PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692765}

Przyczajony tygrys, ukryty smok - miecz przeznaczenia

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny
6,1 4 206
ocen
6,1 10 1 4206
Przyczajony tygrys, ukryty smok miecz przeznaczenia
powrót do forum filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok - miecz przeznaczenia

https://www.youtube.com/watch?v=f4y85dmD9gs

morgoth_1973

Jak dla mnie świetnie, mam tylko nadzieję, że chociaż ten film trafi do naszych kin. Posucha jaka trwa od kilku lat jeśli chodzi o wuxia jest przerażająca. Jeszcze niespełna 10 lat temu mieliśmy w kinach bądź na DVD spory wybór najważnieszych produkcji tego gatunku( pierwszy PRZYCZAJONY to spowodował), a obecnie nie ukazuje się ABSOLUTNIE NIC.

morgoth_1973

Nieźle się zapowiada ale nadal nie wiem co z tego będzie. Tym bardziej że i ekipa realizacyjna jest inna i połowy obsady tamtej nie ma. "Przyczajony tygrys", "Hero" i "Dom latających sztyletów" naprawdę mi się podobały, później już nic takiego nie zrobili. zobaczymy co wyjdzie z drugiej części.
Na pewno klimat jest mroczniejszy, zobaczymy co z fabułą.

ocenił(a) film na 6
patryks83

Wiadomo, że wielkich szans nie ma na powtórzenie sukcesu.
Przyczajony tygrys ukryty smok 2000 imdb 7.9 i na dodatek nieanglojęzyczny film zdobywa 4 oskary.
Poza tym film reżyserował Ang Lee, który miał więcej udanych filmów np:
Burza lodowa 1997 imdb 7,5
Tajemnica Brokeback Mountain 2005 imdb 7,7 (3 oskary)
Ostrożnie, pożadanie 2007 imdb 7,6
Życie Pi 2012 imdb 8,0 (4 oskary)

Jeszcze bardziej zdolny był twórca "Hero 2002" Yimou Zhang, który jest jednym z najlepszych reżyserów chińskich
Tworzył filmy ambitne i był na tyle odważny, że poruszał w nich kwestie na granicy bezpieczeństwa,
bo jego filmy o rewolucji kulturalnej miały duży problem z cenzurą tego komunistycznego państwa.
A wiadomo wróg państwa może źle skończyć.
Ju Dou 1990 imdb 7,8
Zawieście czerwone latarnie 1991 imdb 8.2
Żyć! 1994 imdb 8,3
Wszyscy albo nikt 1999 imdb 7,8
Droga do domu 1999 imdb 7,9
Hero 2002 imdb 7,9
Dom latajacych sztyletów 2004 imdb 7,6
Tysiace mil samotnosci 2005 imdb 7,5
Kwiaty wojny 2011 imdb 7,6
Powrót do domu 2014 imdb 7,3

Co do Woo-Ping Yuena, reżysera Przyczajony tygrys, ukryty smok 2 nie jestem przekonany.
Tworzył głownie tylko filmy kopane w latach 70, 80 i 90.

morgoth_1973

Mnie trailer nie zachwyca, ale film raczej obejrzę. Obawiam się tylko, że niewiele się ostało z klimatu pierwszej części.

użytkownik usunięty
morgoth_1973

1. Trailer po angielsku Ponoć sam film również...

2. Masa scen na tle błękitnej szmaty, słabe CGI. A tak liczyłem na rozbudowane dekoracje i aktorów skaczących po prawdziwych dachach, biegających po prawdziwych murach.

3. Co za dureń wpadł na pomysł, aby do zwiastuna filmu wuxia pian dodać muzykę rodem z "Drive"?! Trzeba mieć guano zamiast tkanki mózgowej aby coś takiego odpierniczyć...

Obstawiam, ze fabuła będzie sztampowa aby amerykanie, do których film ten będzie kierowany, mogli wszystko zrozumieć. Żadnego zniuansowania, filozofii, symboliki...


ocenił(a) film na 6

kręcenie "pod amerykańców" to zbrodnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones