PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1200}
8,0 55 341
ocen
8,0 10 1 55341
7,9 32
oceny krytyków
Przesłuchanie
powrót do forum filmu Przesłuchanie

tylko zwykli harcerze, ktorych wiezniowie wyprowadzali z rownowagi swoim uporem, wiec musieli sie robic kapke nieuprzejmi, zeby miec wyniki, ktorych oczekiwala od nich wladza

ocenił(a) film na 6
uncut

No jakieś takie to delikatne.
Przecież w scenie kiedy ona śpiewała ja tylko czekałem kiedy jej wybiją zęby.

ocenił(a) film na 7
uncut

Tak robi się propagandę, by zbyt przeszłości nie dowalić, a przyszłość uzasadnić i nie rozliczyć.

użytkownik usunięty
uncut

Wiesz, że ogromna większość która z tym filmem się zapoznała jest święcie przekonana, że to nie propagandowy film? :D Jednym z argumentów jest fakt, że leżał 7 lat na półce nie dopuszczony do publikacji. To jest niepojęte jak dalece jest liczna większość głupich nad ludźmi inteligentnymi :)

uncut

Jestem właśnie po projekcji i mam DOKŁADNIE takie same odczucia! To nawet nie przypomina UB-eckich przesłuchań w 10%! A w szczególności w okresie stalinowskim gdzie bito, gwalcono i torturowano od rana do nocy. Nie do końca rozumiem dlaczego ten film powstał i co tak naprawdę miał przedstawiać - z jednej strony dobra gra aktorska z drugiej żarty z katowanych w rzeczywistości ludzi. Może to przez to że w okresie stanu wojennego kręcony? Na pewno ciekawy, ale jak się zna prawdziwą historię to trochę można być zdezorientowanym.

ocenił(a) film na 9
tomash74

Pewnie dlatego, że osoby takie jak Antonina Dziwisz były cywilnymi płotkami i ubecy nie widzieli sensu w traktowaniu ich tak samo jak Fieldorfa, Moczarskiego, Dekutowskiego, Pileckiego i innych "żołnierzy wyklętych" wysokiej rangi.

uncut

Bo Ty oczywiscie wiesz ze UB to byli wylacznie zwyrodniali sadysci ? I w filmie z tamtych czasow gdy nie bylo tortur i gwaltow to znaczy ze przeklamanie?
Pozdrawiam :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones