PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=882}

Przerwana lekcja muzyki

Girl, Interrupted
7,9 248 746
ocen
7,9 10 1 248746
6,9 20
ocen krytyków
Przerwana lekcja muzyki
powrót do forum filmu Przerwana lekcja muzyki

Nie podobał mi się

ocenił(a) film na 5

Zupełnie nie uwierzyłam w naglą zmiane bohaterki. Czy to nie jest za proste? Dziewczyna miała powazne problemy ale oto pewnego pieknego dnia postanowila sie zmienic i tak oto pozbyła sie swoich problemow. wydaje mi sie to wyjatkowo plaskie. Gdyby tak wszystkie problemy dalo sie rozwiazac w kilka chwil.

ocenił(a) film na 9
Twiggy

Serio to się stało tak z dnia na dzień? Dziewczyna nie była w owym "sanatorium" dostatecznie długo? Chyba po to spędziła tam taki szmat czasu by dojść do siebie...

ocenił(a) film na 5
peligrosa

Ok. Ale chodzi mi o samą koncowke filmu. Jest w niej scena w ktorej bohaterka postanawia sie zmienic a potem film przyspiesza a kiedy zwalnia ona juz wychodzi ze szpitala;-) Wg. mnie to troche nieuczciwe podejscie do tak powanego problemu(w koncu probowala popelnic samobojstwo). Wyszlo na to, ze to zaden problem powrocic do normalnosci a w rzeczywistosci napewno tak nie jest. Poza tym jakos tez nie moge uwiezyc w te rewelacyjne metody leczenia. Kilka rozmow z psychologiem i juz jest ok? To dlaczego inne dziewczyny siedza tam calymi latami? Nie maja tyle sily w sobie? Moze faktycznie ona byla na tyle wyjatkowa, ze bez wsparcia bliskich umiala sobie z tym poradzic.

Twiggy

Wiesz, tak naprawde czasami bywa. Wszystko zależy od siły woli. Jeżeli jest się na tyle mocnym psychicznie, to da się radę. Ja kiedyś też próbowałam się zabić, miałam wiele powodów. Na szczęście w moim przypadku obyło sie bez dłuższej wizytu w szpitalu psychiatrycznym, aczkolwiek wciąż jestem w kontakcie z psychiatrą. Choroby psychiczne jak każde inne da się skorygować. Pytanie tylko do jakiego stopnia. A bohaterka tego filmu widocznie miała na tyle silną wolę, że udało jej się poradzić z własnymi problemami.
Tobi.

ocenił(a) film na 10
Twiggy

TESS, jej zmiana nie jest prosta. Susanna była wrażliwą, zagubioną nastolatką wkraczającą w dorosłość, a próba samobójcza była spowodowana mętlikiem w głowie, a nie chęcią zabicia się. Na tle innych osób ze szpitala nie miała tak bardzo poważnego problemu... Dlatego łatwiej jej było wrócić do zdrowia i odzyskać normalność.

Przemiana nie nastąpiła nagle, bo w końcu Susanna przebywała tam rok.
Zaczyna coś sobie uświadamiać od momentu powieszenia się Daisy. To wydarzenie było dla Susanny ciosem, ale też przełomem -przestała się buntować.
Mówi:"Gdy nie czujesz się zbyt dobrze, śmierć wydaje się jak sen. Ale gdy zobaczysz śmierć na własne oczy, czyni ten sen żałosnym. Może jest taka chwila, gdy się dorasta i coś z Ciebie opada..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones