PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592692}

Przetrwanie

The Grey
6,4 64 781
ocen
6,4 10 1 64781
5,9 12
ocen krytyków
Przetrwanie
powrót do forum filmu Przetrwanie

W niejednym poradniku przetrwania piszę, że w przypadku jakiegokolwiek wypadku
(katastrofy) zalecane jest zostać na miejscu i czekać na pomoc. Gdybym był na miejscu tych
ludzi na pewno zostałbym w samolocie i czekał. Wkrótce ktoś by się zorientował, że samolot
nie doleciał i zaczęłyby się poszukiwania.

ocenił(a) film na 5
ryycek

na wilki byś czekał chyba :P...chociaż w tym wypadku odejście z miejca katastrofy też im wiele nie dało :)

ocenił(a) film na 6
ryycek

A ja myślę że w tym przypadku odejście od wraku było słuszne. To był płaski nie osłoniony teren chłostany wiatrem, w lesie wiatru nie odczuwa się tak jak odczuwa się go w odsłoniętym terenie.

tomucho77

Samolot dawał im bardzo dobre schronienie, wystarczyło go trochę uszczelnić i zabezpieczyć wejście przy pomocy szczątków. Resztki samolotu mogą też służyć do budowy narzędzi do walki z wilkami, którymi mogli się żywić (udowodnili, że potrafią zabić wilka). W filmie padło hasło, że las uchroni ich przed wilkami. Do tej pory nie potrafię wyobrazić sobie, jak las chroni przed wilkami.

ocenił(a) film na 6
ryycek

Może i ten wrak dawał takie samo schronienie, ale las daje drewno dzięki któremu można było rozpalić ogień, którego wilki się boją . Również w lesie z drewna można było by zrobić zaostrzone włócznie, którymi można było by użyć jako broni przeciw wilkom.

tomucho77

Chodzi o to, że w samolocie można się szczelnie zamknąć, a w lesie jest się odsłonięty. Owszem, że z czasem opał wokół wraku skończyłby się i trzeba by było wyruszyć do lasu, ale to dopiero później i raczej powinno się z tym drewnem wrócić. Pomoc najpierw zaczyna szukać wraku i na to trzeba liczyć. Przemierzanie Alaski przez amatorów to nie jest dobry pomysł.

ocenił(a) film na 6
ryycek

Gdyby nie wilki to na pewno zostali by we wraku, a tak doświadczony w zabijaniu wilków Ottway zdecydował że w lesie będzie im się łatwiej obronić przed nimi.

Chyba był jeden odcinek z Bearem Gryllsem w Alasce, powiedział on w nim (tak jak w każdym odcinku), że zawsze należy kierować się w stronę lasu (chatki drwali), następnie należy znaleźć rzekę ... tam gdzie rzeka tam ratunek (drwale).

ocenił(a) film na 7
ryycek

"Przemierzanie Alaski przez amatorów to nie ejst dobry pomysł" może i masz racje, ale obejrzyj film Niepokonani który jest prawdziwą historią polaka, ten fiłm kładzie The Grey bardzo nisko na kolana, a to właśnie amatorzy uciekali z łagru nie przez alaske ale przez pół świata. Pozdrawiam

emel3323

Oglądałem "Niepokonani". Z tego, co pamiętam, polak, który uciekał przez ten kawał świata był żołnierzem. W tamtych czasach coś, co dzisiaj nazywa się survivalem, było wpisane w normalne szkolenie wojskowe.

ocenił(a) film na 7
ryycek

SPOILER -Zgadza się i co sądzisz? dla mnie The grey 6 lub 7 Niepokonani 10. Zdecydowanie wiecej sied ziało wiecej słabosci człowieka i przynajmniej nie gineli jak Oszukac przeznaczenie co sie zdarzyło w The grey

emel3323

Owszem "Niepokonani" był lepszym filmem niż "The Grey". Filmowy "The Grey" zarzuca się brak realizmu, bo to jest fikcja mająca dać rozrywkę. "Niepokonani" jest oparty na faktach (podobno), ale to była inna historia.

ocenił(a) film na 7
ryycek

W kwestii ukazania realnej możliwości przetrwania, zgadzam się co do "Niepokonanych".

użytkownik usunięty
ryycek

"W niejednym poradniku przetrwania piszę" - Piszesz poradniki? A przetrwałbyś choć dzień bez Internetu?

W poradnikach jest napisane.

Nie rozumiem czemu mnie obrażasz, nawet mnie nie znasz.

Haters gona hate.

ocenił(a) film na 6

On jak jedzie do głuszy to bierze ze sobą laptopa z w-fi.

tomucho77

Głuszę to ty widziałeś na google maps.

ocenił(a) film na 6
ryycek

A ty jak siedzisz z tym twoim laptopem z wi-fi w głuszy to co widzisz głuszę, dzikie środowisko, bezludzie czy miejsce odosobnienia ?

tomucho77

Jeśli chcesz mnie podpuścić musisz się bardziej wysilić. Ile ty masz lat, 15? Idź sobie hejtować gdzieś indziej.

ocenił(a) film na 6
ryycek

To jaki poradnik o przetrwaniu żeś napisał ?

tomucho77

Skoro się prosisz… Przejrzałem twój profil i pozwól, że zrobię małe tendencyjne podsumowanie.

Najwyżej ocenianie przez ciebie filmy to: Epoka lodowcowa wszystkie części, Madagaskar 2.
Najczęściej oglądane gatunki to: Komedie romantyczne.
Seriale, które oglądasz to: Na dobre i na złe, Lekarze, Komisarz Alex.
Ostatnio oglądane to: Małolaty na obozie.
Chcesz obejrzeć Epokę lodowcową 3 mimo, że już wystawiłeś maksymalną ocenę.

Beczka śmiechu, nie dość, że jesteś małolatem to jeszcze gustujesz w babskich serialach.

Pozwól, że coś jeszcze tobie opowiem. Kiedyś miałem dwóch znajomych, którzy podobnie jak ty chętnie zbierali tapety z pięknymi kobietami i chętnie się z tym obnosili. Mało tego, wieszali sobie rozkładówki na ścianach, zbierali kalendarze, kupowali CKM i Playboy. Najciekawsze jest teraz to, że teraz obaj ożenili się dosłownie z otyłymi, brzydkim dziewczynami mające apodyktyczne charaktery. True story Bro!

ocenił(a) film na 6
ryycek

To żeś mi pojechał ryycku strasznie się twoim podsumowaniem mojej osoby przejąłem chyba się pochlastam z rozpaczy :(

Najwyżej ocenianie przez ciebie filmy to: Epoka lodowcowa wszystkie części, Madagaskar 2 to że ty tego typu filmom dajesz 1/10 nie oznacza że wszyscy muszą dawać im tyle samo !

Najczęściej oglądane gatunki to: Komedie romantyczne ... PROSZE O TYTUŁY TYCHŻE FILMÓW ???

Seriale, które oglądasz to: Na dobre i na złe, Andrzej Zieliński, Komisarz Alex ... już spieszę z wyjaśnieniem Na dobre i na złe oglądam dlatego bo występują w nim aktorzy i aktorki których bardzo cenię i których poza TEATREM mogę zobaczyć tylko w tym serialu ! Są nimi Anita Sokołowska, Emilia Komarnicka, Katarzyna Dąbrowska, Radosław Krzyżowski, Piotr Garlicki, Marian Opania, Dariusz Jakubowski i Andrzej Zieliński.
Znasz tych aktorów i wiesz co to jest teatr ?

Lekarzy oglądam dla Danuty Stenki i Jacka Komana również z tego samego powodu !!!

Komisarza Alexa oglądam ze względu na długowłosego owczarka niemieckiego bardzo lubię tą rasę psów :)

Ostatnio oglądane to: Małolaty na obozie ... gdybyś wysilił troszkę ten swój móżdżek i poczytał to co napisałem przy tym filmie zrozumiał byś czemu obejrzałem ten film (mała podpowiedź Cuba Gooding Jr.).

Chcesz obejrzeć Epokę lodowcową 3 mimo, że już wystawiłeś maksymalną ocenę ... A CO W TYM TAKIEGO DZIWNEGO TY FILMY OGLĄDASZ TYLKO RAZ ???

Beczka śmiechu, nie dość, że jesteś małolatem to jeszcze gustujesz w babskich serialach ... Proszę o tytuły tych babskich seriali ??? TYLKO MAŁOLATY OGLĄDAJĄ Epoki Lodowcowe i Madagaskary ?
Wiesz twój tok myślenia jest strasznie płytki i na dodatek niezwykle żałosny !!!

Pozwól, że zapytam się coś ciebie. W związku że kiedyś miałeś dwóch znajomych, którzy podobnie jak ty chętnie zbierali tapety z pięknymi kobietami i chętnie się z tym obnosili. Mało tego, wieszali sobie rozkładówki na ścianach, zbierali kalendarze, kupowali CKM i Playboy wytykasz tych swoich znajomych palcem bo mają otyłe, brzydkie dziewczyny i mają apodyktyczne charaktery ?.

Brawo ależ żałosny i płytki tok myślenia zbliżony poziomem do (nie będę tu wymieniał nazwiska tego pana) który myślał bardzo podobnie ... na świecie powinna istnieć tylko jedna rasa Aryjska czysto perfekcyjna, a resztę (grubasy, downy i brzydale) do pieca z nimi. True story Bro!

tomucho77

Gdybyś się nie przejał, to byś tyle nie napocił się z tłumaczeniami, w które nikt nie uwierzy. Winny zawsze się tłumaczy. Prawde mówiąc, nawet już nie czytałem twoich wypocin. Dla mnie ten wątek jest zakończony, możesz mnie obrażać, szydzić, trolować, drażnić, rzucać epitetami, ale nawet tego nie przeczytam i tym bardziej się tym nie przejmę, bo ludzie twojego pokroju karmią się w ten sposób, zapewniajac sobie na krótko dobre samopoczucie.

ocenił(a) film na 6
ryycek

Winny zawsze się tłumaczy zbyt pochopnie oceniasz ludzi ryycku nie pomyślałeś powyższy post napisałem po to żeby rozjaśnić twoje czarne myśli o mojej skromnej osobie ?

Możesz mnie obrażać, szydzić, trollować, drażnić, rzucać epitetami ... spójrz na swój post w którym posądziłeś mnie że mam taki a nie inny charakter i że mam taką a nie inną dziewczynę ... czyż nie jest to szydzenie i obrażanie !

Jestem winny ? a co ja takiego zrobiłem ? to że mam inny gust filmowy niż ty musi oznaczać to że jestem winny ?

ryycek

Nie dyskutuj z tym śmieciem, przejrzyj inne jego wypowiedzi na forum a zrozumiesz, że celem jego egzystencji jest wyzywanie innych bez absolutnie żadnego powodu. Już nie raz wyzywał np. moją matkę od szmat, albo mojego ojca. Szkoda nerwów na ludzi jego pokroju, choć nazywanie go człowiekiem to i tak gruby nietakt.

ocenił(a) film na 6
Vaylander

Panie Vaylander z tej głupoty to chyba ci się we łbie pomieszało ! Twierdzisz że nie raz wyzywałem np. twoją matkę i ojca od szmat ?

Proszę o linki tychże wypowiedzi ?

A może TROLLU zróbmy inaczej zapytajmy się byle jakiego admina co sądzi o twoich wypowiedziach, jakie ma zdanie o twoich zablokowanych blogach, dziesiątkach zablokowanych wypowiedziach w których lżysz aktorów i aktorki i wyzywasz matki, ojców i żony użytkowników od jakich tylko ! ?

ocenił(a) film na 5
ryycek

Ryycek, Twoja opinia jest słuszna. Ekipa ratunkowa szuka najpierw w pobliżu trasy samolotu.

Osobiście uważam, że w przetrwaniu w podobnej sytuacji, największą sztuką jest wytrzymać z nerwowymi kompanami, którzy zamiast pomóc, tylko sieją zamęt w grupie.

ocenił(a) film na 7
ryycek

No i gdzie maseczki z kory brzozy, takie jak z Niepokonanych????

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones