PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682966}

Przeszłość

Le passé
7,0 12 784
oceny
7,0 10 1 12784
7,3 15
ocen krytyków
Przeszłość
powrót do forum filmu Przeszłość

Nie wiem dla kogo takie filmy powstają. Totalni nudziarze tylko będą to oglądać. No i jeszcze nadęte bufony co to muszą obejrzeć i nawet jak sie nie podoba to powiedzieć że wybitny i ambitny- o tak tych słów to oni uwielbiają używać. Co za debilizm ten świat ogarnął. Zamiast sie rozerwać i iś na na prawdę dobry film to nudziarze takie gnioty kręcą a inni nudziarze to oglądają i wciskają innym ze to dobre. Paranoja.

ocenił(a) film na 9
kardrig

Jeśli po Farhadim spodziewałeś się wartkiej akcji i czystej rozrywki, to rzeczywiście widać, że świat ogarnął debilizm. Na prawdę.

aklekot

Nigdzie nie napisałem, że spodziewałem się wartkiej akcji. Nie wiem wobec tego skąd tak daleko idące wnioski. Film w przeciwieństwie do poprzednich filmów Farhadiego wydał mi się niemożebnie nudny. Podczas seansu "Co wiesz o Elly" i "Rozstania" czułem się zafascynowany, wprost zahipnotyzowany klimatem jaki udał się wytworzyć reżyserowi. I w przeciwieństwie do "Przeszłości" na tych dwóch filmach ani przez chwilę nie poczułem nudy. Wydaje mi się że nie zasnąłem tylko dzięki przepięknej i wybitnie uzdolnionej Bérénice Bejo. To tyle. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
kardrig

Aaa, to zwracam honor i również pozdrawiam )

ocenił(a) film na 8
kardrig

Od Farhadiego widziałem wcześniej tylko "Rozstanie", ale o ile dobrze pamiętam, to działał na podobnej zasadzie, co "Przeszłość" - długo rozkręcał się, a całość była zbudowana na "zwyczajnej codzienności życia" (nie wiem, jak to inaczej ująć).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kardrig

To co sobą prezentujesz to chamstwo,ignorancja i prostactwo. Szkoda,że takich ludzi jest coraz więcej. Obrażasz innych użytkowników,bo mają inny gust od twojego? Zrozumiałabym gdybyś krytykował filmy naprawdę płytkie,dla nastolatek...takie,które nazywa się arcydziełami a nimi nie są,ale ty obrażasz ludzi,bo chwalą film godny uwagi,który jak widać nie jest dla ciebie. Co za debilizm ten świat ogarnął.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kardrig

O tym właśnie mówię,spodziewałam się takiej reakcji a dzięki temu udowodniłeś to o czym pisałam. Nie mogłeś napisać "lepszej" odpowiedzi :D

ocenił(a) film na 7
kardrig

Nie sprowadzaj tego forum do poziomu onetu. Tam ludzie, ukryci za swoimi kompami, wylewają na innych pomyje, nie licząc się ze słowami.
Tu rozmawiamy o filmach, bez obrażania się wzajemnie. Uszanuj gusty innych widzów i przestań zachowywać się jak totalny burak. Nie jesteś tu żadnym autorytetem, tylko jednym z tysięcy widzów i masz WŁASNE zdanie. Jeśli nie potrafisz napisać niczego o filmie bez mieszania z błotem innych widzów, znikaj stąd i nie pogrążaj się.

miki4you

Ty, ale kto kogo pierwszy zbluzgał i zwyzywał? Bo masz pretensje do mnie jakbyś nie widział tego co napisał cham scorpop84. Do mnie pretensje bo odpowiedziałem na post wulgarny, a do prowokatora ani pretensji. Metoda troszkę stalinowska i to nie jest fair.

ocenił(a) film na 8
kardrig

To dla mnie film! Nudziarza i nadętego bufona (trochę pleonazm, ale co tam). Chciałbym być taki wyluzowany i przede wszystkim inteligentny jak Ty @kardrigu, no ale się niestety nie udało.

ocenił(a) film na 9
kardrig

W ktorym mieście konkretnie wprowadzono obowiązek oglądania tego filmu i jakimi sankcjami jest obłożone nieobejrzenie? Rozumiem,że muszą byc dolegliwe, skoro trzeba się wylegitymować nawet założeniem wątku tematycznego. Wysiedlają z domów?

ocenił(a) film na 1
kardrig

W pełni się zgadzam z tą opinią. Muzyka nie porwała mnie, a aktorzy i fabuła irytowali. Ponadto, dawno się tak nie wynudziłem. Nie wiem co ludzie widzą w tym filmie, ale najwyraźniej jestem za płytki i za mało och,ach aby go zrozumieć ;).

kardrig

Ten film powstał pod festiwalowego widza, takimi należy gardzić.

Moondog

Dlaczego? Poprzednie jego filmy również śmiało można uznać za festiwalowe, a jednak były czymś wspaniałym.

ocenił(a) film na 8
kardrig

Ja Twój wpis zrozumiałem tak, że więcej czasu zajęło Ci rozglądanie się po sali niż patrzenie w ekran. Na dokładkę nikt z reszty widzów nie chciał spojrzeć na Ciebie, ta reszta wpatrywała się w ekran.
Jeśli byliśmy w tym samym czasie w tym samym kinie, to Twojej udręki nie widziałem. Samotny w tłumie obojętnych. Ale tragedii w tym nie widzę.

Beel

Najwidoczniej masz poważne problemy z rozumieniem.

ocenił(a) film na 8
kardrig

Spójrz na to inaczej. Rozglądasz się oczami duszy po sali kinowej i widzisz: nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik, nudziarz, bufon, debil, paranoik.
A my na Ciebie nie zwracamy uwagi.
Smutna sprawa taki całkowity brak zrozumienia. Nawet nikt nie chce nazwać Cię debilem. No wprost tragedia. Co zrobisz, abyśmy Cię następnym razem zauważyli?

Beel

Już ci mówiłem, że Twoje rozumowanie jest błędne więc po co ten bełkot?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Beel

Brawo.

Beel

Ten osobnik nawet nie obejrzał filmu,gdyż krytykował go już przed premierą. A zapytany o treść filmu nie odpowiedział na pytanie,bo go nie obejrzał. Nie marnuj czasu na tego debila.

ocenił(a) film na 8
panienka_2

Wiem, gdy zacytowałem jego własne słowa "nudziarz, bufon, debil, paranoik", to zablokował mój wpis z uwagi na niezgodność z regulaminem. Więc powiem "śmieszny debil"

ocenił(a) film na 3
kardrig

Niestety zgadzam sie z przedmowca, ten film to gniot, a ze ktos ma znane nazwisko i dostaje nagrody to trudno, mi sie nie podobal. Wymiedlony na wszystkie strony jak guma do zucia.

kardrig

Polecam Kac Wawa.

kajtek_12

I to właśnie świadczy o Twoim guście.

kardrig

Jak chcesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones