie należę do osób bojażliwych i filmy raczej mnie nie przerażają . Ten film jednak autentycznie wywołał u mnie dreszcze. Świetnie zrealizowany . I rzeczywiście zainteresowałam się po nim owymi ludżmi-ćmami...

ocenił(a) film na 10
Sozewski

Oj jak słyszę o tych niewykorzystanych potencjałach to normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera... oceniaj to co jest, a nie to czego nie ma, a co wydaje ci się, że być mogło...

Oczywiście powyższą wypowiedź (zwłaszcza wzmiankę o nożu) potraktuj z przymrużeniem oka :)

Bardzo sobie cenię ten film za nieoklepany temat (widocznie wampiry i wilkołaki mi "zcodzienniały" w filmach :), za fantastyczne zdjęcia (m.in. ten symbol ciągle powracający), klimatyczną muzykę i wolno narastające napięcie, wynikające bardziej z ciekawości niż strachu (choć bałam się też).

Ogólnie jeden z najciekawszych filmów, w swojej kategorii, jakie widziałam.

Sozewski

Hm. Nie wiem, może kiełkująca obsesja na punkcie kryptyd?

ocenił(a) film na 6
Sozewski

to, że główny bohater nie staczał krwawej walki z potworami, którą oczywiście by wygrał bo jest głównym bohaterem. te niedopowiedzenia i ciekawość 'jakie jest to coś'.

użytkownik usunięty
Sozewski

Uważam, że film nie był jakiś wyjątkowy, był po prostu nieco inny (faktycznie mało krwi, mało seksu, spokojna fabuła tudzież momentami duże zaskoczenia) i to jest jego plus. Wbrew pozorom film był spokojny, ale jednak trzymał w napięciu. Mimo wszystko akcja jak na mój gust dość długo się rozkręcała, albo początek był za mało wciągający. W zasadzie przepowiednie (jak to przepowiednie) po prostu się sprawdzały i to tyle. Plus za to, że jednak w końcowej części filmu katastrofa wydarzyła się na moście, a nie koło fabryki, bo inaczej film miałby tu średnią pewnie koło 5,0. Jak na thriller ja dałabym 6+/10.

Do niektórych znawców - nie każdy film, który nie przedstawia wszystkiego wprost jest przeznaczony tylko dla ludzi inteligentnych i umiejących myśleć, jak to protekcjonalnie twierdzicie. Taki film powinien skłaniać do rozmyśleń nie tylko o filmie po jego obejrzeniu, a ten jedynie pozostawia sporo niedopowiedzeń, a to różnica.

Moim zdaniem mimo swej inności wcale nie jest lepszy od pozostałych filmów w tej kategorii.

ocenił(a) film na 7

Film warty oglądnięcia chociaz nieco skopsali zakonczenie:) No i efekty pozostawiaja nieco sporo do zyczenia - kompletnie psuł klimat to pojawienie się "cmy" na początku niemalze przed samochodem zywcem wyciete z lat 90`tych:D dlatego daje tak 7+/8 no i polsatowe reklamy tez na pewno mialy na zanizona ocene nie mały wpływ:P

ocenił(a) film na 7
mortibor

Tak, reklamy, wczoraj kiedy oglądałam ten film, zniszczyły klimat i napięcie, ale może to i dobrze bo boję się ciemności :). Pozatym film mi się podobał. Takie właśnie filmy lubie, bez mięsa i tak dalej.

ocenił(a) film na 9
ladygoodman

Mi osobiście ten film bardzo się spodobał. Ciągle trzymał w napięciu.
9/10 ode mnie.

ocenił(a) film na 9
Sozewski

Niesamowita muzyka, przepiekne zdjecia, dbalosc o szczegoly, dopracowanie, klimat poszczególnych ujęć, symbolika, brak zbednych i nachalnych watków romansowych - a jednak to cos o milosci, samotnosci, i odpuszczeniu.
To cos co mozna wyłapać w pustych budynkach, cieniach o zmroku (szara godzina) pustej ulicy po ktorej krazy tylko wiatr.
To ten rodzaj strachu ktory nie pozwala ci wejsc do lasu w nocy.
Nie mowiac juz o tym ze piekne jest ze nie ma tam wielkiej ilosci przemocy i krwi, a przeraza. A powiem ze widzialem juz kupe filmów, i ciezko zrobic na mnie wrazenie.
Pewien smak nieoczywistosci, ale konsekwencji...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones